Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьУ Польщі придумали як врятувати місцевий туристичний бізнес, що опинився у скрутному становищі через пандемію коронавіруса та фінансову кризу. За ініціативи уряду і президента країни було розроблено та подано на розгляд Сейму проект так званого туристичного ваучера (bon turystyczny) - фінансової допомоги польським сім’ям, яку можна використати лише на туристичні послуги в межах Польщі.
Як пояснюють польські урядовці, туристичний ваучер буде безготівковою соціальною виплатою, яка “з одного боку має допомогти потерпілому від коронавірусної кризи польському туристичному бізнесу, а з другого - забезпечити польським родинам із дітьми якісний відпочинок”. Так, додаткову фінансову допомогу у розмірі 500 злотих на кожну дитину зможуть отримати всі батьки, які вже одержують виплати в рамках програми “Сім’я 500+”. А родинам, в яких є діти з інвалідністю, виплачуватимуть навіть 1000 злотих.
Детальніше про нову урядову програму допомоги, а також про те, як і де польські родини планують провести відпустку в умовах карантину читайте далі у нашій статті.
⇒ Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі
Проект закону, що передбачає запровадження в Польщі туристичного ваучера на суму 500 злотих на кожну дитину цими днями потрапив на розгляд Сейму. За планом, виплатами займатиметься Управління соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), а весь проект коштуватиме платникам податків у Польщі близько 4 мільярдів злотих.
Перше, що варто пам’ятати про туристичний ваучер - це те, що його не можна буде обміняти на готівку. Таким чином, автори проекту сподіваються, що фінансова допомога буде використана лише за прямим призначенням - тобто на оплату послуг польських туристичних фірм, готелів, оздоровчих дитячих таборів та інших закладів зі сфери відпочинку в Польщі. Детальний список таких закладів має скласти Польська туристична організація - за планом, до нього увійде близько 100 тисяч підприємств.
“Польська туристична організація публікуватиме на своїй веб-сторінці список підприємств та організацій зі сфери туризму, послуги яких можна буде оплатити ваучером. ПТО також буде уповноважена перевіряти діяльність цих підприємств і за необхідності викреслювати їх зі списку”, - наголошують автори законопроекту.
⇒ Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі
Туристичні бони видаватимуть польським родинам із дітьми за посередництвом Платформи електронних послуг Управління соціального страхування. З цією метою, на базі платформи створять додатковий функціонал за близько 40 млн злотих. Окрім цього, ZUS планує створити цілодобову інфолінію для всіх, хто зацікавиться туристичним ваучером.
За задумом авторів законопроекту, таким боном можна буде скористатись до 31 березня 2022 року. На додачу, він буде багаторазовим, тобто усю суму можна буде розподілити на кілька покупок.
Реалізація цього проекту коштуватиме державній скарбниці Польщі не більше 4 млрд злотих. Спершу кошти планують брати зі спеціального Фонду протидії COVID-19, а потім вже безпосередньо із бюджету країни.
Як вважає віце-прем’єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич, туристичний ваучер має потенціал стати постійною фінансовою допомогою держави для польських родин та туристичного бізнесу країни.
“Інструмент підтримки локального туризму - туристичний ваучер - запроваджуємо зараз як одноразову фінансову допомогу. Але ми сподіваємось, що цей проект дасть позитивні результати і ми зможемо говорити про його продовження”, - сказала Ядвіга Емілевич.
Коронавірусна криза багатьох із нас змусила змінити свою щоденну рутину, а також переглянути плани на найближче майбутнє, зокрема і літню відпустку. Якщо раніше поляки охоче надавали перевагу відпочинку на італійському, французькому та іспанському узбережжі, то у 2020 році більшість з них не планує залишати межі рідної Польщі навіть під час заслуженої відпустки. Про це свідчать результати пошуку у польськомовній версії Google - за останній місяць аж 84% пошукових запитів на тему подорожей були пов’язані із локаціями у Польщі. Натомість, у травні-червні 2019 року польські популярні місця шукали лише у 60% випадків.
Обмеження на закордонні подорожі, пов’язані із коронавірусом, а також побоювання за власне здоров'я впливають на плани багатьох поляків щодо літнього відпочинку. Аналіз пошукових трендів польськомовної системи Google за останній місяць свідчить про те, що поляки активно шукають у Польщі малолюдні місця відпочинку на природі, зокрема в національних парках чи горах.
Одними з найбільш популярних були такі запити, як Татранський національний парк, Біловезька пуща, Поліський національний парк, пустеля Блендовська, Турбач тощо. Тим часом, стали менш популярними пошукові запити, пов’язані із відпочинком у містах, зокрема там, де є великі скупчення людей (Енерджиляндія, Вроцлавський зоопарк, Замок Чоха, Казімеж-Дольни, Карпач).
Поляки також стали більше цікавитись визначними місцями та пам'ятками, розташованими в межах своїх воєводств, але менш популярних та віддалених від основних туристичних маршрутів. Автори звіту також зауважили, що значно зросла зацікавленість поляків агротуризмом (46% запитів).
⇒ Читайте також:
В лютому поблизу Варшави відкриється найбільший в Європі аквапарк
Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись
Польські бізнесмени наважились протестувати проти рішення уряду продовжити карантин після того, як Воєводський адміністративний суд в Ополі визнав незаконними дії санітарно-епідеміологічної служби.
В Польщі, як і в Україні, великі релігійні та державні свята на законодавчому рівні оголошено вільними від роботи днями. У 2021 році на поляків традиційно чекає 13 святкових днів.
Невдовзі в околицях Жешува з'явиться величезний науково-розважальний об’єкт, що діятиме за концепцією Варшавського центру науки “Коперник”. А на півночі Польщі планують збудувати ще одну Енерджиландію - найбільший в регіоні парк розваг.
У Польщі влада прибережних міст вже готується до найнезвичнішого в історії туристичного сезону. Аби запобігти поширенню небезпечного коронавіруса, у розпал літа на польських пляжах можуть запровадити ліміти на кількість відвідувачів.
Після зняття обмежень на польоти ірландський лоукостер Ryanair готується до цінових війн з іншими європейськими авіаперевізниками і впевнений, що стане в них переможцем.
З 24 березня громадянам України заборонено виїжджати за межі країни з туристичною метою, а свою діяльність припиняють всі аеропорти, крім київського “Борисполя”. Таке рішення 23 березня прийняв Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні.
Коментарі