В Польщі дорожчає автострахування. Актуальні ціни

26 Серпня 2021
вартість автоцивілки в польщі 2021

Впродовж останніх двох років ціни на обов’язкове автострахування в Польщі стабільно знижувалися, проте в другому кварталі 2021 року поліси раптово подорожчали. На думку експертів, ситуація пов’язана зі збільшенням витрат на ремонт пошкоджених автомобілів, пише biznes.interia.pl

Вартість автоцивілки у Польщі знижувалась, зокрема, через пандемію коронавірусу. Поляки стали більше заощаджувати, купувати менше нових автомобілів, а отже й рідше укладати страхові угоди. У боротьбі за клієнта компанії були змушені пропонувати більш привабливі ціни на поліси. Водночас інфляція, проблеми із доставкою запчастин та підвищення рівня заробітних плат призвели до того, що вартість ремонту автомобіля зросла. Отже, зросли і суми відшкодувань, а це порушило питання про рентабельність ринку автострахування в Польщі. В результаті, страховики вирішили піднімати ціни на свої послуги. 

“Подорожчання автоцивілки в Польщі стало ефектом скасування суворих карантинних обмежень та відновлення частих подорожей автомобілем. У другому кварталі 2021 року страхові внески зросли в середньому на 25 злотих. За даними Польської палати страхування, на 5% також зросли середні витрати на ремонт автомобіля після ДТП. Зростає інфляція та вартість роботи. Не виключено, що ІІ квартал цього року - це тільки початок росту цін на автострахування”, - вважає член правління сервісу Punkta.pl Міхал Данилюк. 

⇒ Штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі

актуальні ціни на автострахування в польщі

Скільки коштує автоцивілка в Польщі у 2021 році

За даними Punkta.pl, у другому кварталі 2021 року середня вартість автоцивілки зросла до 600 злотих і була на понад 4% вищою, ніж три місяці тому. Найбільш помітним стало подорожчання на території Мазовецького (8%), Поморського (7%) та Нижньосілезького (5%) воєводств. Найнижчий ріст цін - менше 1% - зафіксували в Опольському воєводстві. 

Якщо оцінювати ситуацію на ринку автострахування в конкретних містах Польщі, то найбільше за поліс OC заплатили власники автомобілів з Гданська (741 злотий), Варшави (731 зл) і Вроцлава (717 зл). Це означає, що вони заплатили на 26, 24 та 22 відсотки більше, ніж становить середня вартість автострахування в Польщі. Найменшу середню вартість автоцивілки заплатили, натомість, мешканці Любліна (554 зл), Білостоку (549 зл) і Ополя (527 зл). Автори дослідження наголошують, що різниця між “найдорожчим” та “найдешевшим” містом становить аж 214 злотих. 

Порівняння вартості автоцивілки у першому та другому кварталі 2021 року також показало, що у перші три місяці року найбільше підвищення цін зафіксували мешканці міст Ґожув-Велькопольський (15%) та Кельце (11%). 

Зростання вартості страхування цивільно-правової відповідальності особливо відчули на собі молоді водії. У першому півріччі 2021 року вони платили в середньому на 430 зл більше, ніж їхні старші колеги зі страховою історією, і майже на 90% більше, ніж становить середня ставка за обов’язкове страхування. Сягнути до кишені довелось і водіям, які часто провокують ДТП. Ті, хто став винуватцем щонайменше 5-ти страхових випадків, платили на 53% (329 зл) більше, ніж становить середня ставка в країні. 

⇒ Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

штрафи за відсутність автоцивілки в польщі

На думку членкині правління Punkta.pl Малгожати Адамчик, зростання вартості автоцивілки неминуче, адже щоб утримувати страхові внески на низькому рівні, компаніям довелося б постійно доплачувати за збитки від ремонту автомобілів.

“Зрозуміло, що страхові компанії підвищують ціни на поліси для водіїв з короткою страховою історією або більшою кількістю випадків. На зниження тарифів не може розраховувати остання група водіїв, адже у випадку аварії третя сторона повинна захистити потерпілу особу та компенсувати їй збитки”, - сказала Адамчик.

Диспропорція між цінами  на автострахування також залежить від міста, в якому живе водій. Згідно з дослідженням, середній страховий внесок для мешканців міст із населенням до 100 тисяч осіб майже на 4% нижчий, ніж середня ставка в цілому воєводстві. Найбільшу різницю в ціні між великим та малим містом зафіксували у Лодзинському та Мазовецькому воєводствах (в обох випадках - близько 8%). 

Аналіз ґрунтувався на даних сервісу Punkta.pl щодо полісів автоцивілки, проданих у період з 1 січня по 30 червня цього року.

⇒ Читайте також:

Вартість автоцивілки в Польщі буде дорожчою для порушників ПДР

Навіть 5000 злотих штрафу за перевищення швидкості в Польщі: уряд готує масштабні законодавчі зміни

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

Головне фото: Porowneo.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах