Автострахування в Польщі подорожчає у кілька разів для водіїв-порушників ПДР

16 Червня 2022
автоцивілка в польщі вартість полісу

З 17 червня у Польщі вступає в дію важливий закон, який відкриває страховим компаніям доступ до даних про штрафні пункти та порушення ПДР, які вчинив конкретний водій. Завдяки цьому, фірми зможуть ефективніше розрахувати ризики, пов’язані зі страхуванням автівки такого водія. Це, своєю чергою, суттєво вплине на вартість автоцивілки у Польщі. Для водіїв, які систематично порушують ПДР та отримують штрафні пункти, вартість полісу може стати “непідйомною”, пише businessinsider.com.pl.

Про значне подорожчання автоцивілки для водіїв-порушників ПДР у Польщі говорять вже не перший рік. Зміна законодавства у сфері дорожнього руху дозволить страховикам враховувати не лише фактичні ДТП, скоєні тим чи іншим водієм, але й його загальну поведінку на дорозі та ставлення до ПДР.  

штрафи за порушення пдр в польщі

Отримавши доступ до бази даних про штрафи та штрафні пункти водіїв у Польщі, представник страхової компанії обов’язково врахує таку інформацію під час аналізу ризиків. Навіть якщо порушення правил дорожнього руху не призвели до аварії, поведінка водія-порушника вважатиметься “ризикованою”, а це не може не вплинути на вартість страхування автомобіля. 

“Якщо хтось перетинає перехрестя на червоний сигнал світлофора, то навіть якщо не мав ДТП, все ж він вважається небезпечним водієм. Схоже ситуація з тими, кого неодноразово піймали на перевищенні швидкості. Такі особи повинні платити дорожче за поліс страхування OC”, - вважає Лукаш Кулісевич, експерт Польської Палати Страхування.  

вартість автоцивілки у польщі 2022

Аналітик та головний редактор видання “Страховий журнал” Мартін Брода вважає, що страхові агенти враховуватимуть лише серйозні порушення ПДР, такі як надмірне перевищення швидкісного режиму, ненадання першості пішоходам на переході, рух на червоний сигнал світлофора, обгін у недозволених місцях тощо. Натомість, штрафи за неправильне паркування або інші дрібні правопорушення не враховуватимуться. Також слід наголосити, що у Польщі штрафні пункти планують скасовувати лише коли мине два роки після їхнього нарахування, а не через рік, як це є зараз. Таким чином, страховики зможуть скласти для себе більш повну картину про конкретного водія. 

“Якщо хтось регулярно чинить серйозні правопорушення, страховики готують для нього величезні, навіть непідйомні суми за автоцивілку. Я говорю не про підвищення на 20-30%, а в кілька разів більше. Сподіваюсь, що найбільшим дорожнім піратам доведеться заплатити навіть 15 000 зл за страхування цивільної відповідальності або й більше”, - наголошує Мартін Брода. 

штрафи за порушення пдр в польщіштрафи за порушення пдр в польщі 2022

Теоретично на краще ставлення страхових компаній зможуть розраховувати ті, хто рідко отримує штрафи за порушення ПДР у Польщі. Чи означатиме це зниження оплати за автоцивілку для них? Цілком можливо, адже для страховиків велика кількість водіїв, які їздять відповідно до ПДР, означає більшу безпеку їхнього бізнесу. Та представники цієї сфери говорять про це радше обережно:

“Ті, хто їздить безпечно, будуть платити відносно менше, ніж ті, хто нехтує правилами. Варто пам’ятати, що кількість штрафних пунктів – лише один із факторів, що впливають на вартість полісу. Ціни ОС залежать від багатьох інших зовнішніх факторів, таких як інфляція, зростання вартості ремонту та запчастин”, - додає Лукаш Кулісевич.

Фахівець також стверджує, що зміни законодавства водії відчують на собі з певним запізненням:

“Страхові компанії потребуватимуть часу на отримання відповідних сертифікатів доступу, приготування тарифів тощо. Поки що важко окреслити конкретну дату, від якої заклад запровадить тарифний механізм, що передбачає штрафи та штрафні пункти”, - пояснює експерт Польської Палати Страхування. 

⇒ Читайте також:

Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

Максимальний розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі підвищили до 30 тисяч злотих

На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

Головне фото: galeria.bankier.pl

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах