Поляки поділились думкою щодо війни: кожен третій втомився від новин

15 Серпня 2022
допомога біженцям з україни в польщі

У Польщі звичайних громадян розпитали про їхнє ставлення до подій в Україні, про можливий вплив війни на їхнє життя та добробут, а також про побоювання і тривоги щодо цього. Більшість поляків вважає, що росія не була добре підготовлена до нападу на Україну. Водночас тривала війна приносить їм багато тривоги через власне майбутнє. Найбільше хвилюються з цього приводу жінки та виборці правлячої партії PiS. Ще частину громадян Польщі вже втомили постійні новини про війну в місцевих ЗМІ. Такими є результати опитування Лабораторії медіознавчих досліджень Варшавського університету, передає видання businessinsider.com.pl.

У своєму звіті дослідники вказують на те, що через повномасштабну війну росії проти України більшість поляків побоюються за своє майбутнє. Так, відчуття неспокою має аж 70% респондентів. Зокрема, тривогу більшою мірою відчувають жінки (50% опитаних), меншою - чоловіки (34,6%). 

Також поляки доволі однозначно вважають, що москва не була відповідно підготовлена до війни. Так, із твердженням про те, що “російська федерація була готова до нападу” не погодилась більшість опитаних (62,9%). Кожен п’ятий поляк (19,9%) не має власної думки на цю тему, а трохи більше 17% погоджуються із цим твердженням.

“Значна більшість з нас думає про війну картинками та слоганами з інтернет-мемів, які зазвичай інформують нас про воєнні події, але не про реальний, повний перебіг конфлікту. Ці меми, які говорять зазвичай про неефективність росії та про героїзм і спритність українців, поєднані з клікбейтними заголовками статей на порталах, дають великій кількості поляків відчуття, що вони “в курсі” справ за нашим східним кордоном. Звісно, ​​як поляки, ми дуже хочемо, щоб Україна перемогла у цій війні, тому із задоволенням читаємо та повторюємо розповідь про незграбну росію та ефективну Україну”, - пояснює др Кароліна Брильська з Лабораторії медіознавчих досліджень Варшавського університету в коментарі до дослідження. 

Чоловіки частіше за жінок “категорично не погоджувалися” з твердженням, що рф добре підготувалася до війни (47,6% проти 27,9%). З іншого боку, жінки частіше обирали відповіді на це запитання “скоріше згодна” (5,5% проти 10,9%) та “повністю згодна” (7,1% проти 11%).

допомога українцям у польщі під час війниsuspilne.media

Майже кожен третій поляк (31% респондентів) “однозначно” або “скоріше” погоджується з твердженням, що польські ЗМІ приділяють занадто багато уваги війні в Україні, тоді як 15% не мають думки з цього приводу, а більшість (майже 54%) не погоджуються з цією думкою.

“Це, безумовно, свідчить про втому читачів від теми, що виникла внаслідок багатомісячного висвітлення війни на перших сторінках порталів, газет, в ефірах телеканалів. З іншого боку, певну надію дає той факт, що більше половини респондентів дотримуються протилежної думки, а отже, ймовірно, зберігають інтерес до воєнних репортажів, визнаючи їх справжню важливість і значення”, - коментує доктор Кароліна Брильська.

Аж 99% респондентів вважають, що польське суспільство добре прийняло громадян України, які втікали від воєнних дій. 

“Сприйняття прийому біженців чітко залежало від статі респондентів: жінки частіше, ніж чоловіки, давали оцінку “однозначно добре” (70,1% жінок порівняно з 63,6% чоловіків)”, - йдеться у звіті Лабораторії.

Дослідження проводили з 30 травня по 2 червня серед 1609 респондентів з Польщі. 

⇒ Читайте також:

За час повномасштабної війни поляки допомогли українським біженцям на близько 10 млрд злотих

Українські біженці найбільш охоче шукають працевлаштування в Польщі

Виплату українським біженцям соціальної допомоги схвалюють менше половини поляків

Головне фото: AP Photo / Rodrigo Abd

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах