Безпечна купівля вживаного авта в Польщі: Otomoto запроваджує цифровий паспорт машини

16 Липня 2021
як пригнати бу автомобіль з польщі

Троє з чотирьох покупців вживаних авто у Польщі стверджують, що впродовж 6 місяців після покупки їм довелось ремонтувати свій транспортний засіб. Для того, аби купівля власної машини стала більш безпечною процедурою, фахівці найбільшої онлайн-платформи з продажу автомобілів у Польщі otomoto.pl запроваджують так званий “цифровий паспорт транспортного засобу”. Документ стане новим стандартом в обслуговуванні клієнтів і фіксуватиме реальний технічний стан автомобіля, виставленого на продаж в інтернеті. Непідробність та надійність паспорта має забезпечити технологія блокчейну, відома з ринку криптовалют. Над проектом спільно працює Otomoto, Carsmile i MC2, пише businessinsider.com.pl.

Купівля вживаного авто в Польщі через інтернет

На ринку вживаних авто в Польщі щороку відбувається близько 2,5 млн транзакцій купівлі-продажу. За результатами дослідження, яке проводили на замовлення творців цифрового паспорта автомобіля, з’ясувалось, що перед прийняттям остаточного рішення про покупку більше половини клієнтів оглядає наживо три і більше ТЗ. На додачу, 70% опитаних стверджують, що в оголошеннях про продаж автомобілі виглядають краще, ніж в реальності. 

Аж 75% опитаних вказали, що впродовж півроку після придбання вживаного автомобіля його довелось ремонтувати, а кожен другий покупець після транзакції викрив приховану ваду. Середня задекларована вартість проведеного за 6 місяців після покупки ремонту становить близько 1,3 тисячі злотих. 

сайти пошуку вживаних автомобілів в польщіczikczik.com

Як безпечно купити вживане авто в Польщі

Минулого тижня сервіс Otomoto, який є частиною групи OLX, запустив у Польщі транзаційну платформу для продажу вживаних автомобілів Otomoto Klik. Цифровий паспорт транспортного засобу має стати частиною цієї платформи. Він видаватиметься безкоштовно і міститиме дані, отримані під час попереднього детального дослідження виставленої на продаж автівки. Під час перевірки майстри оцінять технічний стан 20-ти елементів транспортного засобу, зокрема, лакового покриття, шин, дзеркал і вітрового скла, освітлення, двигуна, а також шасі і салону автомобіля. 

Далі технічний стан автівки оцінюватимуть за 9-бальною шкалою від А+ до С-, що відображатиме кількість поломок з точки зору безпеки та витрат на ремонт. 

“Завдяки об’єднанню технології блокчейну та комплексної перевірки автомобіля згідно зі стандартами ISO, цифровий паспорт задокументує технічний стан авта у беззаперечний та непорушний спосіб. Це буде найбільш достовірний і комплексний документ, що підтверджує технічний стан транспортного засобу, який коли-небудь був створений в історії польської моторизації”, - вважає Анна Стрежинська, президент MC2 і екс-міністерка цифризації Польщі.

Крім цього, перед публікацією оголошення про продаж автомобіля, його сфотографують за методом 360 градусів, що дозволить користувачам детально оглянути машину без необхідності виходити з дому. 

перевірені сайти продажу авто в європіbusinessinsider.com.pl

Виставлені на Otomoto Klik автівки будуть представлені за однаковим стандартом. Кожне вживане авто обов'язково матиме свій цифровий паспорт і гарантію на 12 місяців. Крім цього, покупець матиме 14 днів на повернення придбаного онлайн транспортного засобу. 

“Це додатковий буфер, який ми надаємо клієнтам для знайомства з автомобілем, хоча завдяки паспорту не повинно бути розбіжностей між описом в оголошенні та фактичним станом транспортного засобу. Завдяки нашій технології придбання вживаного автомобіля буде майже таким же безпечним, як і нової автівки”, - наголосив Аркадіуш Заремба, директор Otomoto Klik і  Carsmile.

⇒ Читайте також:

Навіть 5000 злотих штрафу за перевищення швидкості в Польщі: уряд готує масштабні законодавчі зміни

Наскільки подорожчали автомобілі в Польщі за 2020 рік

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах