Робота в Польщі для українців будівельників

23 Лютого 2016
Робота в Польщі для українців будівельників

Будівельні компанії Польщі все гостріше відчувають нестачу працівників, це той випадок, коли робочих місць більше, аніж бажаючих працювати. Тому з початку 2016 року ведуть активні переговори з владою Польщі щодо спрощення процедури оформлення іноземців на роботу в Польщі.

Не зважаючи на те, що Польща – член ЄС, середня заробітня плата там все ж  нижча ніж та, яку пропонують інші країни Західної Європи (та ж Франція чи Німеччина). Саме тому поляки масово мігрують за кордон, залишаючи власну країну з проблемою нестачі як робочих рук, так і висококваліфікованих кадрів. Тому роботодавці Польщі  все більш зацікавлені у кандидатах з України.

На сьогодні особливо гостро потреба відчувається у працівниках будівельної сфери. Даріуш Блохер, директор фірми Budimeks, повідомив, що всього за три останні роки кількість людей, зайнятих в цій сфері зменшилась на 100 тисяч: з 450 тисяч до 350, а показник далі продовжує падати. До 2019 року бракуватиме вже кілька десятків тисяч робочих рук. Будівельні фірми масово запрошують на роботу мулярів, штукатурів, сантехніків, електриків.

Працевлаштування в Польщі

Працевлаштування в Польщі

Матеріально скрутна і нестабільна ситуація в країні спонукає українців шукати роботу в Польщі, адже зарплати там в кілька разів вищі ніж на батьківщині. Власне працевлаштування в Польщі можна довірити агентствам посередництва, особливо якщо мови сусідньої країни ви не знаєте. Великим плюсом цього є спрощення спілкування з роботодавцем, оформлення візи, переклад документів на польську мову. Проте в інтернеті є безліч оголошень з пошуку працівників будівельної сфери, тому ви без проблем зможете знайти роботу в Польщі самостійно.

Праця в Польщі. Умови роботи в Польщі для будівельників

Проаналізувавши різноманітні оголошення від польських роботодавців, видно, що в переважній своїй більшості всі вони пропонують українцю укладання договору мінімум на 3-6 місяців, офіційне оформлення, медичне страхування та страхування від нещасних випадків, забезпечення спецодягом та житлом, транспортування до та з роботи. Зарплату обіцяють не менше 12-15 злотих за годину, тобто в місяць працівник цієї сфери зможе заробляти в середньому 15 000 гривень. Висококваліфіковані спеціалісти мають ставку в півтора-два рази вищу. Щодо вимог до кандидата, то бажаний досвід роботи від 1 року, посвідчення кваліфікації та діюча робоча віза. Щодо вікової категорії працівників, то дані міністерства праці Польщі показують, що зацікавлені роботодавці в спеціалістах  у віці від 26 до 40 років. Менше численну групу становлять люди віком 41-65 років і молодше 26 років.

Легальна робота в Польщі для українців

За результатами дослідження Національного Банку Польщі, тільки за перше півріччя 2015 року іноземці заробили в Польщі 1 мільярд євро, це вдвічі більше, аніж за весь 2014 рік. За це ж півріччя польські роботодавці подали 403 тисячі заяв про бажання працевлаштувати українців (у 2014 ця цифра становила 183 тисячі заяв). Сам ж українці звернулись по дозвіл на роботу в Польщі  23 тисячі разів.

робота в польщі

Легальна робота в Польщі для українців

Польські роботодавці зацікавлені в українських будівельниках. Там підтримують легальну роботу в Польщі для українців. На думку економістів, оформлення на роботу українців тільки збільшує конкурентоспроможність польських компаній. Водночас українці в Польщі вдосконалюють професійні навики, дізнаються про нові технології, що дасть їм потім перспективу гідного працевлаштування в рідній країні.

Дізнайтесь також:

Робота в Польщі

Що потрібно для оформлення робочої візи

У Польщі не вистачає кваліфікованих працівників

Польська економіка потребує 5 мільйонів трудових мігрантів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах