Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьКожен водій, який хоча б раз перетинав кордон іншої держави, знає, що для успішного перетину кордону на власному авто йому необхідно мати так звану “зелену карту” - тобто, міжнародний страховий поліс, наявність якого є обов’язковою.
Раніше ми вже розповідали про те, що таке “Зелена карта”, як, де і за скільки її придбати і для чого вона потрібна. Детальніше про це читайте у статті Перетин кордону з Польщею автомобілем
Найважливіше, що потрібно знати, то це те, що “Зелена карта” для водії є обов’язковим документом для перетину кордону, точно так само, як закордонний паспорт. Прикордонники ретельно перевірять наявність Зеленої карти, а у разі її відсутності чи наявності протермінованого полісу, накладають на порушника серйозні штрафи. Нагадаємо, з вересня 2018 року ціни на “Зелену карту” зросли.
На жаль, багато недобросовісних фірм, як і самих водіїв, намагаються обдурити закон і в цілях економії виробити собі несправжню “Зелену карту”. Українські прикордонники спільно з МТСБУ (Моторним транспортним страховим бюро України) вирішили боротися із цим явищем.
Відтепер працівники держприкордонслужби будуть перевіряти наявність “Зеленої карти” у водія та її справжність. Повідомлення про це з'явилося на офіційному сайті МТСБУ у вівторок, 6 листопада.
“МТСБУ та ДПСУ перекривають кордон власникам фальшивих полісів “Зелена карта”” - йдеться в заяві МТСБУ. Відтепер українські прикордонники зможуть перевіряти чинність сертифікатів “Зелена карта” онлайн - в режимі реального часу - безпосередньо під час перетину українськими транспортними засобами державного кордону.
Тепер кожен водій, перетинаючи кордон на власному авто, повинен пред'явити свою “Зелену карту” працівнику прикордонної служби та дочекатися перевірки її чинності.
Перевірку на фальсифікат прикордонники будуть здійснювати в режимі онлайн. Як заявляють у МТСБУ, цей процес став можливим завдяки встановленню безперешкодного взаємообміну між системами Централізованої Бази Даних МТСБУ та інформаційно-телекомунікаційною системою прикордонного контролю «ГАРТ-1» Державної Прикордонної Служби України.
Таким чином ДПС отримала реальну можливість перевірки не лише наявність, але і чинність страхового сертифікату міжнародного страхування “Зелена карта”.
Відтепер, коли водій перетинає кордон України на авто та пред’являє працівнику ДПС “Зелену карту”, то представник ДПСУ, у свою чергу, в режимі реального часу здійснює запит до ЦБД МТСБУ через систему «ГАРТ-1».
У випадку, якщо в Базі даних МТСБУ відсутня інформація про укладення відповідного страхового договору – такому транспортному засобу виїзд з України до країн – членів міжнародної системи автострахування “Зелена Картка” ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
Нагадаємо, до міжнародної системи "Зелена карта" входять 47 країн, в тому числі і Польща.
Крім того, якщо під час перевірки прикордонник виявить ознаки підробки “Зеленої карти” (наприклад, якщо в базі МТСБУ буде зазначений інший транспортний засіб, ніж у самому сертифікаті), то це стане підставою для виклику на місце події поліції та подальших відповідних дій:
"МТСБУ та страхові компанії займають жорстку позицію в питаннях протидії використанню фальшивих полісів «Зелена карта». Відтепер у МТСБУ та Державної прикордонної служби з’явились нові можливості та інструменти для попередження перетину кордону з недійсними сертифікатами «Зеленої карти», а значить і мінімізації можливості настання ДТП з вини водіїв, які не мають чинного договору «Зелена карта». Кожен український водій має усвідомити, що ми вживатимемо й подальші заходи для унеможливлення перетину кордону власникам фальшивих «Зелених карток»", - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.
Український закон суворо забороняє фальсифікування договорів страхування. За підробку документів законом передбачено штраф в розмірі до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян чи арешт строком від 6 місяців або обмеження волі строком на 3-5 років чи позбавлення волі на строк до 5 років.
Умисне використання підробного документу карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів чи арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до двох років.
Кожен водій, що уклав договір міжнародного страхування «Зелена карта» має можливість самостійно, ще до перетину кордону, перевірити його дійсність та чинність. Зробити це можна за телефоном гарячої лінії МТСБУ:
08 00 60 88 00
Дзвінки приймаються цілодобово та є безкоштовними по всій території України, незалежно від вашого мобільного оператора.
Ще один дуже зручний спосіб перевірити власну “Зелену карту” - зробити це безпосередньо на сайті МТСБУ. Достатньо перейти за цим посиланням та вказати у відповідному полі реєстраційний номер транспортного засобу або номер страхового полісу.
Зверніть увагу! МТСБУ радить водіям не укладати договір безпосередньо перед перетином кордону, а заздалегідь подбати про страховий захист, звернувшись до страховика за кілька днів перед запланованою поїздкою.
Читайте також:
Перетин кордону з Польщею автомобілем
"Зелена карта" подорожчала: скільки тепер коштує страховий поліс
Польське консульство буде прискіпливіше ставитися до страхових полісів при видачі віз
У 2022 році іноземні громадяни перетинали кордони Польщі з третіми країнами, а також з державами-членами Євросоюзу на 40% частіше, ніж впродовж попереднього року. Ще швидшими темпами росла грошова сума, яку вони залишали в Польщі - за минулий рік вона сяг
На початку квітня запрацюють три нові міжнародні маршрути автобусного перевізника FlixBus з Києва до міст Польщі. Йдеться про прямі автобусні рейси Київ-Варшава, Київ-Познань та Київ-Гдиня.
Державна міграційна служба змінила своє рішення про анулювання українських закордонних паспортів, у яких відрізняється транслітерація. Ці документи можна знову використовувати, доки в них не закінчиться термін дії.
Польська залізнична компанія PKP Intercity пропонує мережам магазинів, кіосків та автозаправних станцій співпрацю та можливість продавати квитки на поїзди через свої точки.
Після тривалої перерви на Львівщині відновили ремонтно-будівельні роботи на прикордонній автодорозі Т-14-04, яка веде від Червонограда до Рави-Руської.
Вже 9 березня з 6 ранку в Польщі подорожчає проїзд платними ділянками автостради А2 між Новим Томишлем та Коніном майже для всіх категорій транспортних засобів.
Коментарі