Топ-10 найбагатших міст Польщі

28 Січня 2019
Топ-10 найбагатших міст Польщі

Місто у всі часи асоціювалося із багатством, заможністю та вищим рівнем комфорту і якості життя. Але чи завжди твердження "чим більше місто, тим воно багатше" виправдовує себе? 

Як показує щорічне дослідження польського ресурсу wspolnota.org.pl, іноді жителі маленьких міст за рівнем свого життя можуть досягнути набагато більших вершин, аніж мешканці мегаполісів чи навіть столиці країни. Опублікований нещодавно рейтинг найбагатших міст Польщі (за даними 2018 року) неабияк здивував не лише мешканців цих міст, а й усю Польщу в цілому. 

Найбагатші міста Польщі: топ-10

Для створення рейтингу найбагатших міст Польщі за основу брався показник середнього доходу на одного мешканця міста (за даними 2018 року). І як показало дослідження, найбільші доходи мають не мегаполіси з бізнес-центрами і навіть не столиця Польщі Варшава, а невеликі туристичні містечка. Саме туристи приносять містам найбільший дохід, а це ще раз на практиці показує полякам та й усьому світові загалом, наскільки важливою і прибутковою є сфера туризму.

Тож чекаємо від наших сусідів нових цікавинок для туристів, а тим часом переглядаємо рейтинг топ-10 найбагатших міст Польщі:

10. Сопот / Sopot

     ♦ Середній дохід на одного мешканця: 6849,26 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Відкриває десятку лідерів мальовниче приморське курортне містечко Сопот. Це найменше повітове місто в Польщі, що розкинулося на Балтійському узбережжі, вважається одним із найкращих для життя в країні. І, до речі, навіть удостоїлося окремої статті - Відпочинок в Сопоті: море, піщані пляжі та неймовірна архітектура

Місто є частиною міської агломерації разом з Гдинею і Гданськом (т. зв. Труймясто). Чисте Балтійське море, широкі пляжі, зелені зони та парки, неймовірна архітектура і, звісно, найдовший в Європі дерев’яний пірс (515, 5 м) приваблюють тисячі туристів з усіх куточків Польщі та світу, які й поповнюють бюджет міста. 

9. Карпач / Karpacz

      Середній дохід на одного мешканця: 6378,45 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Про місто Карпач ми писали вже не раз - і у статті Зимовий відпочинок в Польщі: як і де провести незабутні вихідні та свята і в статті Гірськолижні курорти Польщі. Це мальовниче містечко розкинулося на висоті 600-1000 м біля підніжжя гори Снєжка (1603 м), до слова, найвищої гірської вершини в Судетах.

Як і для більшості гірських міст, туризм тут є основним джерелом прибутків. Окрім гірськолижних трас різної складності та ресторанів і готелів, тут є й інші розваги - від катання на конях до прогулянок мальовничими околицями. 

А ще у вас є можливість відчути себе справжнім ковбоєм, відвідавши Дикий Захід прямо в Карпачі. Казковий Western City (місто ковбоїв) пропонує проскакати на коні, постріляти з рушниці, випити віскі і закусити.

8. Подкова-Лесьна / Podkowa Leśna

      Середній дохід на одного мешканця: 6564,74 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Подкову-Лесьну недарма називають "спальнею Варшави". Це містечко під столицею стало такою собі "польською Конча-Заспою" для заможних поляків, які охоче будують тут маєтки. І їх вибір можна зрозуміти - містечко з трьох боків оточує ліс, а вікові дерева дарують спокій та затишок, якого так бракує у великому місті. І в той же час до столиці Польщі як рукою подати - усього яких 28 км, які можна легко подолати за 30-40 хвилин їзди. 

До речі, про невеликі, але досить комфортні для життя та заможні містечка ми писали в окремій статті Топ-6 найкращих невеликих міст для життя в Польщі.

7. Леба / Łeba

      Середній дохід на одного мешканця: 6594,51zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Про Лебу в Польщі знають всі. Та й не тільки в Польщі, а за її межами також. Це колишнє рибальське село сьогодні стало одним із найпопулярніших морських курортів Польщі. А все завдяки Словінському національному парку. 

З усіх усюд щороку сюди приїздять тисячі туристів, щоб подивитися на найбільші плаваючі дюни в Європі. Це диво природи можна побачити саме в околицях Леби. Парк навіть внесено до мережі світових біосферних заповідників ЮНЕСКО. А мешканцям Леби дюни приносять непоганий дохід, що й дозволяє місто вийти на сьому сходинку найбагатших у Польщі.

6. Польковіце / Polkowice

      Середній дохід на одного мешканця: 6900,95 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Польковіце - яскравий приклад того, як розвиток туризму та промисловості здатні суттєво підвищити рівень життя навіть невеликого містечка. Вже декілька років поспіль це місто в південно-західній Польщі проводить “Фестиваль трьох культур”,  що популяризує культуру ромів. 

Місто є одним із головних промислових осередків Леґніцько-Ґлоґовського Мідного округу (Нижньосілезьке воєводство). Крім того, тут розташована фабрика двигунів відомої німецької марки авто Volkswagen.

5. Варшава / Warszawa

      Середній дохід на одного мешканця: 7117,67 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Звісно ж, столиця Польщі не могла не потрапити у топ-10 найбагатших міст Польщі, і тим не менше, Варшаві не вдалося вирватися навіть у трійку лідерів. П’яту сходинку дарують місту прибутки від бізнесових та туристичних послуг, торгівлі, машинобудування та, звісно ж, промисловості. 

Туристам у Варшаві й справді є на що подивитися: сотні музеїв, королівські резиденції, центр науки "Коперник", величезні торгові галереї, кафе та ресторани, ну і звісно ж саме місто - з його високими бізнес-центрами та історичними площами.

Про Варшаву ми писали не раз - згадували її і в статті Столиця Польщі - Варшава, і в статтях Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись; Не гірше, ніж у Парижі: топ-10 найромантичніших місць Польщі; Топ-10 цікавих музеїв у Польщі, про які ви, ймовірно, не знали. А ще рекомендували відвідати Варшаву саме в листопаді у статті Календар туриста: які міста в Польщі відвідати і коли.

4. Мендзиздроє / Międzyzdroje

      Середній дохід на одного мешканця: 7372,64 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

"Польський Голлівуд" та "місто зірок" - саме так величають Мендзиздроє, курортне містечко на острові Волін над Балтійським морем. Кожного року в липні тут відбувається Фестиваль Зірок, на який з’їжджаються знаменитості з усієї Польщі. В місті є навіть своя Алея Зірок, на зразок Голлівудської алеї слави, – спеціальний майданчик, де популярні артисти Польщі залишають свої відбитки рук.

Мандрівників сюди приваблюють розвинена курортна інфраструктура, цілющий мікроклімат, мінеральні води і сусідство дикої природи національного парку. А ще, будучи в Мендзиздроє, обов’язково придбайте собі ювелірні вироби з бурштину. Янтар - гордість Польщі, а Гданська затока, яка знаходиться недалеко від Мендзиздроє, є найбільшим в світі родовищем бурштину. 

3. Мельно / Mielno

      Середній дохід на одного мешканця: 7783,42 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Відкриває трійку лідерів курортне містечко Балтійського узбережжя - Мельно. Його можна сміливо називати наймолодіжнішим містом Польщі - велика кількість нічних клубів і дискотек манять сюди молодь з усіх куточків країни. Ну, а про чисті пляжі та Балтійське море навіть і не варто зайвий раз згадувати - вони говорять самі за себе!

Не забудьте відвідати в Мельно і озеро Ямно - одне з найбільших озер Польщі (2,205.2 га), що виникло з колишньої морської затоки і відрізане від Балтійського моря піщаною косою.

2. Криниця-Морська / Krynica Morska

      Середній дохід на одного мешканця: 8785,90 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Містечко з мальовничою назвою Криниця-Морська посідає почесну другу сходинку в рейтингу найбагатших міст Польщі 2018 - і не дарма. При населенні усього трохи більше 1 тисячі, Криниця-Морська відома в Польщі як один із найкращих курортів балтійського узбережжя, який приманює туристів не тільки з Польщі, а й із сусідніх країн.

Місто розташоване на Віслинській косі і функціонує як курорт ще з початку 19 століття. Чисті пляжі, збагачене йодом повітря, круїзи по Віслінской косі, Балтійському морі і лагуні Вісли та підйом на оглядовий майданчик маяка - це далеко не весь перелік того, чим вас готова дивувати Криниця-Морська.

1. Дзівнув / Dziwnów

      Середній дохід на одного мешканця: 9511,58 zł

Топ-10 найбагатших міст Польщі

Лідером найбагатших міст в Польщі в 2018 році став Дзівнув - невелике містечко на березі Балтійського моря. Як і для більшості приморських міст, основне джерело прибутків для Дзівнува - це туризм. Відпочивальники охоче обирають цей морський курорт, оскільки він поки що менш популярний за інші великі курорти, такі як Сопот чи Леба, а отже, тут можна чудово відпочити подалі від натовпу туристів.

М’який клімат, красива природа, море та чисті пляжі - саме те, чого потребують туристи. І Дзівнув для цього - ідеальне місце в Польщі.

Читайте також:

Топ-6 найкращих невеликих міст для життя в Польщі

Календар туриста: які міста в Польщі відвідати і коли

Найвищі будівлі Польщі. Топ-10

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах