04 Лютого 2016
Випускники польських вищих учбових закладів все частіше мігрують за кордон в пошуках кращого місця роботи. Зараз в Польщі критична ситуація з власною робочою силою. 46 процентів студентів хочуть виїхати, незважаючи на пристойні економічні умови. Це означає, що практично кожен другий молодий спеціаліст радше шукатиме роботу поза межами Польщі, ніж працюватиме на вітчизняній фірмі. До того ж, ця тенденція спостерігається не лише з молодими працівниками, але й з кваліфікованими співробітниками. Найчастіше вони мігрують в такі країни, як Німеччина, Велика Британія, Ірландія, Норвегія. Наочне порівняння середніх зарплат в Польщі та Європі доступне ТУТ.
Зараз майже половина фірм у Польщі мають серйозні проблеми із пошуком працівників. Найголовніші причини такої кризи – еміграція молодих спеціалістів та невідповідність потенційних кадрів вимогам компанії. Фірми зазначають, що польська освіта ще не вийшла на той рівень, щоб надавати усі потрібні професійні навички.
Міністерство освіти Польщі пропонує ввести декілька обов’язкових років роботи на батьківщині для випускників вишів. Проте деякі чиновники вважають це надто різким рішенням, натомість пропонують тим студентам, які планують залишити в майбутньому країну, вносити принаймні часткову оплату за навчання, адже плата за освіту одного студента складає в середньому 120 тисяч євро.
Українські медики їдуть на роботу в Польщу
фото: narcocentr24.ru
Прогнозують, що в найближчі роки польській медицині катастрофічно не вистачатиме кваліфікованих робітників. Хоч в Польщі професія лікаря вважається дуже престижною, лікарі отримують менше, ніж, наприклад, в Великій Британії. Тому польські лікарі і їдуть масово за кордон. А в Україні зарплати лікарів зазвичай ще менші, саме тому багато українців їдуть працювати медиками в Польщу.
Робота в Польщі для українців кухарів
www.kafearistokrat.ru
Кухарі також масово мігрують за кордон, адже заробітні плати в них не настільки високі, як хотілося б, і взагалі за кордоном ця професія користується більшим попитом, вважається більш престижною. У зв’язку з цим, на роботу в польські ресторани потребують кваліфікованих спеціалістів, що грає на руку українцям.
Така ж сама ситуація в Польщі і з будівельниками, адже вони їдуть на заробітки в Німеччину та інші більш розвинені європейські країни. Натомість будівельники з України їдуть до найближчого сусіда, на роботу в Польщу.
Крім вище перечислених професій, на польському ринку праці не вистачає техніків, торгових представників, водіїв, інженерів, програмістів, бухгалтерів. Це справді може стати серйозною проблемою для польських фірм, адже перечислені професії завжди потрібні. Міграція поляків в Європу збільшує потребу в українських професіоналах.
Зростання вакансій на роботу в Польщі для жінок та чоловіків
Польські чиновники кажуть, що навіть підвищення зарплати працівникам в два рази не вирішить цю проблему. Проте вони зазначають, що молодих спеціалістів спонукають їхати за кордон не тільки гроші. Доступ до спеціалізації для них є складнішим, ніж у більш досвідчених працівників, також старші спеціалісти часто ставляться до них прискіпливо і це ускладнює процес роботи, адже молодь в собі зневірюється, що конфліктує із їхніми високими запитами і амбіціями.
Останнім часом в Польщі зростає кількість робітників з України. Деякі їдуть в сюди здобувати вищу освіту, а ті, хто має українську освіту, повинні пройти спеціальне навчання в Польщі і в деяких випадках скласти декілька екзаменів перед тим, як почати працювати. Українцям доволі вигідно працювати в польських фірмах та закладах, адже обсяг роботи практично той самий, а зарплати в євро їх більш ніж влаштовують.
В зв`язку із масовою еміграцією молодих польських спеціалістів за кордон, росте потреба в спеціалістах з-за кордону. Особливо поляки залюбки беруть на роботу в Польщу вихідців з України, які бажають працювати за кордоном. Актуальні вакансії на роботу в Польщу від офіційних роботодавців ви можете переглянути ТУТ.
Нагадуємо Вам, що з 1 січня 2017 року діятимуть нові правила працевлаштування для іноземців в Польщі та зміниться процедура отримання запрошення на робочу візу до Польщі.
ПОЛЬСЬКА ЕКОНОМІКА ПОТРЕБУЄ ДО 5 МІЛЬЙОНІВ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ
РОБОТА В ПОЛЬЩІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ БУДІВЕЛЬНИКІВ
фото 1: www.telesputnik.ru
Коментарі