Рейтинг найбагатших людей Польщі та їх статків

27 Червня 2017

Польський тижневик “Wprost” опублікував рейтинг “100 найбагатших людей Польщі”, пише tvn24bis.pl. Такий рейтинг видання створює щороку, і входять до нього лише найзаможніші та найвпливовіші поляки. Пропонуємо вам дізнатися, хто увійшов в топ-10 найбагатших людей Польщі за версією  “Wprost” у 2017 році.

1.      Першу сходинку резонансного рейтингу займають Себастьян Кульчик та його сестра Домініка. Діти покійного мільярдера та бізнесмена Яна Кульчика володіють сумою у 15,5 мільярда злотих. Наразі вони активно керують успадкованим бізнесом та маєтком.

2.      Зигмунт Солож-Жак і його 11,5 мільярда злотих у  2017 році опинились на другій позиції рейтингу найбагатших поляків. Зигмунт працює в медіа-індустрії, але багатства примножує і за рахунок інвестицій в область фінансів, енергетики та телекомунікацій. Він є власником популярної в Польщі мережі мобільного зв'язку Plus, а ще контролює теплові електростанції Pątnów-Adamów-Konin.

3.      Третю сходинку зайняв Міхал Соловов – польський бізнесмен, відомий своєю пристрастю до спорту та великих грошей. На його рахунку, окрім 8, 3 мільярда злотих, є також звання дворазового віце-чемпіона Польщі та триразового віце-чемпіона Європи з ралі.

4.      Четверта позиція в рейтингу найбагатших поляків у 2017 році належить Даріушу Мілеку – засновнику та директору взуттєвої фірми CCC. Свій статок у 5,5 мільярдів злотих Даріуш починав творити із малої взуттєвої лавки на Люблінському базарі. Зараз ССС – це 800 магазинів в 17 країнах світу, 40 мільйонів проданих пар взуття щорічно і 12 тисяч робочих місць, а шиють продукцію ССС на найбільшій фабриці шкіряного взуття в Європі. Окрім ССС, Даріуш інвестує в розвиток торгових галерей, зокрема в такі як Cuprum Arena в Любліні, галерея Korona в Кєльцах та ін.

5.      На п’ятому місці із маєтком у 4,2 мільярда злотих знаходиться Єжи Старак. Мільярдер є основним акціонером компанії Polpharma, яка входить у двадцятку найбільших виробників ліків у світі і приносить майже 2 мільярди прибутку щороку.

6.      Богдан Качмарек з дружиною Ельжбєтою у 2017 році опинились на 6 позиції рейтингу найзаможніших людей Польщі, володіючи сумою в 3,55 мільярда злотих. Подружжя є акціонерами двох меблевих гігантів: компаній Correct i Com40, які кожного року продають меблів на 2 мільярди злотих (серед найбільших клієнтів – IKEA).

7.      Успіх молодого польського бізнесмена Пьотра Шульчевскі вражає – він збудував мільярдний бізнес всього за 7 років: у 2010 він з одногрупником Денні Жангом розробив мобільний додаток Wish, який дозволяє здійснювати покупки онлайн. На сьогодні цей додаток використовує 150 мільйонів людей з усього світу, які можуть з легкістю купувати в інтернеті у більш ніж 100 тисяч продавців. Заробіток Пьотра – 3,4 мільярда злотих, а це у 2017 році сьома позиція в рейтингу.

8.      На восьмій сходинці із 3,3 мільярда злотих -  Лєшек Чарнецкі , засновник групи Getin Holding, до якої належить Getin Bank. Найбільшим проектом Лєшека на ринку нерухомості є відомий Вроцлавський хмарочос Sky Tower. Свій перший мільйон Лєшек заробив в кінці 80-х років через фірму, яка займається підводними роботами. Підводне плавання є однією з його найбільших пристрастей. У 2009 році він встановив світовий рекорд у печерних зануреннях.

9.      Антоній Птак і його маєток у 3 мільярди злотих дев’яті в рейтингу. Антоній найбільш відомий своїм торговим центром Птак в Жгуві, який був створений в 1993 році. Потім мільярдер продовжував інвестувати в торгівельні площі. Сьогодні в його об’єктах нерухомості діє більше 2,5 тисяч фірм, в основному, це виробники одягу, взуття та виробів зі шкіри.

У 2015 році Антоній купив торговий центр Maximus біля Варшави, який перетворив в виставковий і конференц-центр площею 148 тис. м2.

10.    Замикає десятку найбагатших людей Польщі Богуслав Купял із статками, вартістю 2,9 мільярда злотих. Богуслав є власником компанії Tele-Fonika, яка займається виробництвом кабелів та їх продажем у 80 країн світу. Саме кабелі компанії Богуслава лежать і під знаменитим аеропортом Heathrow в Лондоні, і під не менш знаменитим стадіоном Wembley. Бізнесмен надзвичайно успішний в цій галузі і керує одним з найбільших виробництв кабелів в цілій Європі.

Як бачимо, в десятці найбагатших людей Польщі немає жодного політика чи можновладця. Це талановиті бізнесмени чи спадкоємці родинного бізнесу, у кожного з цих яких своя  історія успіху і своя стежка до мільярдів.

Читайте також:

Нерухомість в Польщі. Ціни.

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

Закордонні інвестори творять тисячі робочих місць в Польщі

Найпопулярніші дитячі імена в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах