Працювати нелегально в Польщі стає все важче

16 Грудня 2016
робота на польських підприємствах

Майже 10 тисяч фірм та підприємств Польщі можуть бути перевірені цьогоріч Державною Інспекцією Праці під час так званих перших перевірок. Нова концепція, яку почали реалізовувати ще весною 2016 року, передбачала проведення контролю близько 2,6 тисяч фірм, однак згідно з першими даними за грудень, кількість здійснених перевірок перевищуватиме 9 тисяч, повідомляє tvn24bis.pl

Такого роду перевірки Держінспекції з питань праці в Польщі стосуються невеликих підприємств, на яких працює від одного до десяти працівників, а також малих фірм із максимально 49-тьма працівниками та середньої величини підприємств, на яких працює не більше 249 осіб. Відповідно до прийнятої цьогоріч концепції, перший візит інспектора з питань праці до роботодавця має характер аудиту. Однак навіть це не вберігає від великих штрафів тих, хто наймає людей нелегально, або ж створює робочі умови, які загрожують життю і здоров'ю працівників, запевнив головний інспектор з питань праці в Польщі Роман Гедройц.

Він також зазначив, що оскільки перші перевірки на малих підприємствах мають характер інструктажу, роботодавці більше дізнаються про те, як створити умови праці, що відповідатимуть всім вимогам законодавства. Кожен роботодавець після проведення контролю отримав детальну інформацію про те, як поліпшити умови праці на власному підприємстві. Для нього також встановили термін, впродовж якого всі норми повинні бути виконаними.

Зверніть увагу: нелегальною в Польщі вважається праця, яка не є офіційно задокументованою, тобто роботодавець і працівник не підписали жодного офіційного документа про працевлаштування, а отже не були сплачені відповідні податки. За нелегальне працевлаштування людей на польському підприємстві роботодавець може заплатити штраф від 1 до 30 тисяч злотих в залежності від ситуації. Якщо неофіційно працевлаштованим працівником є іноземець, власник підприємства в Польщі може заплатити штраф у розмірі від 3 тисяч злотих.

Нагадаємо, у Польщі роботодавці стали все рідше платити своїм працівникам за понаднормову роботу.  Водночас, згідно з результатами дослідження польського Нацбанку, більшість українців у Польщі працюють понаднормово, а саме 54 години на тиждень, в той час, як поляки всього 41 годину.

Читайте також: Скільки заробляють працівники відомих торговельних мереж в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах