З 1 вересня поліетиленові пакети в Польщі стануть платними

21 Серпня 2019
поліетиленові пакети в Польщі

В Польщі вже не перший рік намагаються зменшити використання поліетиленових пакетів. Так, вперше про запровадження плати за целофанові пакетики польський уряд почав говорити ще у 2016 році. Тоді планувалося, що введення плати у розмірі навіть до 1 злотого за пакет введуть у 2018 році. 

Ініціатором такого нововведення було Міністерство довкілля Польщі. А от до врегулювання ситуації із надмірним використанням поліетиленових пакетів польських службовців зобов'язує директива Європейського Союзу.

Відтак, з 1 січня 2018 року дійсно деякі поліетиленові пакети в Польщі стали платними. Так, оплаті стали підлягати  лише ті торбинки, товщина яких до 50 мкм -  саме їх найчастіше видають в торгових точках на касі. А от тонкі пакети з пластику (товщиною до 15 мкм) наразі залишаються безкоштовними.

   ⇒ Читайте також: Польські супермаркети зобов’яжуть віддавати нереалізовані продукти на благодійність

З 1 вересня поліетиленові пакети в Польщі подорожчають

Хоч формально з 2018 року поліетиленові пакети в Польщі вже є платними, однак, як показала практика, цього не достатньо, аби зменшити кількість їх використання покупцями. А тому Міністерство охорони навколишнього середовища в спеціальному регламенті запропонувало збільшити плату за пакети до 20 грошей + ПДВ, тобто загалом 25 грошів за один пакет.

поліетиленові пакети в Польщі

Платними будуть усі поліетиленові пакети, товщина яких складає від 15 до 50 мікрометрів. Безкоштовними залишаться тільки тонкі пакетики до 15 мкм, так звані відривні пакетики, - за умови, що вони будуть використані виключно з гігієнічних міркувань або для фасування харчових продуктів, що продаються на вагу, наприклад, овочі, фрукти, крупи, м'ясо, риба і т. д.

Більше того, доходи від продажу поліетиленових пакетів будуть спрямовані на їх утилізацію чи переробку. За підрахунками Міністерства фінансів, цього року в бюджет Польщі від продажу пакетів надійде 63 мільйони злотих, а в 2020 році - понад 1,4 мільярда злотих. 

У міністерстві також підрахували, що введення плати за поліетиленові пакети зменшить кількість їх використання. Так, в Польщі сподіваються, що до 2020 року цей показник впаде до 150 пакетиків на душу населення в Польщі. В даний час ця цифра сягає 300 поліетиленових пакетів на душу населення на рік.

поліетиленові пакети в Польщі

З досвіду держав-членів Європейського Союзу (наприклад, Болгарії, Ірландії, Великобританії, Латвії та Угорщини) випливає, що встановлення оплати за одноразові пакети в магазинах та супермаркетах досить добре спонукає споживачів обмежувати їх використання. На зменшення популярності штучних пакетів сподіваються і в Польщі.

Тоді вирішиться і екологічна проблема, адже в результаті все менше поліетиленових пакетів потраплятиме на звалища, що повинно сприяти зниженню забруднення навколишнього середовища. Альтернативою штучним торбинкам стануть торбинки екологічні,  з натуральних тканин (льон, бавовна), які не мають обмежень по кількості використань і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

⇒ Читайте також:

Польські супермаркети зобов’яжуть віддавати нереалізовані продукти на благодійність

В Польщі зникне ціла мережа супермаркетів

Новий формат Biedronka: магазини на колесах зі знижками до 70%

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах