Авто з Польщі

15 Листопада 2018
Авто з Польщі

В усьому цивілізованому світі автомобіль з предмету розкоші давно перейшов у категорію предметів першої необхідності. Наявність власного транспортного засобу значно економить час, особливо в умовах великого міста, та затрати сил на дорогу, а також передбачає вищий рівень комфорту та безпеки поїздки, аніж, наприклад, ви отримуєте у громадському транспорті. 

Купити авто б/у з Європи в Польщі 

На жаль, в Україні купівлю нового автомобіля може собі дозволити далеко не кожен, та й вживані машини коштують дорожче, аніж нові за кордоном. Саме тому купити б/у авто з Європи в Польщі вже не вважається чимось винятковим чи особливим, це, скоріш, поширена серед українців (особливо з західних областей) практика.

Купляють, переважно, автомобілі не нові, але їх стан у зв’язку із якістю дорожнього покриття в Європі та постійними обов’язковими техоглядами, якщо не відмінний, то досить хороший. Купити авто бу в Польщі можна за ціною, яка в кілька разів нижча, аніж в Україні. До того ж, зробити це у наш час надзвичайно легко – можна навіть не виходити з дому. 

авто б/у з Польщі

Читайте також: Вживані авто в Польщі: ціни та популярні моделі

Сайти з продажу б/у авто з Європи в Польщі

Щоб купити європейське авто бу в Польщі, ви можете також проглянути кілька польських сайтів з продажу авто, про які мова піде нижче, і за допомогою певних фільтрів пошуку, ви знайдете бажаний автомобіль з Європи визначеної цінової категорії, що відповідатиме усім вашим потребам та побажанням. Усі польські автомобільні сайти дуже зручні в користуванні, із зрозумілим інтерфейсом та сотнями тисяч автомобільних пропозицій з усіх куточків Республіки Польщі.

Проте ви повинні пам’ятати, що, купуючи машину на будь-якому закордонному сайті продажу бу авто , завжди є ризик отримати зовсім не те, на що ви очікуєте, а характеристики реального авто можуть не співпадати із вказаними в інтернеті.

Автосайти Польщі. Купити машину б/у з Європи в Польщі

Ми розглянемо основні польські автосайти, що користуються найбільшою довірою серед користувачів та пропонують найширший спектр вибору у кожній категорії.

Читайте також: Рейтинг найпопулярніших б/у авто з Польщі. Інфографіка

Отомото пл (otomoto.pl) - найбільший сайт з продажу авто в Польщі

Otomoto.pl

Otomoto.pl  – автосайт Польщі №1 з продажу автомобільної техніки б/у з Європи. Тут можна знайти звичайні легкові автомобілі, причепи, автобуси, мотоцикли, скутери, навіть вантажівки та сільськогосподарську чи будівельну техніку. Для початку слід налаштувати пошукові фільтри, вибравши бажану категорію машини, марку, ціну, рік випуску та вид палива (газ, дизель чи бензин). За кілька секунд вам будуть представлені усі пропозиції машин, що підпадають під вибрані критерії.

Найчастіше кожне оголошення містить декілька фото автомобіля, опис (марка, модель,  рік випуску, особливості коробки передач, стан кузова, колір), основні технічні характеристики та наявність різноманітних гаджетів та аксесуарів (радіо, кондиціонер електропідйомники), від чого може змінюватись ціна. Також в оголошенні вказаний номер телефону та ім’я теперішнього власника авто для контактування, щоб купити машину в Польщі. 

Продаж авто в Польщі сайт Автоскаут24 пл (autoscout24.pl)

польські сайти авто бу

Сайт autoscout24.pl – віртуальний ринок купівлі та продажу автомобілів з 15-річним досвідом, що налічує 2, 5 мільйони пропозицій. Тут можна придбати нові і вживані автомобілі з усієї Європи. Достатньо на початковій сторінці сайту вказати, яке саме авто ви шукаєте.

Вибирати можна серед різноманіття варіантів: легкові автомобілі, екологічні, спортивні, міні-буси, автобуси міські та туристичні, спецтехніка, машини для кемпінгу, фури та багато іншого. Далі слід зазначити модель, бажаний рік випуску авто, виробника, ціну, країну його знаходження та ще кілька характеристик, за допомогою яких сайт з легкістю підбере вам велику кількість оголошень з продажу саме того авто, про яке ви мрієте.

Купівля вживаних авто в Польщі на сайті Алегро пл (moto.allegro.pl)


алегро пл

Купити авто можна і на сайті allegro.pl у розділі Motoryzacja (http://allegro.pl/dzial/motoryzacja). Тут продаються нові та вживані пасажирські і вантажні транспортні засоби, мотоцикли, причепи та інша техніка за привабливими, доступними українцю цінами.

Окрім пропозицій продажу автомобілів, тут ви знайдете широкий вибір серед різноманіття автомобільних деталей та запчастин до усіх марок практично кожного року випуску, а також інструменти, шини, аксесуари, хімію та багато іншого необхідного вашому автомобілю. 

Польський сайт автобазар - Автогєлда пл (autogielda.pl)

сайт автобазар польща

В рейтингу найпопулярніших  сайтів для купівлі авто в Польщі високу позицію займає також сайт www.autogielda.pl. Цей інтернет-ресурс містить безліч оголошень продажу автомобілів різноманітних категорій, марок та моделей.

Для швидкого і результативного пошуку, користувачу пропонується заповнити кілька фільтрів, до прикладу, ціна, рік випуску автомобіля, колір, вид палива, необхідні  технічні характеристики, воєводство в якому знаходиться автомобіль, та ін. Це допоможе краще зрозуміти, що саме шукає клієнт, і відобразити лише ті результати, які будуть йому максимально цікавими.  

Купити б/у автомобіль з Польщі на olx.pl

Купити б/у автомобіль з Польщі на olx.pl

olx.pl – популярний у багатьох країнах світу онлайн-ресурс OLX, де люди продають і купують найрізноманітніші нові та вживані речі, відмінно функціонує і в Польщі. Тут є цілий розділ, присвячений продажу різних категорій транспортних засобів. 

Купівля авто з Польщі на Autotrader

Купівля авто з Польщі на Autotrader

autotrader.pl – сайт, розроблений спеціально для продажу транспортних засобів різного призначення. Тут можна знайти як легкові та вантажні автомобілі, так і водний транспорт, сільськогосподарську техніку та багато іншого. Оголошення про продаж тут розміщують як приватні особи, так і автодилери.

Автомобілі з Польщі на сайті Gratka.pl

Автомобілі з Польщі на сайті Gratka.pl

moto.gratka.pl – польський Інтернет-портал, де можна знайти пропозиції продажу як б/у, так і нових автомобілів. Крім того, на сайті є окремі розділи, де можна придбати автозапчастини, причепи та різні види спецтехніки. 

Зверніть увагу! Крім спеціалізованих сайтів із продажу нових та б/у авто в Польщі, автомобілі можна також пошукати і на деяких звичайних польських порталах оголошень у відповідних для цього розділах.

Інші польські сайти для продажу-купівлі авто

В Польщі, окрім таких популярних та розкручених порталів як Otomoto.pl. чи autogielda.pl є також і менш відомі сайти, які, однак, не поступаються своїм функціоналом та пропозиціями з продажу автомобілів. Зокрема, в пошуках авто можна відвідати такі сайти, як:

autoauto.pl – в основному тут продаються легкові автомобілі, однак можна зустріти і цікаві пропозиції з продажу вантажного транспорту, мотоциклів і навіть катерів. Крім того, на сайті можна обрати українську мову, що значно полегшить пошуки.

auto.com.pl – це сайт, створений спеціально для подання найактуальнішої інформації для автомобілістів. Крім оголошень про купівлю-продаж, тут можна знайти багато корисної інформації, порад та лайфхаків. 

auto-m.pl – на цьому сайті можна знайти оголошення про продаж автомобілів з Польщі, Австрії, Німеччини, Іспанії, Італії, Швейцарії та інших країн - словом, майже зі всієї Європи, тож вибрати точно є з чого.

gielda-samochodowa.pl –  ще один польський сайт з продажу авто, де в основному можна знайти пропозиції легкових автомобілів, хоча продаються тут також і автобуси, мотоцикли та вантажівки.

Інші польські сайти для продажу-купівлі авто

Онлайн-перевірка історії (минулого) вживаного автомобіля з Польщі

При купівлі б/у авто з Польщі, дуже важливо знати його історію - минуле автомобіля може сказати про нього значно більше, ніж зовнішній вигляд, модель чи рік випуску. Продавці автомобілів можуть надавати неповну інформацію, або ж і самі не володіти нею, та й на сайті з продажу авто опис товару значно обмежений, а до купівлі такої важливої речі як автомобіль хочеться підійти відповідально.

Знання повної історії авто допоможе уникнути таких неприємних ситуацій, коли вам намагаються продати крадений автомобіль або надати неправдиву інформацію про умови експлуатації чи причини продажу. То як самостійно і достовірно перевірити історію вживаного авто в Польщі?

Як самостійно перевірити минуле б/у авто з Польщі?

З метою перевірки б/у авто з Польщі, можна звернутись із відповідним запитом до правоохоронних органів Польщі або, за додаткову плату - до спеціалізованих посередників, які допоможуть дізнатись про минуле обраного вами автомобіля.

Однак, якщо ви не бажаєте звертатись в поліцію чи платити за послуги посередникам, ви можете перевірити минуле б/у авто з Польщі самостійно і цілком безкоштовно. Все, що від вас вимагатиметься - доступ в Інтернет і трохи вільного часу.

Для того, аби перевірити історію вживаного автомобіля з Польщі, можна скористатися спеціально створеним для цього онлайн-сервісом HistoriaPojazdu (Історія транспортного засобу), який дозволяє перевірити минуле автомобілів, зареєстрованих в Польщі.

Historia Pojazdu

Сервіс HistoriaPojazdu для перевірки минулого б/у авто з Польщі

HistoriaPojazdu – це онлайн-сервіс, створений міністерством оцифрування Польщі для всіх, хто планує придбати в Польщі зареєстрований уживаний автомобіль, мотоцикл або інший транспортний засіб. По суті це безкоштовна довідка з польського Центрального реєстру транспортних засобів та водіїв (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców – CEPiK).

Для того, аби перевірити автомобіль (чи інший транспортний засіб), який вас зацікавив, необхідно перейти на сайт historiapojazdu.gov.pl та заповнити відповідні поля, вказуючи такі дані про транспортний засіб:

 1. реєстраційний номер;
 2. номер VIN (унікальний номер, який надається та розміщується на транспортному засобі виробником);
 3. дату першої реєстрації транспортного засобу;

Зауважте! Ці дані є в технічному паспорті на автомобіль. Також їх можна отримати від власника або продавця транспортного засобу.

HistoriaPojazdu

Система проаналізує введені дані та за хвилину надасть вам усю можливу інформацію про транспортний засіб. Зокрема, за допомогою даного сервісу можна дізнатися:

 • технічні дані транспортного засобу: об’єм і потужність двигуна, тип палива;
 • терміни обов'язкового технічного огляду транспортного засобу, включаючи інформацію про те, чи має він діючий техогляд;
 • пройдений кілометраж, який записується при проходженні ТО (показники лічильника фіксуються, починаючи з 2014 року);
 • кількість попередніх власників авто та воєводство реєстрації;
 • деяку інформацію про колишніх власників транспортного засобу (чи це були компанії/організації чи приватні особи);
 • чи знаходиться на даний момент автомобіль в базі даних викрадених та ін.

Отриману інформацію можна легко зберегти та за потреби роздрукувати. Наразі інформація на сайті надається лише про ті транспортні засоби, що імпортовані з окремих європейських країн (Франції, Бельгії, Голландії, Італії, Швеції), а також з США та Канади. У майбутньому сервіс планують розширювати та заносити інформацію про авто з інших країн, зокрема з Німеччини.

Як розмитнити авто на єврономерах?

Для того, щоб в Україні законно використовувати транспортний засіб, куплений в Польщі, його слід розмитнити, тобто сплатити усі необхідні внески, передбачені Законодавством України: ввізне мито, акцизний податок та ПДВ. Загальна сума розмитнення залежить від вартості автомобіля, об’єму його двигуна, виду палива та року випуску машини.

Процедура розмитнення авто в Україні, як вважають багато наших співвітчизників, є досить складною і дорогою. Часто розмитнити авто, пригнане з Польщі чи іншої країни ЄС, українцям обходилося мало не вдвічі дорожче, ніж придбати сам автомобіль. Процедура розмитнення вимагала реформування та оновлення, адже бажаючих купити відносно недороге авто за кордоном зростала, однак високе мито відлякувало потенційних покупців.

Ще в квітні цього року ВР зареєструвала новий законопроект, який передбачав введення єдиного митного збору в розмірі 500 євро для нових та вживаних автівок, яким виповнилося не більше десяти років. Однак вже у червні стало відомо, що депутати не прийняли даний законопроект. Однак самі дискусії довкола “євроблях” не припинилися. І от, нарешті, 8 листопада ВР поставила крапку у цьому болючому для багатьох питанні. 

Депутати прийняли одразу два законопроекти: один з них передбачає впровадження нової формули для розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, який фактично буде зменшений.

Другий законопроект вводить нові штрафи для власників “євроблях” та посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення.

Фактично, акцизний податок з авто, розрахований за новою формулою, має бути значно меншим за той, що діяв дотепер. Однак не слід забувати і про інші обов'язкові платежі - ввізне мито, ПДВ та збір до Пенсійного фонду. Разом такі платежі становлять близько 30% від загальної вартості авто.

Нові закони про “євробляхи”

Читайте також: Верховна Рада ухвалила зменшення акцизного податку на авто та ввела нові штрафи для власників “євроблях”

Нова формула для розрахунку акцизу для "євроблях"

У листопаді 2018 року депутати ВР прийняли новий законопроект, згідно з яким акцизний податок для ввезених в Україну авто буде розраховуватися за наступною формулою: 

Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Базова ставка - це стала сума акцизного податку, яка становить:

 • для авто з бензиновим двигуном до 3 000 куб. см - 50 євро
 • для авто з бензиновим двигуном понад 3000 куб см - 100 євро
 • для авто на дизелі з об'ємом двигуна до 3 500 куб см - 75 євро
 • для авто на дизелі з об'ємом двигуна понад 3 500 куб см -150 євро

Коефіцієнт двигуна - розраховується за показником об'єму двигуна, поділеному на 1000. 

Наприклад, об'єм двигуна 1600 см3 : 1000 = 1,6. Коефіцієнт двигуна - 1,6.

Коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років авто. Варто відзначити, що нардепи встановили також граничний коефіцієнт віку на рівні 15 років. Тобто, якщо вік авто становить 16, 17 чи навіть 20 років, до нього все-одно буде застосовуватися віковий коефіцієнт 15.

Нові закони про “євробляхи”

Отже, формула розрахунку суми акцизного податку на авто включає три складові. Це:

 1. базова ставка
 2. коефіцієнт двигуна
 3. коефіцієнт віку авто (не більше 15).

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)

50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

об’єм двигуна: 1600 см3, рік випуску авто: 2007 (повних років 10)

75 (євро) х 1,6 (1600 см3/ 1000) х 10 (років)  = 1200 євро.

Зверніть увагу! При розмитненні авто доведеться сплатити не лише акциз. Акциз - це лише один з платежів. Щоб завезти іномарку в Україну, додатково треба також в обов'язковому порядку сплатити:

 1. ПДВ (20% від вартості авто);
 2. ввізне мито (5-10% від вартості);
 3. збір до Пенсійного фонду (3-5%). 

розмитнення авто з Польщі

Читайте також: Як розмитнити авто на єврономерах?

Реєстрація б/у автомобіля з-за кордону в Україні

Купивши б/у авто з Європи в Польщі, для перетину кордону слід мати з собою:  

 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
 • договір купівлі-продажу  або фактуру,
 • паспорт,
 • ідентифікаційний код та їх копії.

Сертифікат стандарту Евро5 слід буде отримати в Україні. Реєстрацією автомобіля з-за кордону та внесення його в облік в Україні слід здійснювати в МРЕВ ДАІ. 

Як пригнати б/у авто з Польщі без розмитнення

авто бу з польщі

Пригнати авто з Польщі без розмитнення цілком реально. Розмитнений автомобіль, звісно, позбавляє свого власника від багатьох проблем, наприклад, обов’язку так часто перетинати кордон чи проходити техогляд в Польщі, проте, зважаючи на ціну розмитнення, люди з прикордонних областей масово стають співвласниками польських автомобілів і їздять дорогами України на польській реєстрації. Законодавчо це дозволено Стамбульською конвенцією.

Схема така: громадянин України як нерезидент ЄС вписується в техпаспорт чи отримує доручення від власника, і, таким чином,  стає співвласником автомобіля. Відповідно, авто перебуває на обліку у реєстраційних органах Польщі, а фактичне місце його знаходження – Україна. 

Перетин кордону автомобілем на польській реєстрації 2018

Щоправда, перетинати кордон авто на польській реєстрації слід раз в 5 днів, при перетині кордону на п’ятий день, зробити це треба до 12 години ночі. Отже, одразу після перетину кордону з Польщею, до наступного обов’язково перетину у вас є ще 5 днів (день, в який ви пересікаєте кордон, не враховується). Є варіанти, як пересікати кордон рідше. Дехто бере довідки з автосервісів, ніби автомобіль в ремонті і ним не можна користуватись, час такого відтермінування – від тижня до двох місяців.

Ще один спосіб – довідка про хворобу водія транспортного засобу на польській реєстрації. Це теж унеможливлює перетин кордону автомобілем. Не раз в п’ять  днів, а раз у десять можна перетинати кордон на польській машині, якщо в’їзд здійснюється через одну обласну митницю, а виїзд – через іншу.

Наприклад, якщо ви заїхали через такі пропускні пункти Львівської області:

то перетинати кордон у 10-денний термін можете через Устилуг-Зосін чи Ягодин-Дорогуськ (Волинська область), або через митні пости на кордоні з:

 • Словаччиною (Малий Березний-Убля, Ужгород – Вишнє-Нємецьке)
 • Угорщиною (Тісабеч – Вилок, Чоп – Захонь)
 • Румунією (Халмеу – Дякове, Сірет – Порубне, Сігету Мармацієй - Солотвино)
 • Білорусією (Томашівка – Пулемець, Доманове – Мокрани, Дольськ –Мохро Городище – Верхній Теребежів, Виступовичі – Нова Рудня, Славутич – Комарин, Нові Яриловичі – Нова Гута, Ільмівка – Глибоцьке, Деревини – Андрієвка, Веселівка – Сеньківка) та ін. 

Нові закони про “євробляхи”

Детальнішу інформацію про розташування та особливості перетину кордону у кожному пункті пропуску на українсько-польському кордоні ви можете прочитати у нашій статті Митні переходи

Україна не є членом ЄС, а отже, обов'язковим атрибутом перетину кордону з Польщею є наявність діючої польської національної чи шенгенської візи або біометричного паспорта. Дізнатись детально про усі існуючі типи польських віз, що є підставою для перетину українсько-польського кордону, можна у нашій статті Види польських віз

Факт залишається фактом: автомобілі з-за кордону все частіше зустрічаються на українських вулицях, а лідирують серед них авто на польській реєстрації. Розмитнювати таку машину  чи обходити правила – кожен діє у відповідності до своїх інтересів, але на сьогодні купувати автомобіль в Польщі справді вигідно. 

Як ми вже зазначили, володіння автомобілем на польській реєстрації передбачає регулярний перетин кордону з Польщею. Ознайомитись із правилами перетину до Польщі, особливостями проходження паспортного та митного контролю на українському та польському кордоні, нюансами перевірки технічного стану авто, а також дізнатись ціну і місце продажу автоцивілки (зелена карта) можна у нашому матеріалі ПЕРЕТИН КОРДОНУ З ПОЛЬЩЕЮ АВТОМОБІЛЕМ.

Радимо також ознайомитись із характеристиками доріг в Польщі, а ситуацію на польсько-українському кордоні завжди зручно моніторити за допомогою камер-онлайн

Нові штрафи для власників

Автозапчастини б/у з Польщі

Не меншою популярністю, аніж вживані автомобілі, користуються серед українців і автозапчастини з Польщі. Адже ціни на запчастини в Україні, особливо на деталі до закордонних авто, чи то через підвищення курсу, чи через нахабність продавців, просто зашкалюють. Щоб зекономити, доводиться купувати не оригінальні деталі, а made in China, безпека та термін придатності яких залишають бажати кращого.

До того ж, асортимент такої продукції не завжди достатньо широкий. Значно простіше і дешевше купити як нові, так і вживані автозапчастини з Польщі, а також аксесуари та безліч необхідних засобів по догляду. Зробити це можна дуже просто – в інтернеті, часто на тих самих автосайтах Польщі. Достатньо вибрати товар та обговорити з продавцем умови доставки і ціну на автозапчастини з Польщі.

Автозапчастини б/у з Польщі

Ось кілька сайтів, на яких можна знайти ту чи іншу необхідну деталь за доступною ціною:

Дбаючи про свою репутацію, сайти надають широку пропозицію нових і вживаних авто та мотодеталей усіх відомих марок від перевірених виробників та постачальників з досвідом роботи в автомобільній сфері.

Тут ви знайдете товари для кліматизації, електрики, амортизації, системи охолодження, гальмівної системи, двигуна, а також частини самого авто (ручки, дверки, сидіння і т. д.), свічки, масло, фільтри та багато іншого за оптимальними та адекватними цінами.

Продаж авто б/у з Європи в Польщі

На українських сайтах продажу авто теж можна знайти польські машини, проте ціни на авто в Польщі значно нижчі, тому купувати їх краще безпосередньо там. Якщо ви знайшли те, що хотіли, в інтернет-мережі, вам залишається тільки сконтактуватися з власником авто та обговорити усі деталі, адже, скоріш за все, ви захочете приїхати, щоб оглянути машину та оцінити її технічний стан, що неможливо повноцінно зробити через подані на сайті характеристики.

авто бу з Європи в Польщі

Для того, щоб зробити це з найменшими затратами часу і коштів, найкраще обирати автомобіль, який зареєстрований у прикордонних районах Польщі. Для вдалої комунікації  бажано знати польську мову або ж їхати разом із людиною, яка нею володіє. На нашому сайті ви можете безкоштовно вивчити основи польської мови, скориставшись Самовчителем польської мови.

Якщо ж поїхати в Польщу можливості немає, то можна скористатись послугами спеціальних сервісів, які займаються доставкою вже вибраного вами автомобіля або ж самі підбирають вам авто згідно ваших заздалегідь обговорених вподобань та доставляють його на замовлення в Україну. 

Читайте також:

Як розмитнити авто на єврономерах?

Вживані авто в Польщі: ціни та популярні моделі

Все більше людей купують авто в Польщі. Рейтинг найпопулярніших авто. Інфографіка

Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах