08 Березня 2017
В країнах, що належать до Європейського Союзу, жінки на керівних посадах заробляють в середньому на 23,4% менше ніж їхні колеги-чоловіки. Про це свідчать дані, які в Міжнародний жіночий день опублікувала статистична організація Євростат, передає wschodnik.pl.
Нерівність в плані заробітної плати найменше відчувають громадянки Румунії (5%), Словенії (12,4%), Бельгії (13,6%) та Болгарії (15%). Водночас значно менше ніж чоловіки заробляють жінки на керівних посадах в таких європейських країнах:
- Угорщина (33,7%);
- Італія (33,5%);
- Чехія (29,7%);
- Словаччина (28,3%);
- Польща (27,7%);
- Австрія (26,9%);
- Німеччина (26,8%);
- Португалія (25,9%);
- Естонія (25,6%);
- Велика Британія (25,1%).
В повідомленні Євростату також зазначено, що в країнах-членах ЄС жінки займають менш ніж 35% усіх керівних посад, а решта призначена для чоловіків. Лише в Латвії цей показник визначає перевагу жінок - аж 53% представниць жіночої статі займають тут посади менеджерів та директорів. В Болгарії та Польщі жінок-лідерів є 44%, в Ірландії - 43%, Естонії - 42%, Литві, Угорщині та Румунії - 41%, а у Франції і Швеції - 40%.
В свою чергу, в Німеччині жінки становлять менш ніж одну четверту від кількості лідерів в країні. В Італії та на Кіпрі є всього 22% жінок-лідерів компаній, в Бельгії та Австрії - 23%, в Люксембурзі - 24%.
Дані, наведені в публікації, є результатом останніх досліджень, проведених в 2014 році. Загалом європейські фахівці аналізують ситуацію жінок на європейському ринку праці кожних чотири роки. Статистика, яку вдалось прогледіти завдяки дослідженням, видається доволі парадоксальною, адже правозахисники з країн-членів ЄС вже безліч років активно борються за права всіх мешканців Єврозони. Навіть у сусідній Польщі, де діють доволі ліберальні закони, помічаємо великий відсоток дискримінації жінок на роботі.
Нагадаємо, в Польщі виросла середня зарплата.
Коментарі