На кордоні зі сторони Польщі можливе ускладнення руху через протести польських фермерів

02 Лютого 2023
черги на кордоні з польщею станом на зараз

2 та 3 лютого на під’їзді до пунктів пропуску через кордон Польщі з Україною Корчова – Краковець, Медика – Шегині, Хребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин можливе ускладнення руху та збільшення автомобільних черг. Причиною цього можуть стати заплановані акції протесту польських фермерів проти безконтрольного ввезення українського зерна до Польщі. Про це з посиланням на польських колег повідомляє Державна прикордонна служба України.

“За інформацією прикордонної варти Республіки Польща, на українсько-польському кордоні, заплановано акції протесту. 2-3 лютого – на під’їзних дорогах до пунктів пропуску «Корчова – Краковець», «Медика – Шегині» та 2 лютого – на під’їзних дорогах до пунктів пропуску «Хребене – Рава-Руська» і «Дорогуськ – Ягодин» зі сторони Польщі. Ці заходи можуть вплинути на рух транспорту, що перетинатиме державний кордон”, – йдеться у повідомленні на фейсбуці ДПСУ. 

При цьому службовці не уточнили конкретний час коли будуть проходити ці протести. 

черги на кордоні з польщею в реальному часіrzeszow.wyborcza.pl

Як повідомляє видання rzeszow.wyborcza.pl, станом на обідню пору польські фермери блокували прикордонні переходи з Україною в Дорогуську, Любичі Крулевській, Корчові та Медиці. Колона з 300 автомобілів рухалася автострадою А4 між Галею Кійовською та Корчовою. На під’їзді до Медики стояло 10 тракторів і близько 100 людей.

За інформацією видання, польські аграрії протестують проти неконтрольованого надходження українського зерна до Польщі. Вони вважають, що зерно, яке мало пройти через країну транзитом, залишається у Польщі. Його завозять в країну, а потім розвантажують у прикордонних районах. Це зерно потрапляє на ринок, через що ціни падають. Фермери програють, бо мають проблеми з продажем свого врожаю.

За їхніми словами, ця ситуація приносить збитки їхній діяльності через обвал внутрішніх цін в Польщі. Винними в такому становищі фермери вважають не українців чи Україну, а свій уряд. Протестуючи, вони намагаються привернути увагу урядовців до їхньої проблеми та вимагають, серед іншого, введення застави за зерно, що проходить через Польщу транзитом, запровадження доплат для експортерів пшениці, кукурудзи, ріпаку, а також запровадження 50% мита на т. зв технічне зерно.

⇒ Читайте також:

Київ та Харків отримають нове залізничне сполучення з Польщею

Консульства та інші дипустанови України вестимуть облік військовозобов’язаних українців за кордоном

Залізничну колію з Рави-Руської до Брюховичів у Львові можуть проскласти вже у 2023 році

Головне фото: wyborcza.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах