Всю територію Польщі включили до червоної зони карантину. Що зміниться?

23 Жовтня 2020
актуальні обмеження карантину в польщі 2020

У п’ятницю, 23 жовтня, у Польщі знову було зафіксовано рекордну кількість нових випадків захворювання на Covid-19. За минулу добу інфекцію підтвердили у 13 632 осіб. Ще 153 особи померло. Таким чином, від початку пандемії небезпечний вірус підхопило 228 318 осіб. 4172 випадки зараження виявились смертельними, ще 105 092 людини одужало. 

Щодня погіршується ситуація  у місцевих лікарнях. Польський уряд навіть наважився на відкриття польового госпіталю на базі Національного стадіону у Варшаві. А сьогодні стало відомо про те, що з 24 жовтня в Польщі запроваджують ще більш суворі карантинні обмеження. Про те, що зміниться для всіх, хто зараз проживає, навчається і працює в Польщі, дізнаєтесь далі у нашому матеріалі. 

коронавірус в польщі останні новини

З 24 жовтня в Польщі діятимуть нові карантинні обмеження

Відзавтра, 24 жовтня, по всій території Польщі діятимуть карантинні обмеження із червоної зони. Крім цього, польський уряд прийняв рішення запровадити ряд інших обмежень. 

“На жаль, епідеміологічна ситуація досі є недоброю і динамічною. Сьогодні буде черговий приріст інфікованих осіб. Високою є кількість смертельних випадків. Тому наші дії мають бути рішучими”, - зазначив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час прес-конференції у п’ятницю, 23 жовтня. 

За словами прем’єра Моравецького, відзавтра в Польщі діятимуть такі нові карантинні обмеження у сфері освіти, економіки та суспільного життя:

  • дистанційне навчання для всіх учнів 4-8 класів середніх шкіл;
  • з 8:00 до 16:00 діти віком до 16 років повинні перебувати на вулиці лише під наглядом батьків чи опікунів;
  • призупинення роботи санаторіїв з можливістю завершити останні візити, розпочаті до 26 жовтня;
  • призупинення роботи кафе, ресторанів та будь-яких гастрономічних закладів (можливе обслуговування замовлень із собою);
  • одночасно збиратись у публічному просторі може не більше 5-ти осіб, які не проживають разом (це також стосується і громадських зібрань та масових заходів);
  • обмеження на пересування осіб, старших 70-ти років (не стосується випадків, коли такі особи виконують свої посадові обов’язки, задовольняють свої потреби, пов’язані із поточними справами чи беруть участь у релігійних обрядах).

актуальні карантинні обмеження в польщі

Окрім цього, по всій території Польщі з 24 жовтня також діятимуть всі інші обмеження із червоної карантинної зони, а саме:

  • обов’язок закривання носа і рота у громадських місцях;
  • зменшення кількості покупців у магазинах (для магазинів площею до 100 м2 - 5 осіб на кожну касу; для магазинів понад 100 м2 - 1 особа на 15 м2);
  • заборона на проведення сімейних свят;
  • під час релігійних урочистостей на кожних 7 м кв може перебувати лише одна особа;
  • у громадському транспорті може бути зайнято лише 50% місць для сидіння, або 30% від загальної кількості місць;
  • спортивні події проводять без публіки;
  • культурні події - публіка може займати лише 25% від загальної місткості залу;
  • призупинена діяльність басейнів, аквапарків, тренажерних залів.

Якщо епідеміологічна ситуація в країні буде погіршуватись, уряд також розгляне закриття кордонів та обмеження на подорожі країною:

“Якщо темп поширення вірусу не сповільниться, нам доведеться йти на подальші радикальні кроки, такі як закриття кордонів, обмеження пересування та глибший локдаун”, - зазначив Матеуш Моравецький.

Також відомо, що польські міста одне за одним скасовують проведення новорічних святкувань просто неба. Офіційних заходів не буде у Варшаві, Гданську, Гдині, Познані та Ченстохові.

⇒ Читайте також:

Коли Євросоюз буде готовий відкрити кордони для українців?

Прикордонний рух у вересні 2020-го був більшим, ніж минулоріч. Дослідження

Кількість українських мігрантів в Польщі невдовзі буде більшою, ніж до пандемії

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах