Поляки готуються до суворої зими: 53% шукає додаткову роботу, щоб оплачувати рахунки

02 Серпня 2022
ціни на газ та електрику в польщі 2022

57% поляків вже почали відкладати гроші на оплату осінніх та зимових рахунків за газ і електроенергію, а аж 53% опитаних змушені з цією метою шукати додаткові джерела заробітку. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією UCE Research для видання Business Insider Polska.

Цієї зими ціни на опалення та інші комунальні послуги у Польщі будуть набагато вищими, ніж минулоріч - про це вже попереджають експерти. Поляки усвідомлюють, що попереду на них чекають важкі місяці - аж 85% дорослого населення країни побоюється несприятливої ситуації, яка може скластись вже восени або взимку. Експерти вважають, що оптимістичним можна буде вважати сценарій, за якого подорожчає лише електроенергія. Проте розглядають варіанти, коли простоюватиме виробництво, або виникнуть проблеми з постачанням газу чи іншої необхідної сировини. 

“Про цьогорічну зиму однозначно варто думати вже зараз”, – вважає Олександра Гавліковська-Фик з Forum Energii.

Експертку дивує, що в Польщі досі немає інформаційних кампаній про те, як підготуватися до майбутньої зими. Поки що про необхідність збереження енергії напряму говорив лише президент польської енергетичної компанії PGE. Цю тему також порушив Бартломей Дерскі з порталу WysokieNapiecie.pl:

“Мене дивують політики, бо вони про це досі не говорять. Тут важлива кожна цеглинка, тому що чим менше енергії ми будемо зараз використовувати, тим більше залишиться запасів на складах”.

вартість комунальних послуг в польщі 2022Shutterstock

У Польщі побоюються проблем із постачанням газу та електроенергії восени-взимку

Проте громадяни Польщі знають, що на них чекає дуже важка зима. Згідно з дослідженням, яке UCE Research провело на замовлення Business Insider Polska, аж 85% дорослих поляків визнають, що їх турбує власна ситуація в цьому контексті. “Однозначно так” на це запитання відповіли 51,9% респондентів, а ще 33,6% зізнається, що "радше хвилюється з цього приводу". Лише кожен одинадцятий респондент спокійний за свою долю. Ще 5,5% опитаних не має думки з цього приводу.

Тривоги та побоювання поляків призвели до того, що аж 57% респондентів мають намір почати негайно заощаджувати гроші на оплату осінньо-зимових рахунків. З них 20% точно має такі плани, а ще 32% відповідає на це запитання “радше так”. Своєю чергою, 5,5% поляків вже зараз заощаджує суму, яку доведеться заплатити за рахунки під кінець 2022 року. 

Водночас кожен четвертий респондент, попри занепокоєння, не планує відкладати гроші на майбутні рахунки, а 6% опитаних стверджує, що їм вистачить грошей на опалення, тому вони не мусять економити.

Щоб відкласти гроші на зиму, багатьом полякам доведеться знайти додаткову роботу

Не всі, хто хоче заощаджувати гроші на зиму, на цей момент мають з чого відкладати. Аж 53% респондентів зізнається, що має намір знайти додаткові джерела доходу. Мова йде, передовсім, про додаткову роботу, одноразові угоди чи легкий підробіток. 

ціни на опалення в польщі 2022businessinsider.com.pl

18,5% опитаних відповіли на це запитання “однозначно так”, а ще 29,4% - "скоріше так". У свою чергу, менше 6% респондентів зізналися, що вже шукають нові джерела доходів, щоб впоратися зі зимовими цінами та мати достатньо грошей на опалення будинку. Бо якщо вони цього не зроблять, їм доведеться міцно закрутити термостат.

Натомість кожен третій респондент зберігає спокій - згідно з дослідженням, 30% поляків не планує шукати жодних додаткових джерел доходів, щоб впоратися з подорожчанням газу, електроенергії чи іншої сировини. 

Опитування провела компанія UCE Research для видання Business Insider Polska з 23 по 25 липня 2022 року на репрезентативній вибірці 1034 дорослих поляка у віці 18-80 років методом CAWI (Computer Assisted Web Interview)​.

⇒ Читайте також:

Інфляція в Польщі поглинула 2,5 тисячі злотих зі середньої зарплати за 17 років

71% поляків вважає, що їхня країна рухається в неправильному напрямку

Нацбанк Польщі прогнозує двозначне подорожчання газу, електроенергії та продуктів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах