В Польщі хочуть створити національну мережу продуктових супермаркетів

01 Червня 2020
закупи в польських супермаркетах

Невдовзі у таких популярних продуктових мереж, як Lidl та Biedronka, може з’явитись серйозний конкурент на польському ринку - уряд країни роздумує над створенням державної мережі продуктових супермаркетів. Про це нещодавно в інтерв’ю виданню money.pl розповів польський урядовець Артур Собонь. 

За його словами, Міністерство державних активів Польщі прагне усунути частину посередників у процесі доставки продуктів до споживачів, а також забезпечити польським аграріям вищу рентабельність. Втілити такий амбітний план можна власне завдяки створенню національних супермаркетів, на полицях яких продавалася б свіжа польська продукція просто з грядки, вважають в міністерстві. 

⇒ Польща послаблює карантинні обмеження для сезонних працівників з України

ціни на продукти в польщі в 2020 році

Артур Собонь розкрив деякі плани уряду, відповідаючи на запитання журналістів про діяльність майбутнього Польського споживчого холдингу. За задумом міністерства, цей холдинг мав би займатись не лише виробництвом харчової продукції, але й її продажем. 

“Ми були б присутні від поля до столу. Мережа магазинів, яку контролювала б держава, стала б доповненням до того, над чим ми працюємо, а саме над присутністю держави на кількох ринках в межах переробки агропродовольчих товарів”, - пояснив віце-міністр державних активів Артур Собонь.

Для заспокоєння приватних компаній, що діють на ринку продовольства в Польщі, урядовець наголосив, що держава не планує націоналізувати всю сферу загалом. Метою створення державної мережі супермаркетів є виключно допомога польським фермерам, зокрема у забезпеченні вищого рівня рентабельності їхніх підприємств.

Віце-міністр також наголосив, що його відомство не планує будувати мережу національних супермаркетів “з нуля” - найбільш реалістично звучить сценарій придбання вже існуючої мережі або ж кількох невеликих підприємств для об’єднання їх у велику національну компанію.

⇒ Четвертий етап послаблення карантину в Польщі: відкриють фітнес-центри та дозволять зняти маски

закупи в польських супермаркетах 2020

Національна мережа супермаркетів в Польщі - що думає ринок?

Популярне польське онлайн-видання businessinsider.com.pl розпитало у місцевих експертів, що вони думають про плани Міністерства державних активів Польщі. За словами Анджея Фалінського, президента Асоціації форуму економічного діалогу, а в минулому директора Польської організації торгівлі і дистрибуції, ця ідея не є хорошою.

“Входження держави у роздрібну та оптову торгівлю з державними грошима, тобто з Національною скарбницею - це погана ідея. Нічого доброго з цього не вийде. Це ускладнить іншим учасникам ринку, особливо тим дрібнішим, доступ до джерел фінансування. З’явиться додатковий конкурент з величезними коштами, який до того ж буде обтяжений певними політичними та іміджевими зобов’язаннями”, - вважає експерт. 

Бартош Болецький, аналітик роздрібної торгівлі в компанії PMR, також має доволі скептичне ставлення до нової ідеї польського уряду. Він звернув увагу на те, що споживчий ринок в Польщі щораз міцніше консолідується і вже давно його підпорядкували собі кілька потужних гравців із багатомільярдними продажами. Йдеться, зокрема, про лідера ринку - мережу супермаркетів Бедронка, а також франчайзингові мережі Eurocash, Lidl i Kaufland.

“Будівництво великої мережі, яка могла б конкурувати з тими найбільшими гравцями ринку, є неможливим. Можемо говорити хіба що про купівлю підприємств середньої величини, хоча їх також стає все менше”, - наголосив польський експерт.  

Скептичний погляд на цю ситуацію розділяє чимало польських експертів зі сфери торгівлі.

“Національна мережа супермаркетів складе хорошу конкуренцію для всіх інших фірм в Польщі. Хорошу, тому що її легко буде обіграти”, - іронізує Войцех Крушевський, колишній директор мережі магазинів Lewiatan. 

⇒ Читайте також:

IKEA офіційно запустила онлайн-магазин в Україні. Вартість доставки

Biedronka знайшла спосіб обійти заборону недільної торгівлі в Польщі

Як вплине коронавірусна криза на вартість продуктів в Польщі в 2020 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах