Понад 300 мільйонів – саме стільки свічок купують поляки щороку

31 Жовтня 2017
свічки в польщі

З наближенням Дня усіх Святих у Польщі починається справжній ажіотаж – люди розкуповують свічки, які за традицією запалюють на могилах своїх родичів та друзів. У польських магазинах  та супермаркетах пропонують акції та знижки на цей вельми затребуваний товар.

У Польщі підрахували: за рік поляки купують понад 300 мільйонів свічок. Згідно з цими підрахунками, щороку на могилах поляки запалюють свічок на 1 млрд злотих.

Таку статистику навів Луціан Колечко, голова Національної асоціації виробників свічок (OSPZiŚ).

Таким чином поляки б’ють рекорди серед всіх інших європейських країн. Навіть у Литві, Білорусі, Україні, Словаччині та Чеській Республіці, де так само традиційно на могилах запалюють свічки, масштаби їх купівлі значно менші.

За даними OSPZiŚ, польські компанії із виробництва свічок займають дві третіх від світового виробництва цього товару.

свічки

З кожним роком збільшується також і вибір самих свічок. На полицях магазинів та супермаркетів пропонують свічки та підсвічники різноманітних розмірів та форм. Серед поляків свічки на кладовище - це настільки популярний товар, що виробники щоразу намагаються вигадати все нові і нові дизайни.

свічки

Останнім часом популярності набувають також світлодіодні LED свічки. Вони дорожчі в ціні, однак світитимуть на кладовищі значно довше, аніж звичайна свічка.

свічки

Нагадуємо, що 1 листопада у Польщі державний вихідний – поляки святкуватимуть День Усіх Святих. Усі заклади будуть зачинені, а на дорогах можливі затори. Традиційно в цей день люди відвідують могили своїх родичів і запалюють на них свічки.

Детальніше про традиції Дня Усіх Святих у Польщі читайте у нашій статті.

Читайте також:

Найближчі святкові та вихідні дні в Польщі

День Усіх Святих чи Halloween? Як поляки проводять 1 листопада

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах