Скільки заробляють працівники відомих торговельних мереж в Польщі

15 Грудня 2016
супермаркети польщі, зарплата в польщі

Сфера торгівлі в Польщі є доволі популярною, хоча кваліфікованого персоналу постійно не вистачає. Про це свідчить зокрема те, що у третьому кварталі 2016 року найбільше оголошень про роботу в Польщі з'явилось саме в цій галузі. Та чи є така робота достатньо оплачуваною?

Мінімальна ставка в торговельних мережах Польщі зазвичай є вищою ніж встановлена урядом мінімальна зарплата, але не дотягує до рівня середньої в Польщі. Серед тих, хто підвищив у 2016 році мінімальну ставку для своїх працівників - популярні супермаркети Tesko, Biedronka, Lidl та Kaufland. З 2017 року підвищити зарплату на 30% планує також ІКЕА, передає tvn24bis.pl

Зарплата в ІКЕА в Польщі

З січня 2017 року мінімальна ставка для працівників IKEA Retail становитиме 20 злотих за годину. Керівництво відомого шведського меблевого бренду в Польщі повідомило, що підвищення зарплати стосуватиметься 90% персоналу. Таким чином ІКЕА прагне покращити умови праці для своїх робітників у Польщі.

ІКЕА Retail в Польщі є роботодавцем для близько 4 тисяч осіб. Майже 3 тисячі з них працює в компанії повний робочий день. З 1 січня 2016 року мінімальна ставка за годину праці в ІКЕА становить 15 злотих. Таким чином з нового, 2017 року зарплата працівників ІКЕА в Польщі зросте на більш ніж 30%.

КАТАЛОГИ ТОВАРІВ ІКЕА В ПОЛЬЩІ

Зарплата у сфері торгівлі в Польщі

За словами аналітиків польського ринку праці, торговельному бізнесу бракує близько 75 тисяч осіб. Великі мережі із зарубіжним капіталом в Польщі прагнуть втримати своїх працівників, а тому майже щороку підвищують їм заробітну плату. У 2016 році про своїх працівників подбали одразу декілька популярних мереж Польщі.

З травня цього року найнижча зарплата  працівників Теско, які мають щонайменше 12 місяців трудового стажу і працюють повний робочий день, складає 2295 злотих на місяць з урахуванням податків. 

Мінімальна заробітна плата в Бедронці для працівника, яких лише розпочинає роботу на повну ставку на посаді продавця-касира, з жовтня 2016 року складає 2300 злотих з податками. Ще на початку року мінімальна ставка в Бедронці була на 300 злотих меншою. Всього з бюджету найбільшого приватного роботодавця Польщі, який прийняв на роботу майже 50 тисяч осіб, було виділено 80 млн злотих на підвищення зарплат у 2016 році.

Трохи більше ніж в Бедронці заробляють працівники конкурентної мережі супермаркетів Lidl - з березня 2016 року мінімальна зарплата там складає 2400 злотих із врахуванням податків. Заробіток у відомій німецькій торговельній мережі, яка прийняла на роботу в Польщі близько 15 тисяч осіб, зростає відповідно до трудового стажу. Після 2 років роботи в Lidl мінімальна ставка працівника підвищується до 2850-3250 злотих з урахуванням податків. Найбільшу зарплату Lidl платить менеджерам своїх магазинів. Такий працівник отримує близько 4,4-5 тисяч злотих з податками, а після двох років роботи оплата праці зростає до 6,3-6,8 тисяч злотих.

Підняти рівень зарплат для 15 тисяч своїх працівників у Польщі вирішила ще одна німецька мережа. З 2016 року продавці супермаркету Kaufland заробляють 2500 злотих з податками, або 1808 "на руки".

Решта торговельних мереж, присутніх на польському ринку, неохоче діляться зі ЗМІ інформацією щодо оплати праці своїх робітників. Більшість з них лише додають, що зарплати не відрізняються від ставок в інших конкурентних фірмах. Варто також наголосити, що вказані у цій статті цифри не включають в себе різноманітні премії, які дають своїм працівникам польські торговельні мережі, зокрема, за понаднормову роботу чи працю у вихідні дні. 

Нагадаємо, у Польщі планують заборонити торгівлю в неділю. Наразі невідомо як ймовірне нововведення вплине на рівень зарплат у популярних польських мережах. Водночас, за словами одного з авторів законодавчої ініціативи Альфреда Буяри, проект має велику підтримку серед поляків, особливо серед працівників сфери торгівлі, адже вони почуваються переобтяженими, і навіть додаткова оплата за працю в неділю не заохочує їх до роботи у вихідний день.

Додамо, у 2015 році вдвічі збільшилась кількість українських трудових мігрантів у Польщі. У нашій статті ви можете дізнатись де працюють і скільки заробляють українці в Польщі.

Якщо ви плануєте закупи в польських супермаркетах, обов'язково відвідайте нашу сторінку Промогазети та буклети зі знижками та акціями. Тут ви знайдете всю актуальну інформацію про знижки та акції в популярних супермаркетах та гіпермаркетах Польщі. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах