Сільпо планує відкрити свої супермаркети в Польщі, — ЗМІ

21 Березня 2023
супермаркети сільпо в польщі відкриття

Українська компанія Fozzy Group, яка є власницею мережі супермаркетів Сільпо, шукає шляхи виходу на польський ринок споживчої торгівлі. В сусідній країні фірма планує відкрити саме супермаркети Сільпо. Про це повідомляє польське видання wiadomoscihandlowe.pl, передає сервіс money.pl. За даними журналістів, Fozzy Group вже шукає локації для перших своїх супермаркетів у Польщі. 

Мережа Сільпо в Україні відома завдяки своїм тематичним супермаркетам з незвичним, дизайнерським оформлення інтер’єру. В українських містах вже давно діють торговельні точки в стилістиці театру тіней, стімпанку, космосу та цирку. 

Саме сильна ринкова та фінансова позиція компанії в Україні сприяють тому, що Фоззі шукає способи експансії на західні ринки. В планах компанії — запрацювати у Центральній та Південній Європі, а отже й сусідня Польща потрапила в коло інтересу Fozzy Group. До того ж, у цій країні зараз проживає чимало українців, які вже добре знають та цінують мережу Сільпо. 

Українського бізнесу в Польщі не бракує, в тому числі і в сфері торгівлі, але тут радше йдеться про невеликі магазини чи гастрономічні точки. Супермаркети Сільпо могли б зайняти нішу великих магазинів для української громади у Польщі, а також спробувати залучити до себе і клієнтів-поляків. Однак тут їм доведеться конкурувати з уже чинними мережами, які також борються за українських клієнтів. Досить згадати, що найпопулярніші дисконт-супермаркети рекламуються в Польщі також і українською мовою.

Портал wiadomoscihandlowe.pl передає, що мережа також веде перемовини з представниками інших сусідніх країн, таких як Словаччина, Чехія, Румунія та Болгарія. Остаточне рішення про відкриття своїх перших іноземних супермаркетів саме в Польщі ще не прийняте, хоча ринок цієї країни здається очевидним напрямком для експансії. 

⇒ Польща потребує доглядальників для старших людей - допомогти можуть українці

українські супермаркети в польщі 2023

Kantona Eric - Own work, CC BY-SA 4.0

За словами журналістів видання wiadomoscihandlowe.pl, українську компанію може бентежити відсутність відповідних площ для майбутніх магазинів у Польщі. Тому, якщо мережа Сільпо таки зайде в сусідню країну, варіантами можуть бути як оренда локацій, так і придбання мереж, що працюють у відповідному форматі.

Варто зазначити, що середній супермаркет Сільпо має площу близько 1440 м2. Типовий магазин пропонує від 6 до 12 тисяч товарів, імпортує понад 8 тисяч продуктів від 850 виробників з більш ніж 60 країн світу. 

Портал wiadomoscihandlowe.pl запитав у представників Фоззі Груп, чи має компанія намір відкрити свій бізнес в Польщі, і якщо так, то коли. Фірма не надала однозначної відповіді, але підтвердила інтерес до польського ринку та співпрацю з присутніми там компаніями.

«Останніми місяцями торгова мережа Сільпо почала досліджувати польський ринок роздрібної торгівлі. До повномасштабного російського вторгнення ми вивчали найкращі практики роздрібної торгівлі продуктами в США, Великобританії, Китаї, Іспанії, Франції та інших країнах ЄС. І ми продовжуємо це в Польщі», – пояснює свою позицію офіційне представництво Сільпо.

Нагадаємо, Сільпо — це мережа продуктових супермаркетів, що належить Fozzy Group. На кінець 2021 року група володіла понад 330 торговими точками під цією вивіскою. У 2020 році доходи торговельної мережі склали майже 50 млрд грн.

Якщо українська компанія таки вирішить зайти до Польщі, це буде ще один великий дебют на місцевому ринку роздрібної торгівлі. Так, у квітні має відкритись перший магазин німецької мережі Woolworth. Крім цього, на польському ринку нещодавно також з’явився Mix Markt – мережа родом із Німеччини, яка пропонує й товари українських виробників.

⇒ Читайте також:

До кінця місяця в Польщі запрацює ще 10 відділень Nova Post

Цьогоріч великодній шопінг в Польщі буде дорожчим на 25%: мережі вже пропонують знижки

Biedronka змінює умови повернення товару

Головне фото: Kantona Eric - Own work, CC BY-SA 4.0

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах