У Польщі подорожчають алкоголь і сигарети

15 Листопада 2019
ціни на алкоголь і тютюн в польщі 2020

У Польщі продовжують шукати способи залучення нових надходжень до бюджету. Нещодавно депутати із правлячої партії “Закон і справедливість” запропонували збільшити податок для найбагатших людей в країні. Крім цього, польські урядовці планують внести суттєві зміни до законодавства щодо обов’язкового соціального страхування працівників коштом роботодавців, а також підняти податки для підприємців. 

⇒З 2020 року соцстрахування працівників в Польщі може значно подорожчати

27 серпня 2019 року в Польщі погодили план бюджету країни на 2020 рік, який, зокрема, передбачає подорожчання електроенергії для споживачів. А вчора, 14 листопада, польський уряд прийняв проект закону про збільшення акцизу на алкоголь і тютюнові вироби. В такий спосіб урядовці сподіваються поповнити бюджет країни ще на додаткові 1,7 млрд злотих. 

Скільки коштуватимуть алкоголь і тютюнові вироби в Польщі у 2020 році

За пляшку пива в польських магазинах заплатимо на 6 грош більше, за вино - на 15 грош, а за горілку - на 1,40 зл. Пачка сигарет подорожчає на 1,02 зл., а пачка тютюну (50 грам) - на 1,69 зл. Вартість сигар зросте на 0,40 зл. за штуку, а кілограм сушеного тютюну на 22,90 зл. Якщо Сейм прийме законопроект у запропонованій урядом версії, зміни набудуть чинності вже з 1 січня 2020 року. 

Урядовці сподіваються, що внаслідок 10% підвищення вартості акцизу бюджет країни поповниться додатково на 1,7 млрд злотих у 2020 році, а також в наступних роках. 

“Проект передбачає індексацію ставок акцизного податку на підакцизні товари, такі як етиловий спирт, пиво, вино, винні продукти, тютюнові вироби тощо”, - наголошують автори законопроекту. 

Окрім цього, з 1 липня 2020 року акцизний податок в Польщі також доведеться сплачувати за електронні сигарет і навіть такі інноваційні системи нагрівання тютюну, як Iqos чи Glo. 

в польщі подорожчають сигарети і хітстіки

Як вказано у пояснювальній записці до законопроекту, останній раз ставки акцизу на алкоголь та тютюн підіймали в Польщі ще у 2014 році (на 15% і 5% відповідно). 

Як подорожчання алкоголю і тютюну вплине на польський ринок

В Асоціації роботодавців пивоварної галузі Польщі відреагували на новину дуже негативно. На думку профспілки, 10-відсоткове підвищення акцизного збору і, відповідно, цін на пиво, спричинить те, що продукт буде менше продаватись і робочі місця, пов'язані з виробництвом та продажем пива у Польщі, скоротяться. Крім цього, в асоціації сумніваються, що очікуванні додаткові надходження до бюджету будуть такими велики, а навпаки прогнозують, що тенденція сприятиме розвитку тіньової економіки. 

"Ми неодноразово наголошували, що збільшення акцизного податку аж на 10% призведе до кардинального зниження економічного впливу галузі, зменшення обсягу виробництва та втрати робочих місць. Збільшення ставки буде фактором, що заблокує розвиток пивної галузі і знизить конкурентоспроможність польського пива", - вказано у зверненні Асоціаціі роботодавців пивоварної галузі до урядовців.

Натомість, автори звернення вважають, що акцизний податок варто поступово підняти лише на 3%, як це планувалось раніше. Крім цього, свою негативну оцінку планам уряду також висловив престижний польський клуб підприємців Business Center Club:

"Таке різке зростання акцизного податку, яке раніше ніяк не обговорювалось з тютюновою промисловістю, матиме дуже негативний вплив на легальний тютюновий ринок у Польщі. Ми абсолютно впевнені, що це призведе до нового інтенсивного розвитку тіньової економіки, який великими зусиллями державних служб останніми роками вдалось значно сповільнити (з 19% до 9,4% у 2015 році)".

⇒Читайте також:

З 1 вересня поліетиленові пакети в Польщі стануть платними

В Польщі наближається Чорна П’ятниця знижок. Список магазинів-учасників

Польські супермаркети зобов’яжуть віддавати нереалізовані продукти на благодійність

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах