Українські прикордонники перевірятимуть чинність “Зеленої карти” в режимі онлайн

08 Листопада 2018
чинність “Зеленої карти”

Кожен водій, який хоча б раз перетинав кордон іншої держави, знає, що для успішного перетину кордону на власному авто йому необхідно мати так звану “зелену карту” - тобто, міжнародний страховий поліс, наявність якого є обов’язковою.

Раніше ми вже розповідали про те, що таке “Зелена карта”, як, де і за скільки її придбати і для чого вона потрібна. Детальніше про це читайте у статті Перетин кордону з Польщею автомобілем

Найважливіше, що потрібно знати, то це те, що “Зелена карта” для водії є обов’язковим документом для перетину кордону, точно так само, як закордонний паспорт. Прикордонники ретельно перевірять наявність Зеленої карти, а у разі її відсутності чи наявності протермінованого полісу, накладають на порушника серйозні штрафи. Нагадаємо, з вересня 2018 року ціни на “Зелену карту” зросли.

Українські прикордонники будуть боротися з фальшивими “Зеленими картками”

На жаль, багато недобросовісних фірм, як і самих водіїв, намагаються обдурити закон і в цілях економії виробити собі несправжню “Зелену карту”. Українські прикордонники спільно з МТСБУ (Моторним транспортним страховим бюро України) вирішили боротися із цим явищем. 

Відтепер працівники держприкордонслужби будуть перевіряти наявність “Зеленої карти” у водія та її справжність. Повідомлення про це з'явилося на офіційному сайті МТСБУ у вівторок, 6 листопада.

Як українські прикордонники будуть перевіряти "Зелену карту"?

“МТСБУ та ДПСУ перекривають кордон власникам фальшивих полісів “Зелена карта”” - йдеться в заяві МТСБУ. Відтепер українські прикордонники зможуть перевіряти чинність сертифікатів “Зелена карта” онлайн - в режимі реального часу - безпосередньо під час перетину українськими транспортними засобами  державного кордону.

Тепер кожен водій, перетинаючи кордон на власному авто, повинен пред'явити свою “Зелену карту” працівнику прикордонної служби та дочекатися перевірки її чинності. 

Перевірку на фальсифікат прикордонники будуть здійснювати в режимі онлайн. Як заявляють у МТСБУ, цей процес став можливим завдяки встановленню безперешкодного взаємообміну між системами Централізованої Бази Даних МТСБУ та інформаційно-телекомунікаційною системою прикордонного контролю «ГАРТ-1» Державної Прикордонної Служби України.

Таким чином ДПС отримала реальну можливість перевірки не лише наявність, але і чинність страхового сертифікату міжнародного страхування “Зелена карта”.

Як українські прикордонники будуть перевіряти

Відтепер, коли водій перетинає кордон України на авто та пред’являє працівнику ДПС “Зелену карту”,  то представник ДПСУ, у свою чергу, в режимі реального часу здійснює запит до ЦБД МТСБУ через систему «ГАРТ-1».

У випадку, якщо в Базі даних МТСБУ відсутня інформація про укладення відповідного страхового договору – такому транспортному засобу виїзд з України до країн – членів міжнародної системи автострахування “Зелена Картка” ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Нагадаємо, до міжнародної системи "Зелена карта" входять 47 країн, в тому числі і Польща. 

Крім того, якщо під час перевірки прикордонник виявить ознаки підробки “Зеленої карти” (наприклад, якщо в базі МТСБУ буде зазначений інший транспортний засіб, ніж у самому сертифікаті), то це стане підставою для  виклику на місце події поліції та подальших відповідних дій:

  • складення протоколу
  • вилучення фальшивого сертифікату “Зелена картка”
  • отримання пояснень щодо місця та осіб, які здійснювали оформлення 
  • фальшивого страхового сертифікату “Зелена карта”  від імені страховика та ін.

"МТСБУ та страхові компанії займають жорстку позицію в питаннях протидії використанню фальшивих полісів «Зелена карта». Відтепер у МТСБУ та Державної прикордонної служби з’явились нові можливості та інструменти для попередження перетину кордону з недійсними сертифікатами «Зеленої карти», а значить і мінімізації можливості настання ДТП з вини водіїв, які не мають чинного договору «Зелена карта». Кожен український водій має усвідомити, що ми вживатимемо й подальші заходи для унеможливлення перетину кордону власникам фальшивих «Зелених карток»", - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Яке покарання загрожує власнику фальшивої "Зеленої карти"?

Український закон суворо забороняє фальсифікування договорів страхування. За підробку документів законом передбачено штраф в розмірі до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян чи арешт строком від 6 місяців або обмеження волі строком на 3-5 років чи позбавлення волі на строк до 5 років. 

Умисне використання підробного документу карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів чи арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Яке покарання загрожує власнику фальшивої “Зеленої карти”?

Як самостійно перевірити чинність своєї "Зеленої карти"?

Кожен водій, що уклав договір міжнародного страхування «Зелена карта» має можливість самостійно, ще до перетину кордону, перевірити його дійсність та чинність. Зробити це можна за телефоном гарячої лінії МТСБУ:

08 00 60 88 00 

Дзвінки приймаються цілодобово та є безкоштовними по всій території України, незалежно від вашого мобільного оператора.

Ще один дуже зручний спосіб перевірити власну “Зелену карту” - зробити це безпосередньо на сайті МТСБУ. Достатньо перейти за цим посиланням та вказати у відповідному полі реєстраційний номер транспортного засобу або номер страхового полісу.

Як самостійно перевірити чинність своєї “Зеленої карти”?

Зверніть увагу! МТСБУ радить водіям не укладати договір безпосередньо перед  перетином кордону, а заздалегідь подбати про страховий захист, звернувшись до страховика за кілька днів перед запланованою поїздкою.

Читайте також:

Перетин кордону з Польщею автомобілем

"Зелена карта" подорожчала: скільки тепер коштує страховий поліс

Польське консульство буде прискіпливіше ставитися до страхових полісів при видачі віз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах