Максимальний розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі підвищили до 30 тисяч злотих

29 Листопада 2021
штрафи за порушення пдр в польщі в 2021

Сенат Польщі прийняв ряд поправок до новелізації закону про посилення відповідальності за порушення ПДР. Нововведення передбачає, зокрема, підвищення максимального грошового покарання за порушення дорожнього законодавства з 5 до 30 тисяч злотих, а також підносить поріг штрафу, який можна накласти на порушника в кримінальному провадженні, передає businessinsider.com.pl.

Поправки до новелізації польського законодавства у п’ятницю, 26 листопада, підтримало 96 сенаторів. Троє парламентарів було проти, а один утримався від голосування. Зараз законопроект має повернутись на розгляд до Сейму. 

Під час розгляду проекту закону сенатори підтримали поправку, згідно з якою водій-порушник, який перевищив швидкість не більш ніж на 30 км/год, повинен сплатити штраф на суму від 400 до 800 злотих. Якщо ж особа перевищить дозволену швидкість на понад 30 км/год, то мінімальна сума штрафу становитиме 800 зл. У випадку повторного порушення швидкісного режиму водієві доведеться заплатити не менш ніж 3 тисячі злотих штрафу. 

⇒ Навіть 5000 злотих штрафу за перевищення швидкості в Польщі: уряд готує масштабні законодавчі зміни

нові ПДР в польщі і штрафи 2021DarSzach / Shutterstock

Окрім технічних поправок та уточнень, сенатори також внесли до документу пункти, згідно з якими в деяких визначених випадках надходження від штрафів потраплятимуть до бюджету органів самоврядування. Так, зокрема, відбуватимуть у ситуаціях, коли штраф накладе посадова особа органу, підпорядкованого місцевому самоврядуванню. 

Ще одна поправка стосується можливості усунення з Центрального реєстру водіїв не лише даних про розмір накладених штрафів під час кримінального провадження, але також даних про їх погашення.

Натомість, парламентарі не підтримали поправку, яка передбачала зміну 30-тисячного штрафу на покарання, що дорівнює чотирикратному розміру середньої зарплати в Польщі за останній квартал. Підтримки не отримала і поправка, яка зменшувала максимальний розмір покарання з 30-ти до 15 тисяч злотих. 

Нагадаємо, зміни до Закону про дорожній рух та деяких інших законів, які посилюють покарання для винних у дорожньо-транспортних правопорушеннях, польський Сейм ухвалив на засіданні 29 жовтня. За його прийняття проголосувало 390 депутатів, проти – 18, утрималися – 27.

Нові положення закону встановлюють порядок виплати компенсації, яку отримають родичі загиблого в ДТП від винуватця аварії. Крім цього, новелізація передбачає:

  • покарання на суму від 1 до 30 тисяч злотих для водія ТЗ, який не дотримується заборони обгону, що передбачена відповідними законами або дорожнім знаком;
  • покарання у вигляді арешту, обмеження волі або штрафу на суму від 1 до 30 тисяч злотих для водія, який сів за кермо автомобіля без попереднього отримання водійських прав. Таке ж покарання чекатиме на водія, який сів за кермо автомобіля, що не допущено до руху. 

⇒ Читайте також:

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Головне фото: motofakty.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах