Польща створила фонд для допомоги жертвам війни в Україні

17 Серпня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Польща запускає благодійний фонд для допомоги українським жертвам війни. Він піклуватиметься про дітей-сиріт, які втратили батьків через війну, а також звільнених з російського полону жінок. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.

Про створення Фонду імені Блаженного Климентія Шептицького повідомив під час візиту до Києва керівник офісу прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик. За його словами, кожна сирота, на яку поширюється програма, щомісяця отримуватиме близько 5 тисяч гривень (630 злотих). В межах року надати таку фінансову допомогу планують близько 1600 дітям з України.

“Сьогодні запускаємо Фонд ім. Блаженного Климентія Шептицького, який є патроном всього цього проекту. Він має на меті допомогти дітям-сиротам, які залишились без опіки через війну, а також жінкам, звільненим з полону”, - повідомив Дворчик під час прес-конференції. 

⇒ Фінансова підтримка для біженців з Картою поляка: як та де отримати

гроші на дитину з україни як отримати в польщіwnp.pl

За словами урядовця, фонд невипадково носить ім’я греко-католицького духівника, який мав польське та українське походження, адже він рятував дітей, яких німецькі нацисти переслідували під час Другої світової війни. 

Польський уряд також прагне допомогти жінкам, які були звільнені з російського полону, де пережили психологічну травму:

“Такі жінки, які зголошаться до участі у програмі, можуть розраховувати на одноразову допомогу у розмірі 80 тисяч гривень (близько 10 тисяч злотих), а також психологічну допомогу та реабілітацію”, - наголосив Міхал Дворчик.

Він також додав, що Фондом буде опікуватись урядова Фундація Міжнародної Солідарності у тісній співпраці з віцепрем’єркою України Іриною Верещук та її Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

допомога біженців з україни в польщі

⇒ Читайте також:

Поляки поділились думкою щодо війни: кожен третій втомився від новин

Скільки коштує карта побиту та інші дозвільні документи в Польщі у 2022 році

За час повномасштабної війни поляки допомогли українським біженцям на близько 10 млрд злотих

Головне фото: PETER LAZAR / AFP /AFP

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах