У Польщу ввезли рекордне число вживаних авто з-за кордону

04 Січня 2017
авто з польщі

Попит на європейські автомобілі в Польщі без перебільшень прогресивно зростає. І це якнайкраще ілюструє статистика польського Міністерства фінансів. За його даними, тільки за один листопад 2016 року  у Польщу ввезли 102 тисячі вживаних автомобілів із Заходу. Це – найвищий за 8 років показник імпорту авто поляками. В загальному, протягом 2016 року на польських дорогах з’явилось більше мільйона вживаних легкових авто з Європи – це на 200 000 більше, аніж у 2015 році.

Імпорт вживаних авто з Європи до Польщі

Мільйон імпортованих з Європи та зареєстрованих у Польщі вживаних автомобілів – цифра вражаюча. Вік більшості з них – приблизно 10 років, що за європейськими мірками дуже багато і не завжди підходить по діючому стандарту Євро 6, а от поляки та українці вважають машини такого віку абсолютно придатними до використання.

Якщо намагатися бути точними, то середній вік ввезеного за останній рік автомобіля із Заходу в Польщу – 11 років та 10 місяців, тобто вироблений він був у 2005 році. Востаннє попит на такі старі автомобілі в Польщі спостерігався ще у 2004 році, коли, вступивши в ЄС, поляки отримали до них доступ.

Суттєвий ріст імпорту вживаних авто з Європи пояснюють доволі просто. Президент Асоціації Автомобільної Промисловості Польщі, Якуб Фарис, аргументує це тим, що поляки хвилюються через інформацію про плановане збільшення урядом акцизного податку на авто. На даний момент розмір податку при ввезенні в Польщу залежить від вартості авто і становить 3, 1% для авто з об’ємом двигуна до 2 літрів і 18, 6%для авто з більшим об’ємом двигуна. Вже восени 2016 уряд заявив про зміну цієї системи з 1 січня 2017 року – проте на сьогодні Сенат ще допрацьовує нюанси і обіцяє презентувати  її найближчим часом.Відомо тільки, що будуть введені фіксовані ставки акцизного збору, розмір яких залежатиме від кількості викидів вихлопних газів двигуном (тобто в т. ч. і від віку автомобіля) і від потужності двигуна.

Купити авто в Польщі

Це зробить купівлі старих, а отже, більш доступних авто з Європи, дуже невигідною для поляків, а також українців, які потім ці авто у них купують. Купити авто в Польщі тепер може бути не так дешево, як колись. Тобто можна прогнозувати, що з прийняттям нових податків, попит на тепер досить доступні вживані авто на польській реєстрації, старші за 8-10 років, серед українців таки може знизитись. Детальніше про нюанси купівлі авто в Польщі читайте у нашій статті

Ще однією причиною такого раптового росту попиту на вживані європейські автомобілі серед поляків експерти називають впровадження програми 500+. На цю урядову програму, спрямовану на підтримку польських сімей, витрачено вже більше 17 мільярдів злотих. 500+ покращила матеріальне становище багатьох польських родин, тому могла посприяти можливості придбати собі автомобіль.  

Керівництво Польщі не дуже задоволене такою тенденцією. Існують побоювання, що саме купівля старих вживаних авто в Європі є причиною збільшення кількості аварій на дорогах Польщі та погіршення екологічного стану країни.

Нагадуємо вам, що нещодавно уряд Польщі підняв штрафи за відсутність цивілки на автомобіль. На сьогодні сума штрафу для польського легковика становить 4 тис. злотих. Таку саму суму повинен буде сплатити і власник авто з українською реєстрацією, якщо він знаходитиметься на території Польщі без зеленої карти. Детальніше ТУТ.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах