Середня зарплата в Польщі в 2016 році (оновлено 06.07.2016)

06 Липня 2016
Середня зарплата в Польщі в 2016 році

Загальновідомий факт - українці завжди заздрили своїм західним сусідам з приводу розміру їх зарплат. І не даремно. Середня зарплата в Польщі якісно відрізняється від української. До того ж поляки з початку 2016 року активно впроваджують зміни, що стосуються затвердження мінімальної погодинної оплати праці та підвищення оплати повної ставки.

Нові зарплати в Польщі 2016

Зараз на затвердженні Урядового Центру Законодавства Польщі знаходиться проект змін до законодавства,що стосується нових зарплат в Польщі 2016 року і містить два основні пункти. Першим, особливо важливим для молоді, яка тільки розпочинає кар’єру, є скасування положення про те, що заробітна плата працівника у його перший рік роботи не повинна бути менше 80% від мінімальної заробітної плати. Це означає, що молоді люди, які тільки виходять на ринок праці, будуть мати набагато кращі умови, не будуть обмежені в доході, зможуть заробляти гідно вже з початку кар'єри. Це мотивуватиме їх розвиватись та прагнути більшого, водночас, виконувати свою роботу краще.

Другим пунктом є чітке окреслення розміру мінімальної заробітної плати в Польщі. З липня 2016 мінімальна оплата праці за годину становитиме 12 злотих (близько 80 грн.). Це стосуватиметься і договорів про надання послуг (umowa zlecenia) , і договорів про доручення. Згідно з проектом,  правила повинні застосовуватися до всіх контрактів, незалежно від способу визначення розміру винагороди (погодинна, щомісяця, щотижня і т.д.). Це робиться для того, щоб і працівник, який отримує повну ставку, і  людина, працюючи ту саму кількість годин за, наприклад, договором про надання послуг (umowa zlecenia), могли  приблизно зрівняти свій заробіток, що має становити мінімум 2000 злотих брутто.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Оновлення: 12 вересня 2016 року Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло підписала закон про підвищення мінімальної зарплати в Польщі, а вже з з 1 січня 2017 року у Польщі зросла мінімальна зарплата і на даний час її розмір, як і планувалося, становить 2000 злотих. 

Мінімальна зарплата в Польщі 2016

Мінімальна зарплата в Польщі 2016

Проста математика: якщо мінімальна оплата праці за годину становить 12 злотих, то, працюючи по 8 годин на день, в місяць можна заробляти 2000 злотих, а це більш ніж 13 тисяч гривень. В Україні ця сума значно вище середнього рівня доходу громадян. Можемо порівняти: з початку 2016 року мінімальна заробітна плата українця становить 1378 гривень, що на 160 гривень більше ніж у 2015 році. Тож мінімальна зарплата в Польщі 2016 року перевищує українську майже в 10 разів. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата в Польщі становить 2000 злотих

Зарплата в Польщі для українців з 2017

Заробляти від 12 злотих за годину в Польщі найближчим часом зможуть і українці. З 1 січня 2017 року іноземці, які приїжджатимуть до Польщі на сезонні роботи (а це, в основному, українці – 95%),  матимуть право на рівноцінну з поляками оплату своєї праці. Це законодавчо визначено так званою сезонною директивою польського уряду: від моменту, коли вона стане чинною, українці з поляками зрівняються в правах стосовно рівня заробітної плати. Уряд, таким чином, турбується про покращення умов перебування та праці іноземців в Польщі, що, в свою чергу, повинно заохочувати найманих працівників з-за кордону приїжджати на сезонні роботи, коли в додатковій робочій силі є особлива потреба. За минулий 2015 рік 800 000 іноземців отримали дозвіл на роботу в Польщі, а вже станом на травень 2016, заявок на працевлаштування в Польщі налічується 500 000. Це говорить про надзвичайну зацікавленість іноземців у роботі в Польщі та можливості сезонного заробітку, особливо в галузі сільського господарства, будівництва та сфери послуг, а зрівняння українців у правах з поляками та, як наслідок, підняття рівня зарплати, яку можна отримувати в Польщі, сприятиме збільшенню числа охочих поїхати на роботу до Польщі. 
Чи настільки оптимістичними є прогнози директиви та які саме зарплати чекають українців після її прийняття зможемо зрозуміти, проаналізувавши теперішній фінансовий стан громадян Польщі з огляду на їх середні зарплати. 

Середня зарплата в Польщі 2016 

За даними статистичного управління GUS (Główny Urząd Statystyczny), середні зарплати представників найпопулярніших на ринку праці Польщі професій виглядають наступним чином:

  • Працівники IT– 7825 злотих брутто;
  • Вчителі – приблизно 2000 злотих;
  • Продавці – від 1800 до 3000 злотих; 
  • Будівельники – 3000-4000 тисячі злотих;
  • Касири – 2500 злотих;
  • Водії вантажівок та автобусів –2800 злотих; 
  • Далекобійники – від 3500 злотих;
  • Електрики – від 2500 злотих;
  • Столяри – від 2800 злотих;
  • Слюсарі – від 2400 злотих;
  • Мулярі – від 3000 злотих;
  • Прибиральниці –1600-2000 злотих; 
  • Швачки –2200 злотих;
  • Перукарі – від 1800 злотих;
  • Візажисти – від 1500 злотих; 
  • Кухарі – 2700 злотих;

Щодо сезонних робіт, то все залежить від регіону та конкретно від роботодавця, а також від кількості зібраної продукції або відпрацьованих годин. За збір урожаю можна отримувати від 1500 злотих , різноробочим на будівництві платять від 1600, працівникам на складі від 1300. 
Рівень заробітної плати в Польщі відрізняється також в залежності від розміру і масштабу виробництва підприємства чи компанії, в яких ви працюєте. Серед малих приватних підприємств, на яких працює до 9 людей, середня зарплата становить 1600 злотих на руки. Саме такі невеликі підприємства складають основну частину ВВП країни. Більші підприємства платять своїм робітникам вищі зарплати. Станом на 2017 рік, середня зарплата в Польщі стабільно зростає

Робота в Польщі для українців

У Польщі добре оплачувану роботу і високі зарплати пропонують в першу чергу тим, хто знає державну польську (на нашому сайті доступні цікаві та абсолютно безкоштовні матеріали з її вивчення - шукайте ТУТ), а також англійську мови. Без знання мов найлегше влаштуватись на сезонні роботи, найчастіше це збір урожаю (малина, полуниця, яблука, буряки і т. д.) та робота на будівництві. Не всі іноземці роботу в Польщі розглядають як сезонну. В зв’язку з тим, що велика кількість польських випускників шукає перспективи працевлаштування за кордоном (Англія, Німеччина, Австрія), Польща все більше потребує не лише робочої сили, а й висококваліфікованих професіоналів в багатьох галузях. Роботу там можуть знайти представники ІТ-сфери, архітектори, економісти, менеджери, фармацевти, вчителі, медики та інші іноземні спеціалісти. Поляки вважають зарплати в цих сферах недостатніми для себе, а от, наприклад,  українці, порівнюючи їх з тими, які на батьківщині, все частіше роблять вибір на користь Польщі.  Часто окрім високої зарплати, компанії, що запрошують іноземців, беруть на себе витрати на переїзд та оренду житла. 

Середня зарплата в Польщі 2016 по воєводствах 

Розмір середньої зарплати в Польщі залежить не лише від спеціальності,  кваліфікації та досвіду роботи працівника. Дані середніх доходів в Польщі дещо відрізняються в межах її регіонів та окремих воєводств, найбільше поляки заробляють у Мазовецькому воєводстві, до складу якого входить столиця Польщі – Варшава. Зарплати тут приблизно на 25% вищі, аніж в середньому по країні. Непоганий заробіток отримують жителі Поморського та Нижньосілезького воєводств. Трохи менше платять у Західнопоморському та Лодзькому воєводствах Польщі. Великих заробітків не слід очікувати у Підкарпатському воєводстві, а на найменшу заробітну плату за даними GUS можна розраховувати  у Вармінсько-Мазурському воєводстві на півночі країни. Перепад між найвищим і найнижчим рівнем середньої зарплати серед воєводств складає 2046 злотих. Заробіток 8.3% усіх працюючих в Польщі є  вдвічі більшим за середній.  В основному це представники влади та різного роду керівники. А от на 40% нижчим середньої зарплати в Польщі може бути заробіток працівників у сільському господарстві та сфері послуг. Мінімальну зарплату в Польщі, що на сьогодні становить 1850 злотих брутто (1355 злотих нетто), або й менше отримує близько 10 % працівників. Радимо вам також переглянути наш матеріал, де представлено порівняння середніх зарплат в Польщі та Європі

 

середня зарплата в Польщі

 

Що ж, як бачимо, в Польщі зміни радикальніші і відчутніші. Підхід до оплати праці спрямований на покращення рівня життя громадян. Саме тому багато українців їдуть на роботу в Польщу.  

Про плановані з 1 січня 2017 року нові правила та умови працевлаштування іноземців у Польщі, та про нові вимоги для отримання польської робочої візи читайте в нашій статті "Нові правила працевлаштування для іноземців у Польщі з 1 січня 2017 року"

Нагадуємо, що з 1 червня 2017 року у Польщі офіційно почали діяти нові правила прийому працівників на роботу. Ознайомитись із ними можна за посиланням

Читайте також:

Середня та мінімальна зарплата в Польщі у 2017 році

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

Робота в Польщі по біометричному паспорту

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах