За рік середній штраф за порушення ПДР в Польщі став вдвічі дорожчим

20 Квітня 2022
штрафи за порушення пдр в польщі 2022

У першому кварталі 2022 року поліція Польщі наклала на водіїв-порушників ПДР більше штрафів, ніж минулого року, а суми стягнень майже подвоїлись. Так, вартість середнього штрафу в 2021 році становила 140 зл, а у цьому році - аж 271 зл, пише видання Rzeczpospolita.

Загальна сума накладених за порушення правил дорожнього руху в Польщі стягнень за перший квартал року зросла вдвічі і сягнула рівня 335 млн злотих. Про це повідомили в Палаті податкової адміністрації в Ополі, яка збирає такі дані. За словами представників поліції, таким є ефект підвищення штрафів за порушення ПДР, що почало діяти саме з січня 2022 року. 

За перші три місяці 2022 року польська поліція наклала на водіїв-порушників 1 млн 235 тисяч штрафів. Це на 1454 стягнення більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Найбільше порушень зафіксували на території великих міських агломерацій. Так, на Мазовші дорожня поліція виписала штрафів на загальну суму 46 млн зл, на Сілезії - 42 млн зл, а у Великопольщі - на 32 млн зл. У цих регіонах впіймали найбільше порушників ПДР. 

штрафи за порушення пдр в польщі 2022

PAP / Darek Delmanowicz

У Любуському воєводстві, де за три місяці накладено найменшу кількість стягнень (22 тисячі), середній штраф був найдорожчим в країні і становив аж 335 зл. Своєю чергою, найбільш лагідні покарання отримали порушники на Підляшші - в середньому 240 зл.

Поповнення польського бюджету особливо стрімко відбувається завдяки так званим “дорожнім піратам”, тобто водіям, які систематично перевищують дозволену швидкість руху. На них чекають штрафи на суму від кількасот до 2,5 тисяч злотих та навіть вище, якщо порушень є кілька. Також серед частих причин штрафування водіїв є зіткнення транспортних засобів. З 2022 року за це порушення водіям загрожує від 1020 зл штрафу, що вдвічі більше, ніж минулого року. 

Марзанна Боратинська з Головного управління поліції в Лодзі коментує:

“Високі штрафи не стримують водіїв, особливо там, де причиною аварій є швидкість. Ми досі затримуємо багато тих, хто перевищує швидкість, втрачає водійські права та оплачує штрафи”.

⇒ Читайте також:

На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

Українці зможуть безкоштовно розмитнювати імпортні автомобілі, поки йде війна

З травня українським біженцям в Польщі почнуть виплачувати державну допомогу 500+

Головне фото: PAP / Darek Delmanowicz

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах