Польща залишається у “червоному” списку України - доведеться проходити карантин після приїзду

02 Листопада 2020
перетин кордону з польщею під час карантину

У Польщі продовжує зростати кількість нових випадків коронавірусного захворювання Covid-19. За останню добу в країні занедужало ще близько 16 тисяч осіб. Загалом, від початку пандемії в Польщі було зафіксовано 395 тисяч випадків інфікування. 154 тисячі осіб вже одужало, а 5 875 хворих померло. 

Ситуація з коронавірусом в Польщі різко погіршилась понад два тижні тому. Ще на початку жовтня уряд країни посилив певні карантинні обмеження, а вже з середини місяця зобов’язав усіх громадян носити захисні маски у публічному просторі і ввів ряд інших суворих обмежень. Минулого тижня на базі Національного стадіону у Варшаві було відкрито перший польовий госпіталь для хворих на Covid-19. За необхідності, такі ж тимчасові шпиталі будуть організовувати і в інших містах країни. 

На суттєве погіршення епідеміологічної ситуації в сусідній країні, де проживає, навчається і працює безліч українців, відреагувало Міністерство охорони здоров’я України. Так, з 24 жовтня Польща входить до переліку країн “червоної” зони, де небезпечний вірус поширюється особливо стрімко. 30 жовтня Міністерство оприлюднило актуальний список країн, в якому сусідня Польща все ще у “червоній” зоні. Що це означатиме для мандрівників - дізнаєтесь далі у нашій публікації.

правила в'їзду в україну з польщі

Польща залишається у червоній зоні карантину

Українське МОЗ оприлюднило оновлений перелік країн червоної та зеленої зон, що набрав чинності з 30 жовтня. До “червоних” країн входить сусідня Польща, а також 49 інших держав світу. За даними Міністерства, на цих територіях ситуація із поширенням коронавірусу є гіршою, ніж в Україні. 

Окрім Польщі, серед європейських країн із високими показниками зараження опинилась також Бельгія, Чехія, Австрія, Хорватія, Нідерланди, Швейцарія, Словаччина, Франція, Італія, Іспанія та інші. Більш детально з актуальним переліком можна ознайомитись ТУТ

Нагадаємо, за правилами перетину українського кордону під час пандемії коронавіруса, якщо особа в’їжджає в Україну із держави, що входить у червоний список, вона зобов’язана або пройти 14-денний карантин, або здати ПЛР-тест. Тест можна зробити максимум за 48 годин до момент перетину кордону або ж одразу після в’їзду в Україну. Для тих, хто подорожує із зелених зон, такий обов’язок не діє. 

країни червоного списку україни

Згідно з критеріями МОЗ України, до червоної зони потрапляють території, де:

  • кількість нових випадків захворювання на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
  • приріст нових випадків у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш, ніж 30%.

На додачу, 30 жовтня МОЗ України встановило новий критерій переходу країни в червону зону - 228,2 випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тис. населення. 23 жовтня цей показник перебував на рівні 200,8 випадків. У Польщі показник зараз становить 414,1. 

⇒ Читайте також:

Коли Євросоюз буде готовий відкрити кордони для українців?

Які рейси Wizz Air і Ryanair будуть виконувати в зимовий період з України

Прикордонний рух у вересні 2020-го був більшим, ніж минулоріч. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах