Туристичне 500+ у Польщі: кому нададуть грошову допомогу та на що її можна витратити

19 Червня 2020
відпочинок в польщі в 2020 році

У Польщі придумали як врятувати місцевий туристичний бізнес, що опинився у скрутному становищі через пандемію коронавіруса та фінансову кризу. За ініціативи уряду і президента країни було розроблено та подано на розгляд Сейму проект так званого туристичного ваучера (bon turystyczny) - фінансової допомоги польським сім’ям, яку можна використати лише на туристичні послуги в межах Польщі. 

Як пояснюють польські урядовці, туристичний ваучер буде безготівковою соціальною виплатою, яка “з одного боку має допомогти потерпілому від коронавірусної кризи польському туристичному бізнесу, а з другого - забезпечити польським родинам із дітьми якісний відпочинок”. Так, додаткову фінансову допомогу у розмірі 500 злотих на кожну дитину зможуть отримати всі батьки, які вже одержують виплати в рамках програми “Сім’я 500+”. А родинам, в яких є діти з інвалідністю, виплачуватимуть навіть 1000 злотих. 

Детальніше про нову урядову програму допомоги, а також про те, як і де польські родини планують провести відпустку в умовах карантину читайте далі у нашій статті.

⇒ Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі

відпочинок в польщі з сім'єю

У Польщі родинам виплачуватимуть соціальну допомогу на відпочинок з дітьми

Проект закону, що передбачає запровадження в Польщі туристичного ваучера на суму 500 злотих на кожну дитину цими днями потрапив на розгляд Сейму. За планом, виплатами займатиметься Управління соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), а весь проект коштуватиме платникам податків у Польщі близько 4 мільярдів злотих. 

Перше, що варто пам’ятати про туристичний ваучер - це те, що його не можна буде обміняти на готівку. Таким чином, автори проекту сподіваються, що фінансова допомога буде використана лише за прямим призначенням - тобто на оплату послуг польських туристичних фірм, готелів, оздоровчих дитячих таборів та інших закладів зі сфери відпочинку в Польщі. Детальний список таких закладів має скласти Польська туристична організація - за планом, до нього увійде близько 100 тисяч підприємств. 

“Польська туристична організація публікуватиме на своїй веб-сторінці список підприємств та організацій зі сфери туризму, послуги яких можна буде оплатити ваучером. ПТО також буде уповноважена перевіряти діяльність цих підприємств і за необхідності викреслювати їх зі списку”, - наголошують автори законопроекту. 

⇒ Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

літній відпочинок з дітьми в польщі

Туристичні бони видаватимуть польським родинам із дітьми за посередництвом Платформи електронних послуг Управління соціального страхування. З цією метою, на базі платформи створять додатковий функціонал за близько 40 млн злотих. Окрім цього, ZUS планує створити цілодобову інфолінію для всіх, хто зацікавиться туристичним ваучером.

За задумом авторів законопроекту, таким боном можна буде скористатись до 31 березня 2022 року. На додачу, він буде багаторазовим, тобто усю суму можна буде розподілити на кілька покупок. 

Реалізація цього проекту коштуватиме державній скарбниці Польщі не більше 4 млрд злотих. Спершу кошти планують брати зі спеціального Фонду протидії COVID-19, а потім вже безпосередньо із бюджету країни. 

Як вважає віце-прем’єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич, туристичний ваучер має потенціал стати постійною фінансовою допомогою держави для польських родин та туристичного бізнесу країни. 

“Інструмент підтримки локального туризму - туристичний ваучер - запроваджуємо зараз як одноразову фінансову допомогу. Але ми сподіваємось, що цей проект дасть позитивні результати і ми зможемо говорити про його продовження”, - сказала Ядвіга Емілевич. 

відпочинок в горах в польщі татри

Туристичний сезон-2020 у Польщі: які місця на батьківщині планують відвідати поляки

Коронавірусна криза багатьох із нас змусила змінити свою щоденну рутину, а також переглянути плани на найближче майбутнє, зокрема і літню відпустку. Якщо раніше поляки охоче надавали перевагу відпочинку на італійському, французькому та іспанському узбережжі, то у 2020 році більшість з них не планує залишати межі рідної Польщі навіть під час заслуженої відпустки. Про це свідчать результати пошуку у польськомовній версії Google - за останній місяць аж 84% пошукових запитів на тему подорожей були пов’язані із локаціями у Польщі. Натомість, у травні-червні 2019 року польські популярні місця шукали лише у 60% випадків.

Обмеження на закордонні подорожі, пов’язані із коронавірусом, а також побоювання за власне здоров'я впливають на плани багатьох поляків щодо літнього відпочинку. Аналіз пошукових трендів польськомовної системи Google за останній місяць свідчить про те, що поляки активно шукають у Польщі малолюдні місця відпочинку на природі, зокрема в національних парках чи горах. 

Одними з найбільш популярних були такі запити, як Татранський національний парк, Біловезька пуща, Поліський національний парк, пустеля Блендовська, Турбач тощо. Тим часом, стали менш популярними пошукові запити, пов’язані із відпочинком у містах, зокрема там, де є великі скупчення людей (Енерджиляндія, Вроцлавський зоопарк, Замок Чоха, Казімеж-Дольни, Карпач). 

відпочинок на природі в польщі 2020

Поляки також стали більше цікавитись визначними місцями та пам'ятками, розташованими в межах своїх воєводств, але менш популярних та віддалених від основних туристичних маршрутів. Автори звіту також зауважили, що значно зросла зацікавленість поляків агротуризмом (46% запитів).

⇒ Читайте також:

В лютому поблизу Варшави відкриється найбільший в Європі аквапарк

Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

Топ-10 найбагатших міст Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах