У Польщі виросла середня зарплата

10 Лютого 2017

Поляки почали заробляти більше. На це безпомилково вказують дані Головного Статистичного Управління Польщі, згідно яких середня заробітна плата в Польщі на IV квартал 2016 року становила  4 218,92 злотих. Тобто за рік вона виросла майже на 4%.

Далі – краще. На 2017 рік експерти передбачають ріст середньої заробітної плати в Польщі аж на 5,7 відсотка. Такі прогнози базуються на змінах в міграційній політиці ЄС, адже уже тривалий час Європа обіцяє Україні безвізовий режим. В такому випадку, Польща втратить стабільний потік заробітчан з України, а саме вони сьогодні і вирішують гостру проблему постійного браку робочих рук в Польщі. За останніми даними, остаточне рішення щодо безвізу для України повинно бути оголошеним вже 12 червня 2017 року. Якщо це станеться, відтік українських робітників з Польщі неминучий, попит на роботу в Польщі різко знизиться і це змусить поляків платити бажаючим працювати там вищі зарплати, аніж на даний момент.

Проте станом на лютий 2017 українці і далі становлять основну групу трудових мігрантів до Польщі. Про це говорить шалений ажіотаж на отримання дозволів на проживання та роботу в Польщі. Щодо їх зарплат, то з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата в Польщі повинна становити 2000 злотих, а в разі співпраці на основі цивільно-правових договорів: договору-доручення (umowa zlecenia) чи договору підряду (umowa o dzieło), робота оплачується погодинно за тарифом мінімум 12 злотих на годину. В зв’язку з тим, що не всі працедавці Польщі дотримуються даного закону, польський уряд анонсував ретельні перевірки роботодавців в Польщі.

Оптимістичні ж фінансові прогнози експертів щодо заробітків підприємців в Польщі за 2016 рік не справдились – замість бажаного росту заробітку на 3, 8%, на грудень 2016 він становив всього 2, 7%.

Радимо вам також почитати наші публікації про рівень середньої заробітної плати в Польщі за 2016 рік, а також порівняти зарплати в Польщі та інших країнах Європи.  

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах