ЄС представив “паспорт вакцинації” і назвав дату його запровадження

29 Березня 2021
перетин кордону з польщею під час карантину

Відколи у країнах Євросоюзу запустили процес щеплення громадян проти Covid-19, з порядку денного не сходить питання так званих “паспортів вакцинації”. За задумом Єврокомісії, запровадження документа має посприяти відновленню туризму, насамперед всередині ЄС, а отже позитивно вплине на економічну ситуацію тих країн, для яких ця сфера є однією з ключових. 

Вперше про введення таких паспортів для громадян ЄС серйозно заговорили на початку 2021 року. Тоді багато країн підтримали ідею, однак були й ті, у кого виникало до неї чимало запитань. Дехто звертав особливу увагу на етичні аспекти справи: оскільки досі не всі охочі отримали свої дози вакцин, одні громадяни нібито матимуть перевагу над іншими. Тривалий час проект активно обговорювали та опрацьовували, а у неділю, 28 березня, представили його майбутній варіант. Про те, як виглядатимуть “паспорти вакцинації” для громадян Євросоюзу та коли їх планують запровадити, дізнаєтесь далі у нашій новині.

вакцинації від коронавірусу в єс

В ЄС представили “європейський сертифікат здоров'я”. Як він працюватиме

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретон, який також є відповідальним за вакцинацію, представив в ефірі французького телеканалу LCI майбутній європейський сертифікат здоров'я. Як пише Європейська правда, документ почне діяти на території ЄС вже з 15 червня. 

"З того моменту, коли ми зможемо бути впевнені, що кожен європеєць, який бажає зробити щеплення, матиме рівний доступ до вакцини, буде добре, що ми зможемо мати механізм, сертифікат, який демонструє ваш стан здоров’я", - сказав політик.

Зараз відомо, що європейський сертифікат здоров’я видаватиметься безкоштовно. Він міститиме персональну інформацію про його власника, таку як дата народження та номер паспорта, а також повідомлятиме, чи особа вакцинувалась проти Covid-19, який тип вакцини їй ввели, чи хворіла вона раніше на коронавірус і чи має антитіла до хвороби. 

Документ можна буде завантажити на смартфон або роздрукувати у паперовому форматі. Бретон запевнив, що використання сертифікату буде повністю добровільним. 

паспорти вакцинації в єс

Вже у найближчому майбутньому такі документи, ймовірно, знадобляться громадянам ЄС для того, щоб потрапити на борт літака або взяти участь у масовому заході. На думку єврокомісара, тим, хто відмовиться від щеплення, а отже і від сертифіката здоров’я, доведеться показати негативний результат тесту на коронавірус, аби могти, наприклад, подорожувати. При цьому, до уваги братимуться результати навіть швидких тестів. Аби уникнути звинувачень у прихованому примусі до вакцинації, Бретон наголосив: 

"Ті, хто не хоче отримувати сертифікат, зможуть і надалі отримувати вигоду з пропонованих можливостей. Якщо вони зобов'язані мати відповідний стан здоров’я для певної дії, вони матимуть можливість пройти швидкі тести".

Оскільки “паспорти вакцинації” будуть стандартизованими для всіх членів ЄС, проект ще мають офіційно узгодити між державами Союзу. 

Тим часом, у Польщі скасували карантин для вакцинованих від Covid-19 мандрівників.

⇒ Читайте також:

Вакцинуватись і подорожувати без карантину: які щеплення “визнає” Євросоюз

35 тисяч заражень за добу: Польща запроваджує суворіший локдаун

Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах