Вакцинуватись і подорожувати без карантину: які щеплення “визнає” Євросоюз

22 Березня 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

Наприкінці грудня 2020 року в Польщі офіційно розпочався процес вакцинації громадян проти Covid-19. Станом на зараз, медичні працівники ввели пацієнтам 5 млн 14 тисяч доз вакцин: 3 млн 234 тисячі першої та 1 млн 780 тисяч другої. Зараз відомо про понад 5 тисяч випадків, коли після ін’єкції у людей з’являлись побічні реакції. У більшості випадків вони були легкими, проявлялись як почервоніння шкіри навколо місця ін’єкції і супроводжувались короткочасним болем. 

“Чим швидше ми вакцинуємось, тим швидше повернемось до нормального життя”, - заявив відповідальний за процес вакцинації проти ковіду в Польщі речник прем’єр-міністра Міхал Дворчик.

Зрозуміло, що в боротьбі проти коронавірусу уряди країн роблять велику ставку саме на вакцинацію. Так, польські урядовці всіляко заохочують населення до щеплення проти коронавірусу. В лютому для вакцинованих мандрівників навіть скасували обов’язковий карантин після повернення в Польщу. Цими днями у польському Міністерстві охорони здоров’я більш детально пояснили, хто та на яких підставах буде насправді звільнений від самоізоляції після перетину кордону. Більше деталей - далі у нашому матеріалі. 

⇒ Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

вакцинація в польщі для українців 2021

chartwell.com

Хто звільнений від самоізоляції після перетину кордону з Польщею

Після того, як по всьому світу розпочалася масова вакцинація проти Covid-19, багато країн оновили свої карантинні вимоги та правила, взявши до уваги вакцинованих осіб. Таким шляхом пішла і сусідня Польща. Так, вже майже місяць тут не відправляють на карантин мандрівників, які пройшли імунізацію затвердженими в Євросоюзі препаратами. Фактично, вільно подорожувати можуть всі вакциновані мешканці ЄС. 

Але яким є становище громадян з-за меж європейської спільноти? Точну та однозначну відповідь на це запитання дає Міністерство охорони здоров’я Польщі: не має значення, яка інституція в конкретній країні допустила вакцину до масового використання - до уваги береться тільки виробник препарату. 

“Від карантину звільняються особи, яким ввели допущені до обігу на території ЄС вакцини. Це також стосується громадян третіх країн, які отримали щеплення Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson та AstraZeneca”, - цитує польське МОЗ видання businessinsider.com.pl.

Кожна з цих чотирьох вакцин використовується в інших країнах за межами Євросоюзу. Pfizer, Модерну та Johnson & Johnson зараз активно застосовують США. AstraZeneca вводять пацієнтам у Великій Британії та Австралії. В Ізраїлі лідером серед вакцин є препарат американської фірми Pfizer. 

самоізоляція після перетину польського кордону

gannett-cdn.com

Які вакцини визнає Євросоюз, в тому числі Польща

Як ми вже наголосили, у Польщі та всіх інших країнах Євросоюзу імунізація проводиться чотирма затвердженими препаратами: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson та AstraZeneca. Навколо останнього кілька тижнів точились гарячі дискусії, а в польських та європейських ЗМІ поширювали інформацію про те, що він начебто недієвий та викликає небезпечні побічні реакції. Після додаткових досліджень, Європейське агентство з лікарських засобів спростувало цю інформацію і заявило, що вакцина шведсько-британської фармацевтичної компанії AstraZeneca є такою ж безпечною та ефективною, як інші затверджені в ЄС препарати.

Безпечність вакцини AstraZeneca підтвердили й клінічні дослідження, проведені нещодавно у США. Незалежні експерти встановили, що цей препарат забезпечує 79-відсоткову ефективність у профілактиці Covid-19 та у 100% випадків захищає від важкого перебігу захворювання. Тим не менше, чимало осіб в Польщі відмовляється від введення цієї вакцини. 

“На кількадесят відсотків знизилась кількість осіб, які реєструються на вакцинацію препаратом AstraZeneca. На кількадесят відсотків зросла й кількість осіб, які не приходять на щеплення, хоча і були зареєстровані. Маємо кількасот тисяч вакцин, які лежать у пунктах щеплення і не використовуються, бо пацієнти не з’явились на процедуру”, - зазначив після засідання Урядового центру управління кризами Міхал Дворчик і звернувся до громадян із закликом “слухати лікарів і приходити до пунктів щеплення”. 

⇒ Читайте також:

Україна вимагатиме від іноземців негативний ПЛР-тест для в’їзду

На зміну регіональному карантину в Польщі запроваджують повний локдаун

Перші тести на антитіла до Covid-19 в Biedronka розкупили за кілька годин

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах