15 Жовтня 2020
На початку літа Євросоюз відкрив свої внутрішні кордони, а отже громадяни держав-членів могли вільно подорожувати всією його територією. Поступово стало відновлюватись регулярне пасажирське авіа, залізничне та автобусне сполучення. Поляки знову отримали змогу не лише вільно подорожувати Європою, але й їздити на роботу чи навчання в країни ЄС.
Разом з цим, кордони Європейського Союзу залишаються закритими для громадян України. Причина - у нестабільній епідеміологічній ситуації. Перетнути кордон з ЄС, зокрема і з Польщею, зараз можуть лише певні категорії українських громадян. Чи зменшився у зв'язку з цим прикордонний рух між Україною та Польщею та які місяці у цьому плані були найбільш песимістичними дізнаєтесь далі у нашому матеріалі.
Перетин кордону з Польщею під час карантину-2020
Фахівці компанії Yanosik, яка є власником однойменного мобільного додатка для водіїв у Польщі, вирішили проаналізувати прикордонний рух до, під час та після найбільш суворих карантинних обмежень в країні. Інтенсивність автомобільного руху в різні місяці пандемії порівнювали на основі даних, внесених водіями у мобільний додаток.
“Під час карантину велика увага приділялася авіаперевезенням та далеким закордонним поїздкам. Поїздки до наших найближчих сусідів не викликали такої кількості емоцій, як, наприклад, можливість провести відпустку в Італії чи Іспанії. Однак, епідемія вплинула на всіх однаково - і на туристів, які подорожують до екзотичних країн, і на водіїв, які відправляються до Німеччини з метою заробітку. Тому, оскільки про подорожі до далеких країн йшлось так багато, ми вирішили проаналізувати ситуацію на наших кордонах”, - пояснила Маґда Зглінська із фірми Yanosik.
Відтак, фахівці фірми взялись порівнювати інтенсивність руху поблизу пропускних пунктів на кордоні Польщі з Україною, Чехією, Словаччиною, Німеччиною, Білоруссю, Литвою та Росією у 2020 році з аналогічними даними за 2019 рік.
“Ми порівнювали прикордонних рух за чотири найважливіш місяці. Перший - це квітень, адже тоді карантинні обмеження були найбільш суворими. Наступні два - це липень і серпень, тобто місяці літніх відпусток. Ми також проаналізували дані за вересень, який з одного боку був моментом повернення до норми після відпусток, але з іншого - це початок осені та помітне зростання захворюваності”, - зазначила Маґда Зглінська.
Дослідження експертів Yanosik підтверджує, що поки тривали найбільш суворі карантинні обмеження, рух на кордоні з Польщею помітно зменшився. В квітні спостерігався спад аж на 47%, при тому що безліч людей все ще повертались з-за кордону додому.
Тим часом, липень і серпень відносно квітня були набагато кращими, проте, порівняно з попереднім роком, кількість закордонних поїздок все ще була малою. А от дані за вересень 2020 року стали для фахівців несподіванкою - обсяг прикордонного трафіку зріс на майже 30% у порівнянні з вереснем 2019 року.
Спеціалісти вирішили на цьому не зупинятись і проаналізували дані щодо інтенсивності руху на кордонах з кожною країною окремо. Згідно з опрацьованими даними, у квітні 2020 року наслідки пандемії були найбільш відчутними на прикордонних пунктах пропуску з Чехією, Німеччиною та Словаччиною. Тим часом, у вересні 2020 року рух на польсько-українському кордоні збільшився у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року аж на 13%. Разом з тим, ситуація майже не змінилась у випадку з Німеччиною та Литвою. Найбільший приріст зафіксували на кордоні Польщі з Білоруссю - аж 124%.
Порівняння даних за вересень 2020 року з даними за 2019 рік стали найбільшою несподіванкою для експертів. Вони чітко показують, що, незважаючи на пандемію, рух на прикордонних пунктах пропуску не лише нормалізувався, але і став вищий, ніж у вересні минулого року.
⇒ Читайте також:
ЄС розділить свою територію на зони ризику, щоб більше не закривати кордони
Українці стали значно менше витрачати в Польщі через коронакризу
На Львівщині відремонтують ще одну прикордонну дорогу
Коментарі