Скільки польські фермери готові платити за збір полуниці

31 Травня 2022
сезонна робота в польщі вакансії і зарплати

Сьогодні на польських плантаціях можна заробити навіть 23 злотих за годину збору полуниці. Все ж охочих виконувати цю роботу не вистачає. Дефіцит робочої сили відчувають й інші сфери економіки Польщі, зокрема гастрономія, будівництво та логістика. У підсумку за це платитимуть не власники бізнесу, а їхні клієнти, пише видання Rzeczpospolita.

Польські підприємці скаржаться на нестачу сезонних працівників вже кілька років поспіль. Та цьогоріч проблема постала як ніколи гостро.

“Роботодавці зі сфери гастрономії в розпачі. Ми підвищуємо ставки, а охочих працювати все одно немає”, – каже Яцек Чаудерна, ресторатор і президент Польської гастрономічної торгової палати.

З нестачею робочих рук також зіштовхнулись польські фермери. Подекуди оплату за годину збирання полуниці підняли до 23 злотих, та люди все одно не зголошуються на вакансії. 

⇒ Скільки коштує базовий продуктовий кошик у польських супермаркетах. Дослідження

сезонна робота в польщі

Раніше сезонну роботу в Польщі виконували здебільшого українські трудові мігранти. Після початку повномасштабної війни велика частина з них, зокрема чоловіки призовного віку, повернулись до своїх рідних міст в Україні. Це спричинило різкий та дуже помітний відтік кадрів із польського ринку праці. 

Люди, які натомість втекли від війни на територію Польщі, найчастіше обирають для життя великі міста, де немає фермерських господарств. Крім цього, біженці не можуть заповнити вакантні місця у готельно-ресторанному бізнесі, оскільки чимало з них не володіє польською мовою на достатньому рівні.

Загалом за останні три місяці на порталі OLX Praca з’явилося понад 53,3 тисячі вакансій для сезонних та тимчасових працівників. Це приблизно на 16% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, коли пошук сезонних робітників через карантин перенесли на травень та червень. Цього року процес рекрутації стартував ще в березні. 

Експерти ринку впевнені, що така ситуація неминуче вплине на кінцеву вартість продуктів та послуг у Польщі.

Зазначимо, за даними Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, майже 175 тисяч українських біженців вже працевлаштувались в країні на основі спрощеної процедури. 

⇒ Читайте також:

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Lidl та Biedronka шукають сезонних працівників у свої супермаркети на польських курортах

Польський Лад 2.0: доходи поляків можуть зрости навіть на 4,5 тис. злотих на рік

Головне фото: zemliak.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах