71% поляків вважає, що їхня країна рухається в неправильному напрямку

26 Липня 2022
працевлаштування в польщі для іноземців

71% поляків вважає, що справи у їхній країні йдуть не в тому напрямку, натомість 16% позитивно оцінює ситуацію в державі, а ще 13% респондентів не мають думки на цю тему. Такими є результати соціологічного опитування Kantar Public за липень 2022 року. У порівнянні з попереднім місяцем, песимістів у Польщі стало на 6 відсоткових пунктів більше, передає businessinsider.com.pl

75% учасників опитування вважають, що економіка Польщі перебуває у стані кризи. При цьому, 43% з них стверджують, що йдеться про невелику кризу, ще 32% переконані в тому, що це глибока криза.

Лише 19% опитаних є позитивно налаштованими щодо економічної ситуації в Польщі. На їхню думку, економіка перебуває у стані повільного (18% респондентів) або динамічного (1%) розвитку. Ще 6% не мають конкретної точки зори на цю тему. 

26% респондентів вважають, що матеріальні умови життя в Польщі не зміняться впродовж найближчих трьох років. 12% поляків все ж сподіваються на покращення житлових умов - часткове (11%), або суттєве (1%). Водночас 56% поляків очікують погіршення нинішніх умов життя. 19% опитаних побоюються, що ситуація значно погіршиться, а ще 37% - лише частково. 6% людей не має думки з цього приводу.

Ставлення поляків до економічної ситуації в їхній країні дещо змінилось у порівнянні з червнем 2022 року. На 8 відсоткових пунктів збільшився відсоток тих, хто стверджує, що матеріальні умови життя в майбутньому погіршаться, ще на 1 відсотковий пункт зросла кількість респондентів, які не мають своєї думки з цього приводу. З іншого боку, зменшився відсоток респондентів, які прогнозують відсутність економічних змін (на 9 відсоткових пунктів). Відсоток людей, які позитивно оцінюють ситуацію, залишається на тому ж рівні, що й у попередньому місяці.

рівень життя в польщі 2022

У питанні працевлаштування в Польщі у липні переважали позитивні думки. 53% поляків вважають, що в країні можна знайти роботу без особливих проблем. 49% вважає, що можна знайти роботу, але не обов’язково ту, яку хочеш, і 4% оцінює, що можна знайти хорошу роботу без особливих проблем.

33% поляків, натомість, песимістичні щодо ринку праці: 28% респондентів вважають, що знайти будь-яку роботу важко, ще 5% - що знайти роботу в Польщі взагалі неможливо. 14% респондентів мають проблеми з визначенням своєї позиції з цього приводу.

“Порівняно з результатами, отриманими в червні, думки поляків про ринок праці змінилися і стали більш негативними. Відсоток людей, які позитивно оцінюють можливість знайти роботу в Польщі, зменшився на 8 відсоткових пунктів, а відсоток тих, хто негативно оцінює ринок праці, зріс на 5 пунктів”, – зазначають автори дослідження.

Відсоток респондентів, які не мають своєї думки з цього питання, збільшився на 3 відсоткові пункти.

"Саме люди, які поки що вагаються, значною мірою сприяли тому, що показники суспільних настроїв досягли дуже низького рівня. Такою песимістичною оцінка перебігу справ в країні не була з грудня 2013 року, а прогноз матеріального становища в липні цього року є найнижчим з 2004 року”, - зазначила Анна Тшонсальська з Kantar Public.

Дослідження проводилося 15-20 липня цього року на загальнонаціональній, репрезентативній вибірці з 1015 жителів Польщі віком від 15 років за допомогою техніки прямого онлайн-інтерв’ю.

⇒ Читайте також:

Інфляція в Польщі поглинула 2,5 тисячі злотих зі середньої зарплати за 17 років

Українські біженці-фрілансери можуть не сплачувати податки в Польщі

Тимчасова робота у літній сезон в Польщі: які сфери бізнесу активно шукають працівників

Головне фото: Shutterstock

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах