За час повномасштабної війни поляки допомогли українським біженцям на близько 10 млрд злотих

28 Липня 2022
допомога біженцям з україни у польщі

За п’ять місяців повномасштабної війни росії проти України громадяни Польщі витратили на допомогу українським біженцям близько 10 млрд злотих, або понад 2 млрд доларів. Такими є результати опитування Польського економічного інституту, повідомляє Європейська правда з посиланням на rp.pl.

Масштаби допомоги польського суспільства важко оцінити, оскільки ніхто офіційно не реєстрував її. Тому Польський економічний інститут вирішив провести власне опитування. Згідно з результатами, 77% поляків надавали підтримку українцям у різних формах - робили грошові та матеріальні перекази, займались волонтерством або ж надавали людям власне житло для тимчасового проживання.

Загальна сума допомоги поляків українським біженцям стала у 2-3 рази більшою, ніж благодійні внески громадян цієї країни за весь 2021 рік. За оцінками інституту, вона становить не менше 5,5 млрд злотих, проте найбільш ймовірно, що фактична вартість допомоги наближається до рівня 9-10 млрд злотих. Остаточна сума включає вартість коштів, переданих біженцям напряму чи шляхом участі у громадському зборі, а також вартість речей та товарів, придбаних для біженців, вартість запропонованого їм житла та харчування, а також вартість інших форм підтримки.

Найчастіше (36% випадків) вартість виділеної допомоги становила суму в діапазоні 100-500 злотих. Майже половина респондентів (44%) не надавала жодних фінансових коштів або ж надала невелику суму - до 100 злотих. Водночас менша група (20% опитаних) виділила значні кошти, що перевищують 500 злотих, з них 8% - понад 1000 злотих.

Бажання поляків допомогти та підтримати Україну було пов’язане з такими чинниками, як досвід благодійної діяльності, прямі контакти з іноземцями (особливо українцями) до війни, регулярне висвітлення в ЗМІ військових дій та долі біженців.

Орієнтовна вартість загальних річних видатків державних органів влади Польщі на допомогу біженцям склала 15,9 млрд злотих (3,4 млрд доларів).

Скільки українських біженців вже знайшло роботу в Польщі 

Станом на липень 2022 року завдяки спецзакону близько 358 тисяч біженців з України знайшли працевлаштування в Польщі. Найбільша кількість з них працює на Мазовші та у Нижній Сілезії. Такі дані наводить Міністерство сім’ї та соціальної політики Польщі.

Так, за даними Міністерства, найбільша кількість українців знайшли роботу у Мазовецькому (79 тисяч осіб), Нижньосілезькому (37,9 тис. осіб), Лодзинському (35,2 тис.) та Великопольському воєводствах. Водночас відносно небагато українських біженців працюють у східних воєводствах поблизу кордону з Україною. 

допомога для біженців у польщі

Відомство нагадує, що українські громадяни можуть шукати працевлаштування у Польщі через портал pracawpolsce.gov.pl, доступний трьома мовами: польською, українською та англійською. 

За даними Польської прикордонної служби, з 24 лютого 2022 року польсько-український кордон перетнули 5 мільйонів біженців з України. Однак важко визначити точну кількість людей, які залишились проживати в сусідній країні. 

⇒ Читайте також:

На чверть подорожчає страховий поліс “Зелена карта” на авто

71% поляків вважає, що їхня країна рухається в неправильному напрямку

Польща видаватиме українським біженцям е-документ Diia.pl для перетину кордонів ЄС

Головне фото: tvp.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах