Польська економіка потребує до 5 мільйонів трудових мігрантів

29 Січня 2016

Як повідомляє Polskie radio, через демографічний колапс, Польща до 2050 року потребує від двох до п’яти мільйонів  трудових іммігрантів, з яких один мільйон можуть скласти українці, які вже працюють та проживають в Польщі. Для тих хто тільки думає про роботу за кордоном, ця новина збільшує шанси знайти легальну роботу в Польщі.Також це чудова нагода для тих хто думає про еміграцію до Польщі на постійне місце проживання.

Польський Союз підприємців і роботодавців пропонує забезпечити мільйон іммігрантів, які знаходяться в країні, постійним видом на проживання (карта сталего побиту). Підкреслюється, що це, насамперед, про громадян України, але це також відноситься і до громадян Білорусі та В'єтнаму. Організація підкреслила, що для підтримки темпів економічного зростання, Польща має до 2050 року прийняти п’ять мільйонів іммігрантів.

робота в Польщі для українців

фото: ptzgovorit.ru

Головні переваги такого кроку для Польщі в тому, що за побут і проживання українців, білорусів та в’єтнамців не потрібно платити. Справа в тому, що у Західній Європі шістдесят відсотків іммігрантів з країн Близького Сходу та Африки не працюють – вони живуть на соціальну допомогу. Про це говорить в інтерв’ю Голова Союзу підприємців і роботодавців Цезари Казьмєрчак. На його думку, "в даний час в Польщі легально і нелегально працюють близько мільйона українців. Вони не проблемні, немає необхідності лікувати їх або забезпечувати житлом. У майбутньому, ми зможемо поповнити свій бюджет навіть кількома мільярдами доларів на рік ". Пан Казьмєрчак також зазначив, що перебування повинно бути законне відразу, але отримати польське громадянство можливо буде тільки через десять-п’ятнадцять років.

Томаш Баран із кафедри психології Варшавського університету провів опитування про надання карти побиту (Karta stałego pobytu) для громадян України. Він підкреслив, що це рішення підтримує п’ятдесят два проценти польського населення, адже в Польщі є вибір: вони можуть прийняти іммігрантів з Африки, Сирії, а можуть іммігрантів з України, які вже перебувають в країні та працюють. «Така політика міграції матиме суспільне визнання, за результатами дослідження, проведеного в середині січня. Незважаючи на загальне небажання приймати іммігрантів, поляки підтримують ідею прийняття українців. Більше половини поляків готові надати їм право на постійне місце проживання і дати можливість подати заяву на громадянство. З психологічної точки зору зрозуміло, що поляки найпривітніше ставляться до людей з тієї ж культурної області», - сказав Томаш Баран.

Згідно з Союзом підприємців і роботодавців, завдяки мільйонам іммігрантів з України протягом року до державного бюджету йде від семи до дев’яти мільярдів злотих (від півтори до двох мільярдів євро), і закон повинен впровадитись відразу ж, як буде прийнятий проект парламенту. Варто відзначити, що Вітольд Ващжуковскі під час IX форуму Європа-Україна в Лодзі нагадав, що в 2015 році українці, які живуть у Польщі, відправили в Україну близько п’яти млрд євро у вигляді прямих трансферів, і це являє собою основну підтримку економіки країни.

Детальніше про перспективні та потрібні професії в Польщі читайте в нашій статті  

У Польщі не вистачає кваліфікованих працівників

Автори ідеї вважають, що зараз гарний час для таких рішень, тому що є гострий дефіцит робітників. У зв’язку з чим знайти тепер легальну роботу в Польщі буде набагато легше.

Ми будемо активно слідкувати за розвитком подій у цьому напрямку та інформувати вас про найактуальніші новини.

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ПОЛЬЩІ

 
 
comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах