Де працюють і скільки заробляють українці в Польщі

13 Грудня 2016
робота в польщі для українців

З 2014 року на польському ринку праці суттєво збільшилась кількість працівників з України. Більшість наших співвітчизників покидає країну через складну економічну ситуацію та збройний конфлікт на Сході.

Про це свідчать результати дослідження на тему "Громадяни України, які працюють в Польщі у 2015 році", проведеного Департаментом Статистики Нацбанку Польщі з серпня по грудень 2015 року, повідомляє tvn24bis.pl

Значна частина українців, які працюють в Польщі, має вищу або середню освіту, але виконує низькокваліфіковану роботу. Автори дослідження зазначають, що українців не слід вважати конкурентами поляків на ринку праці, адже наші співгромадяни часто беруться за роботу, яку самі поляки виконувати не хочуть.

Робота для українців в Польщі 

Нова хвиля еміграції, яка накотилась на Польщу після 2014 року, має зовсім іншу структуру. Значно більшу частину  трудових мігрантів зараз складають чоловіки (57,9% проти 32,9%), серед них домінує молодь (середній вік 32 роки проти 42 років у попередній хвилі міграції).

Останніми роками на роботу до Польщі приїжджає все більше людей зі Сходу України, а саме з регіонів, яким загрожує збройний конфлікт (28,4% проти 6,3%). Серед нових мігрантів стало менше людей з дітьми (46% проти 75,6%). В майбутньому частина цих осіб втратить мотивацію до повернення в Україну і залишиться в Польщі, або ж емігрує до інших країн ЄС. Так ситуацію з українськими мігрантами оцінює НБП. 

робота в польщі для українцівtvn24bis.pl

Про зростання зацікавленості роботою в Польщі свідчить також кількість зареєстрованих польськими роботодавцями заяв про бажання доручення роботи іноземцеві. Ще декілька років тому кількість таких заяв складала близько 200 тисяч на рік. З 2014 року аналітики спостерігають її постійний динамічний ріст. Рекордний у цьому відношенні був 2015 рік, коли було зареєстровано 760 тисяч заяв для громадян України (780 тисяч зареєстрованих заяв загалом). Їхня кількість вдвічі зросла в порівнянні з 2014 роком. У 2015 році українцям видали також вдвічі більше дозволів на працевлаштування в Польщі - 50 тисяч проти 26 тисяч у 2014 році.

Середня зарплата українців в Польщі

Більшість українських громадян в Польщі виконує просту фізичну роботу в домашньому (37,6%) та сільському (19,3%) господарствах, а також на будівництві (23,6%). Працівники з України проводять на роботі щотижня близько 54 годин, тобто значно більше ніж поляки (близько 41 години), а їхня середня зарплата в Польщі складає 2,1 тисячі на місяць.

Відомо, що більшу частину свого заробітку українські трудові мігранти в Польщі відсилають назад в Україну. У 2015 році вони заробили за короткий термін 8 млрд злотих, з чого 5,8 млрд потрапило в Україну. Найчастіше гроші перевозять самостійно, кожних 2-3 місяці. За одну поїздку провозять близько 1,8 тисяч злотих. Ці гроші призначають переважно на поточні видатки і покращення умов проживання.

зарплата українців в польщі

tvn24bis.pl

Зростає кількість українських студентів в Польщі

Окрему, але доволі чисельну групу українських мігрантів в Польщі складають студенти. Згідно з результатами дослідження, активною на ринку праці є половина з них, а велика частина поки лише має намір влаштуватись на роботу в Польщі.

Ситуація українських студентів на польському ринку праці є дещо іншою ніж в інших трудових мігрантів з України. Вони присвячують роботі менше часу, часто працюють тимчасово і шукають роботу в сфері торгівлі та в гастрономії. 36,6% студентів з України хотіли б у майбутньому працювати в Польщі або хоча б частково пов'язати кар'єру з Польщею.

трудова міграція в польщу

tvn24bis.pl

Тенденція трудової міграції в Польщу у 2016 році продовжує лише зростати. Детальніше читайте про це у нашому матеріалі Поляки потребують на роботу все більше працівників з України.

робота в польщі

Нагадаємо, з 2017 року змінюються правила працевлаштування іноземців у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах