Поляки потребують на роботу все більше працівників з України

26 Вересня 2016
робота в Польщі

За аналітичними даними польської компанії Work Servise S.A., станом на сьогодні, близько 35% роботодавців Польщі відчувають труднощі із пошуком необхідних працівників. Багато з них охоче шукають рішення цієї проблеми, наймаючи на роботу іноземців, 95% з яких – вихідці із України.

Працевлаштування українців в Польщі

Причини такої ситуації на ринку праці Польщі доволі прості-багато працівників пенсійного віку припиняють працювати і живуть на виплати емеритури (пенсії),а представники молодого покоління виїжджають закордон (Англія, Бельгія, Швейцарія, Німеччина та ін.) в пошуках кращої кар’єрної та матеріальної перспективи. Таким чином, поляки змушені шукати кадри серед громадян інших, найчастіше сусідніх, країн. Із аналізу найновішого Барометра ринку праці IV стає зрозуміло, що 38,1% польських фірм працевлаштовує українців, у зв’язку із дефіцитом польських кадрів на ринку праці. Тільки за перше півріччя 2016 року було подано 634 тисячі заяв від польських роботодавців про намір взяти на роботу іноземців (в більшості наших співвітчизників) – такі офіційні дані подає Міністерство праці, родини і соціальної політики Польщі. Барометр також повідомляє, що роботу в Польщі реально знайти у кожному регіоні.

Робота в Польщі для українців

Запрошують українців здебільшого на посади, що передбачають фізичну працю (30,7%) (будівельники, різноробочі, працівники для збору урожаю чи роботи на складах) або ж на вакантні місця в сфері обслуговування - 34% (офіціанти, кухарі, перукарі). Велике зацікавлення українцями присутнє також у торгівельній галузі - 21,7%. Саме на роботу у вищеперелічених категоріях зголошується найменше поляків (більше 70% роботодавців не здатні набрати польських працівників). Тобто більшість українців в Польщі виконують роботу, що не потребує високої кваліфікації. Задекларували своє бажання наймати іноземних працівників середньої ланки 8,2 % польських роботодавців, а іноземні працівники для очолення керівних посад потрібні всього лиш 2,6 % польських фірм. Проте найближчим часом сприймання українців як дешевої робочої сили може стати безпідставним стереотипом, адже в Україні з’являється все більше оголошень про пошук лікарів, медсестер, вчителів, архітекторів, інженерів для роботи в Польщі. Судячи з результатів дослідження Work Servise S.A., до кінця 2016 року в Польщі офіційно працюватиме більше мільйона українців.

Робочі візи до Польщі

В зв’язку з таким вимушеним і зростаючим попитом на залучення іноземних працівників, поляки посилено думають також про вдосконалення довготривалої імміграційної політики країни та системи робочих віз до Польщі, адже, згідно останніх змін до законодавства Польщі в сфері працевлаштування іноземців, українці з робочою візою можуть працювати на території Польщі 6 місяців у разі отримання дозволу на короткотермінову працю і 8 місяців в разі отримання дозволу на виконання сезонних робіт. Даний закон повинен вступити в дію уже з 1 січня 2017 року. У статті «Нові правила працевлаштування для іноземців у Польщі з 1 січня 2017 року» ви знайдете усю актуальну інформацію про нововведення у працевлаштуванні та новий, збільшений розмірі зарплат для українців в Польщі. Проте у Польщі розмірковують і про можливість довготривалого працевлаштування іноземців - на рік і більше. Адже сьогодні Польща вже не уявляє свого ринку праці без іноземців, а брак кадрів стає щораз відчутнішим, і до 2020 року може стати найбільшою проблемою усієї польської економіки. Вже тепер без робочих рук з-за кордону діяльність багатьох польських фірм була б призупинена, або функціонували б вони не в повному обсязі. Кожна третя польська фірма має у своєму штаті працівників з України. Найбільш зацікавлені в українцях великі фірми (39,5%), 17,1% малих фірм (до 50 працівників) також потребують робочих з України.

Робота в Польщі

В рапорті Народного Банку Польщі вказано, що найбільше українців працює в галузях сільського господарства, будівництва та обслуговування. Різко росте попит на українців для роботи в Польщі у сфері торгівлі, саме там зараз найбільші проблеми з рекрутацією персоналу. Аналітики прогнозують найближчим часом значну конкуренцію між роботодавцями з Польщі, Угорщини та Чехії за працівників з України, Росії та Білорусії. Чехія, Угорщина та Польща - країни з найнижчим рівнем безробіття у ЄС. Він становить 4,2%, 5,1% та 6,1% відповідно. Щоб зберегти конкурентоспроможність своїх економік, ці країни будуть змушені пропонуватимуть іноземцям кращі умови праці і перебування та більшу заробітну плату. Таку тенденцію вже з 1 січня 2017 року вводить Польща, зрівнюючи зарплати поляків та іноземців за виконання аналогічної роботи.

Вакансії на роботу в Польщі

Звертаємо вашу увагу, що на сьогоднішній день ми ведемо активні перемовини з офіційними бюро по працевлаштуванню іноземців у Польщі і вже найближчим часом зможемо запропонувати вам найсвіжіші вакансії з усіх сфер ринку праці Польщі для стовідсотково легального працевлаштування лише у перевірених польських роботодавців. Слідкуйте за публікаціями на нашому сайті.

робота в польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах