Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЗагальновідомий факт - українці завжди заздрили своїм західним сусідам з приводу розміру їх зарплат. І не даремно. Середня зарплата в Польщі якісно відрізняється від української. До того ж поляки з початку 2016 року активно впроваджують зміни, що стосуються затвердження мінімальної погодинної оплати праці та підвищення оплати повної ставки.
Зараз на затвердженні Урядового Центру Законодавства Польщі знаходиться проект змін до законодавства,що стосується нових зарплат в Польщі 2016 року і містить два основні пункти. Першим, особливо важливим для молоді, яка тільки розпочинає кар’єру, є скасування положення про те, що заробітна плата працівника у його перший рік роботи не повинна бути менше 80% від мінімальної заробітної плати. Це означає, що молоді люди, які тільки виходять на ринок праці, будуть мати набагато кращі умови, не будуть обмежені в доході, зможуть заробляти гідно вже з початку кар'єри. Це мотивуватиме їх розвиватись та прагнути більшого, водночас, виконувати свою роботу краще.
Другим пунктом є чітке окреслення розміру мінімальної заробітної плати в Польщі. З липня 2016 мінімальна оплата праці за годину становитиме 12 злотих (близько 80 грн.). Це стосуватиметься і договорів про надання послуг (umowa zlecenia) , і договорів про доручення. Згідно з проектом, правила повинні застосовуватися до всіх контрактів, незалежно від способу визначення розміру винагороди (погодинна, щомісяця, щотижня і т.д.). Це робиться для того, щоб і працівник, який отримує повну ставку, і людина, працюючи ту саму кількість годин за, наприклад, договором про надання послуг (umowa zlecenia), могли приблизно зрівняти свій заробіток, що має становити мінімум 2000 злотих брутто.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Оновлення: 12 вересня 2016 року Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло підписала закон про підвищення мінімальної зарплати в Польщі, а вже з з 1 січня 2017 року у Польщі зросла мінімальна зарплата і на даний час її розмір, як і планувалося, становить 2000 злотих.
Проста математика: якщо мінімальна оплата праці за годину становить 12 злотих, то, працюючи по 8 годин на день, в місяць можна заробляти 2000 злотих, а це більш ніж 13 тисяч гривень. В Україні ця сума значно вище середнього рівня доходу громадян. Можемо порівняти: з початку 2016 року мінімальна заробітна плата українця становить 1378 гривень, що на 160 гривень більше ніж у 2015 році. Тож мінімальна зарплата в Польщі 2016 року перевищує українську майже в 10 разів. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата в Польщі становить 2000 злотих.
Заробляти від 12 злотих за годину в Польщі найближчим часом зможуть і українці. З 1 січня 2017 року іноземці, які приїжджатимуть до Польщі на сезонні роботи (а це, в основному, українці – 95%), матимуть право на рівноцінну з поляками оплату своєї праці. Це законодавчо визначено так званою сезонною директивою польського уряду: від моменту, коли вона стане чинною, українці з поляками зрівняються в правах стосовно рівня заробітної плати. Уряд, таким чином, турбується про покращення умов перебування та праці іноземців в Польщі, що, в свою чергу, повинно заохочувати найманих працівників з-за кордону приїжджати на сезонні роботи, коли в додатковій робочій силі є особлива потреба. За минулий 2015 рік 800 000 іноземців отримали дозвіл на роботу в Польщі, а вже станом на травень 2016, заявок на працевлаштування в Польщі налічується 500 000. Це говорить про надзвичайну зацікавленість іноземців у роботі в Польщі та можливості сезонного заробітку, особливо в галузі сільського господарства, будівництва та сфери послуг, а зрівняння українців у правах з поляками та, як наслідок, підняття рівня зарплати, яку можна отримувати в Польщі, сприятиме збільшенню числа охочих поїхати на роботу до Польщі.
Чи настільки оптимістичними є прогнози директиви та які саме зарплати чекають українців після її прийняття зможемо зрозуміти, проаналізувавши теперішній фінансовий стан громадян Польщі з огляду на їх середні зарплати.
За даними статистичного управління GUS (Główny Urząd Statystyczny), середні зарплати представників найпопулярніших на ринку праці Польщі професій виглядають наступним чином:
Щодо сезонних робіт, то все залежить від регіону та конкретно від роботодавця, а також від кількості зібраної продукції або відпрацьованих годин. За збір урожаю можна отримувати від 1500 злотих , різноробочим на будівництві платять від 1600, працівникам на складі від 1300.
Рівень заробітної плати в Польщі відрізняється також в залежності від розміру і масштабу виробництва підприємства чи компанії, в яких ви працюєте. Серед малих приватних підприємств, на яких працює до 9 людей, середня зарплата становить 1600 злотих на руки. Саме такі невеликі підприємства складають основну частину ВВП країни. Більші підприємства платять своїм робітникам вищі зарплати. Станом на 2017 рік, середня зарплата в Польщі стабільно зростає.
У Польщі добре оплачувану роботу і високі зарплати пропонують в першу чергу тим, хто знає державну польську (на нашому сайті доступні цікаві та абсолютно безкоштовні матеріали з її вивчення - шукайте ТУТ), а також англійську мови. Без знання мов найлегше влаштуватись на сезонні роботи, найчастіше це збір урожаю (малина, полуниця, яблука, буряки і т. д.) та робота на будівництві. Не всі іноземці роботу в Польщі розглядають як сезонну. В зв’язку з тим, що велика кількість польських випускників шукає перспективи працевлаштування за кордоном (Англія, Німеччина, Австрія), Польща все більше потребує не лише робочої сили, а й висококваліфікованих професіоналів в багатьох галузях. Роботу там можуть знайти представники ІТ-сфери, архітектори, економісти, менеджери, фармацевти, вчителі, медики та інші іноземні спеціалісти. Поляки вважають зарплати в цих сферах недостатніми для себе, а от, наприклад, українці, порівнюючи їх з тими, які на батьківщині, все частіше роблять вибір на користь Польщі. Часто окрім високої зарплати, компанії, що запрошують іноземців, беруть на себе витрати на переїзд та оренду житла.
Розмір середньої зарплати в Польщі залежить не лише від спеціальності, кваліфікації та досвіду роботи працівника. Дані середніх доходів в Польщі дещо відрізняються в межах її регіонів та окремих воєводств, найбільше поляки заробляють у Мазовецькому воєводстві, до складу якого входить столиця Польщі – Варшава. Зарплати тут приблизно на 25% вищі, аніж в середньому по країні. Непоганий заробіток отримують жителі Поморського та Нижньосілезького воєводств. Трохи менше платять у Західнопоморському та Лодзькому воєводствах Польщі. Великих заробітків не слід очікувати у Підкарпатському воєводстві, а на найменшу заробітну плату за даними GUS можна розраховувати у Вармінсько-Мазурському воєводстві на півночі країни. Перепад між найвищим і найнижчим рівнем середньої зарплати серед воєводств складає 2046 злотих. Заробіток 8.3% усіх працюючих в Польщі є вдвічі більшим за середній. В основному це представники влади та різного роду керівники. А от на 40% нижчим середньої зарплати в Польщі може бути заробіток працівників у сільському господарстві та сфері послуг. Мінімальну зарплату в Польщі, що на сьогодні становить 1850 злотих брутто (1355 злотих нетто), або й менше отримує близько 10 % працівників. Радимо вам також переглянути наш матеріал, де представлено порівняння середніх зарплат в Польщі та Європі.
Що ж, як бачимо, в Польщі зміни радикальніші і відчутніші. Підхід до оплати праці спрямований на покращення рівня життя громадян. Саме тому багато українців їдуть на роботу в Польщу.
Про плановані з 1 січня 2017 року нові правила та умови працевлаштування іноземців у Польщі, та про нові вимоги для отримання польської робочої візи читайте в нашій статті "Нові правила працевлаштування для іноземців у Польщі з 1 січня 2017 року"
Нагадуємо, що з 1 червня 2017 року у Польщі офіційно почали діяти нові правила прийому працівників на роботу. Ознайомитись із ними можна за посиланням.
Читайте також:
Середня та мінімальна зарплата в Польщі у 2017 році
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі