У Польщі хочуть збільшити кількість штрафних пунктів за найбільш небезпечні порушення ПДР

18 Серпня 2022
штрафи за порушення правил дорожнього руху

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі хоче, щоб водії-порушники отримували більше штрафних пунктів за перевищення швидкості або водіння в нетверезому стані, а також за інші небезпечні порушення правил дорожнього руху. 

Як пише businessinsider.com.pl, в Урядовому Законодавчому Центрі Польщі з’явився законопроект щодо посилення покарання за порушення ПДР.

“Метою проекту розпорядження є окреслення способу нарахування штрафних пунктів і їхньої кількості, яка є відповідною для того чи іншого порушення, а також умов та способів ведення обліку водіїв-порушників ПДР, порядок подання заяв”, - йдеться в пояснювальній записці.

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації хоче, щоб водії отримували більше штрафних пунктів, наприклад, за перевищення швидкості або водіння в нетверезому стані. Такі пункти мають нараховуватись за найменше перевищення дозволеної швидкості – навіть менше 10 км/год. 

Крім цього, за перевищення від 31 до 40 км/год водій у Польщі невдовзі може отримати одразу 9 штрафних пунктів. За об’їзд залізничних бар’єрів чи за проїзд автострадою “проти течії” хочуть нараховувати одразу 15 штрафних пунктів. Таке ж покарання передбачено і за ненадання допомоги потерпілому в ДТП.

Крім того, 15 штрафних пунктів у проекті передбачено за ігнорування світлових сигналів та сигналів регулювальника. Також водій отримає 15 балів за те, що не надав перевагу пішоходу, який вже вийшов на перехід або лише ступав на нього.

До реєстру порушників ПДР у Польщі мають вносити дані усіх водіїв автотранспортних засобів або мопедів, незалежно від наявності у них прав на керування цими транспортними засобами, які порушили ПДР, у тому числі тих, які мають посвідчення водія, видані за кордоном, і не мають місця проживання на території Польщі.

“Таке правило дозволить збирати інформацію про порушення ПДР усіма водіями вищезазначених транспортних засобів, незалежно від їх громадянства, місця проживання та країни видачі водійського посвідчення або дозволу”, - обґрунтовує законопроект Міністерство внутрішніх справ та адміністрації.

⇒ Читайте також:

На чверть подорожчає страховий поліс “Зелена карта” на авто

Зміни для водіїв у Польщі: обов’язковий реєстратор швидкості та підвищення штрафів

За рік середній штраф за порушення ПДР в Польщі став вдвічі дорожчим

Головне фото: policja.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах