Українці зможуть безкоштовно розмитнювати імпортні автомобілі, поки йде війна

05 Квітня 2022
авто з польщі

Депутати Верховної Ради підтримали закон, що звільняє іноземні транспортні засоби від сплати мита та інших зборів. Зараз документ очікує на підпис президента Володимира Зеленського, інформує tvoemisto.tv з посиланням на видання Економічна правда.

Коли законопроект почне діяти, від сплати ПДВ, акцизного збору та ввізного мита будуть звільнені такі імпортні транспортні засоби:

  • легкові автомобілі та кузови до них;
  • причепи та напівпричепи;
  • мотоцикли;
  • транспортні засоби для перевезення вантажів або більше десяти осіб.

Пільгове розмитнення автівок діятиме не на постійній основі, а лише до скасування в Україні воєнного стану. Таким чином, законопроект має максимально спростити ввезення автомобілів, перш за все, для потреб військових, евакуації громадян та доставки гуманітарних вантажів.

"За попередніми оцінками експертів, через бойові дії в Україні безповоротно втрачено близько 500 тисяч авто. Ще близько 300 тисяч покинули територію України. Загалом близько мільйона машин вибули з активної частини автопарку.

Купівельна спроможність українців знизилася, а вітчизняні автовиробники в Україні відсутні. Закон дасть можливість українцям, які втратили авто, але його потребують, купити його за кордоном", – пояснили в Інституті дослідження авторинку.

вживане авто з європи розмитнення

Закон зобов'язує оформляти автомобілі з іноземною реєстрацією за спрощеною процедурою, тож митні органи будуть виконувати формальності максимум за годину.

За оцінками експертів Інституту дослідження авторинку, після вступу закону в дію, вартість іноземних авто для українців може знизитись на 30-70%. Водночас, не всі моделі автомобілів можут різко подешевшати. Фахівці стверджують, що процес буде поступовим, тож не слід очікувати на різкий обвал цін.

⇒ Читайте також:

Українські біженці в Польщі можуть отримати до 3100 злотих допомоги від ООН

Гуманітарну допомогу Україні можна безкоштовно передавати через пачкомати Orlen у Польщі

Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу

Головне фото:  why kei on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах