Поїзд Інтерсіті+ Київ-Перемишль: наскільки це реально?

12 Грудня 2016
поїзд інтерсіті київ-львів-перемишль

Нещодавно Укрзалізниця анонсувала запуск швидкісного поїзда Інтерсіті+ на маршруті Київ-Львів-Перемишль. За попередньою інформацією, поїзд повинен був почати курсувати з січня 2017 року. Однак декілька днів тому новий голова Укрзалізниці Войцех Балчун повідомив на своєму публічному профілі у соцмережі Facebook, що поїзд вперше вирушить з української столиці до прикордонного містечка Польщі вже напередодні католицького Різдва, а саме 23 грудня.

За планом нового керівництва Укрзалізниці, поїзд курсуватиме щодня, цілий рік. З Києва Інтерсіті+ вирушатиме о 7 ранку, за 6,5 годин прибуватиме до Перемишля і майже одразу повертатиметься назад. Аби проведення контролю на кордоні з Польщею не забирало багато часу, паспорти планують перевіряти під час руху поїзда. Також за словами Балчуна, ціна на квиток досі не встановлена.

поїзд київ-львів-перемишль

Спробуємо зрозуміти, яким чином працюватиме нове залізничне сполучення між Україною та Польщею. На даний момент поїзд 741К Інтерсіті+, що приїжджає з Києва до Львова о 12:05,  вже через 12 хвилин того ж дня відправляється до Трускавця. Цікаво, що квитки на сполучення Львів-Трускавець можна придбати лише до 23 грудня. Від 23 грудня і на всі пізніші дати квитків уже не продають.

Ймовірно, що сполучення Київ-Перемишль таки запрацює з 23 грудня, і поїзд Інтерсіті+ зі Львова відправлятиметься не до Трускавця, а до польського Перемишля.

Голова Укрзалізниці запевнив, що час очікування на кордоні вдасться максимально зменшити шляхом проходження паспортного та митного контролю під час руху поїзда. Водночас, Балчун не уточнив як саме відбуватиметься така процедура, зокрема, чи контроль розпочнеться ще у Львові, чи вже поблизу кордону з Польщею.

Відомо, що поїзд Інтерсіті+, який зараз курсує з Києва до Львова, має 9 вагонів (579 місць). Це приблизно 15 пасажирських автобусів. Цікаво, як відбуватиметься контроль, якщо врахувати, що деякі пасажири повинні проходити процедуру ідентифікації відбитків пальців. Невідомо також, скільки працівників прикордонної та митної служби потрібно залучити, аби оптимізувати час проходження контролю.

Оскільки розклад поїздів зі Львова до Києва вже складений, і швидкісний Інтерсіті+ приїжджає до столиці Галичини щодня о 12:05, а вирушає назад до Києва о 17:28, то на дорогу зі Львова до Перемишля, на проходження контролю при в’їзді та виїзді з Польщі, і на дорогу назад до Львова поїзд матиме приблизно 5,5 години. Якщо відняти час очікування поїзда на посадку і висадку пасажирів у Перемишлі, то на дорогу туди і назад, а отже і на проходження контролю, залишатиметься близько 2 годин в одну сторону. 

Також голова Укрзалізниці повідомив, що ціну на квиток з Києва до Перемишля досі не встановили. Відомо тільки, що вартість мандрівки поїздом повинна бути конкурентною до вартості проїзду в автотранспорті.

Зараз квиток на автобус зі Львова до Перемишля коштує 105 гривень. Він курсує тричі на день з понеділка по суботу і один раз у неділю. Вартість зворотнього квитка складає приблизно 25 злотих. Але поїздка автобусом не вберігає від довгого очікування в чергах на кордоні.

Схоже, що запуск поїзда з Києва до Перемишля справа нелегка і потребує детального планування всіх нюансів. Але в будь-якому випадку ініціативу Укрзалізниці цілком реально втілити в життя. Бажаємо новому керівництву успіху!

Нагадаємо, поляк Войцех Балчун став головою правління ПАТ «Укрзалізниця» 6 червня 2016 року за результатами конкурсу українського уряду. У Польщі він займав високі керівні посади, зокрема був президентом одного з найбільших в країні операторів вантажних залізничних перевезень PKP Cargo та головою ради директорів польських авіаліній LOT. Також він відомий як гітарист рок-гурту «Chemia».

Додамо, на польсько-українському кордоні поблизу Перемишля з’явиться новий митний перехід.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах