Україна змінює правила перетину кордону для своїх громадян та іноземців

28 Липня 2021
перетин кордону з польщею під час карантину

Минулого тижня в українському уряді заявили про наміри посилити карантинні вимоги для невакцинованих мандрівників, які в’їжджають на територію України. Змінити правила перетину кордону хотіли у зв’язку з поширенням у світі штаму Дельта, що вважається більш заразливим, ніж інші штами коронавірусу.

Сьогодні, 28 липня, стало відомо, що Кабінет Міністрів таки прийняв рішення запровадити обов’язковий карантин для українських та іноземних туристів, які на момент в’їзду в Україну не отримали щеплення проти коронавірусу. Таке рішення набуде чинності через 7 днів після публікації відповідної постанови, тобто на початку серпня. Українці, які виїхали за межі країни до цього часу, зможуть повернутись за попередніми правилами.

“Штам коронавірусу Дельта активно поширюється Західною Європою та країнами, які обирають наші громадяни для літніх подорожей. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу в Україні, якщо хтось інфікується за кордоном”, – заявив під час засідання Кабміну міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Правила в’їзду в Україну станом на серпень 2021 рокуInterfax

Правила в’їзду в Україну станом на серпень 2021 року

Тож які правила перетину кордону України діятимуть невдовзі для її громадян, а також іноземців з посвідкою на проживання? Безперешкодний в’їзд залишили для неповнолітніх осіб, а також тих, хто отримав хоча б одну дозу вакцини проти Covid-19 (або обидві дози у випадку іноземців з дозволом на проживання).

Якщо людина не отримала щеплення, після перетину кордону вона має 72 години, щоб зробити ПЛР-тест або експрес-тест на антиген. Якщо результат буде негативним, проходити самоізоляцію не доведеться. Якщо ж особа не пройде тест, то її відправлять на 14-денний карантин, який контролюватимуть через додаток “Дій Вдома”. Програму потрібно буде завантажити ще під час перетину українського кордону.  

Нові правила в’їзду в Україну для іноземних туристів передбачають наявність страхового поліса на випадок захворювання на Covid-19, а також одного із цих документів:

  • Негативний результат ПЛР-тесту.
  • Негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу.
  • Документ, що підтверджує повний курс вакцинації від Covid-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

правила перетину кордону україна-європа 2021pravda.com

Термін дії тесту становить 72 години. Він повинен бути дійсний на момент в'їзду на українську територію.

Крім цього, іноземні громадяни, які не пройшли повний курс вакцинації від ковіду, після в'їзду в Україну повинні протягом 72-годин пройти повторний тест  (ПЛР чи експрес на антиген), або ж піти на двотижневу самоізоляцію, встановивши додаток “Дій Вдома”. 

"Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю і зменшить шанс нового масштабного спалаху", - додав очільник МОЗ.

Нагадаємо, поки що в Україні діє правило, згідно з яким громадяни та іноземці з дозволом на проживання можуть без будь-яких обмежень в'їжджати на  територію країни та звільнені від тестів.

⇒ Читайте також:

Польща висунула нові вимоги щодо перетину своїх кордонів для авіапасажирів

Як отримати європейський сертифікат вакцинації у Польщі

Ryanair запускає новий маршрут зі Львова до Польщі

Головне фото: rbc.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах