Польща послаблює карантинні обмеження для сезонних працівників з України

22 Травня 2020
сезонна робота в польщі 2020 рік

Після запровадження суворого карантину через коронавірус та значних обмежень на в’їзд іноземців до Польщі, місцеві аграрії зіткнулись із серйозними кадровими проблемами. Чимало сезонних працівників-емігрантів, побоюючись за власне життя та здоров’я, повернулись назад на батьківщину. Стримати українських заробітчан не вдалось навіть зусиллями польського уряду, який на час карантину автоматично продовжив дію всіх дозвільних документів на працевлаштування та проживання іноземців в Польщі. 

Так, з середини березня значна частина заробітчан виїхала з Польщі. Нова робоча сила їм на зміну не прибуває - в основному через те, що після приїзду до Польщі не хоче за власний рахунок просиджувати два тижні на обов’язковій самоізоляції. Розуміючи, які виклики та загрози для економіки країни несе за собою нестача робітників на польських полях, нещодавно уряд пішов на чергові послаблення карантинних обмежень для іноземців.  

На прохання міністра сільського господарства Польщі Яна Ардановського в країні спростили процедуру прийому на роботу нових сезонних працівників з-за східного кордону, зокрема з України, в умовах коронавірусної епідемії. Так, усім іноземцям, які працюватимуть на сільських господарствах та фермах, дозволили проходити 14-денний карантин безпосередньо в полі. На такі послаблення уряд пішов у зв’язку зі стрімким наближенням сезону польових робіт. 

⇒ Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

сезонна робота в польщі

Польща дозволила заробітчанам відбувати 14-денний карантин в полі

Як йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті міністерства, урядовці розробили список правил, які повинні убезпечити і самих сезонних працівників, і власників господарств від ймовірних ризиків під час епідемії, а також дозволити заробітчанам безпечно виконувати свою роботу без необхідності самоізоляції. 

“У співпраці з Головною санітарною інспекцією ми підготували вказівки та рекомендації для польських агрономів, які приймають на сезонну роботу українців, а також інших іноземців. Ці вказівки стали нашою відповіддю на ситуацію із коронавірусом та гострою нестачею у робочій силі під час збору урожаю ягід та фруктів”, - пояснив міністр сільського господарства Польщі.

Так, доки по всій Польщі діятиме карантин, побут іноземних працівників повинен бути організований таким чином, щоб мінімізувати кількість контактів на території господарства. Якщо ж у якоїсь особи проявляться перші ознаки зараження, слід негайно встановити всіх, з ким інфікований контактував під час роботи. 

Ще під час перетину кордону з Польщею іноземному працівнику мають виміряти температуру тіла, а також ввести його особисті дані до спеціального реєстру тих, хто підлягає обов’язковій 14-денній самоізоляції. Також іноземці повинні одержати від свого роботодавця письмову інформацію про свої обов’язки та правила проходження карантину, а також послідовність дій у випадку появи симптомів захворювання Covid-19. 

Перевезення сезонних працівників від кордону і до місця праці має відбувається або організованим транспортом (наприклад, автобусом) або транспортом, який надасть власник господарства. Перед тим, як зайняти місце в транспортному засобі, кожна особа повинна помити і продезінфікувати руки, а також одягнути на вуста і ніс захисну маску. 

⇒ Польська економіка вже відчуває нестачу заробітчан. А які плани в українців?

збір фруктів в польщі 2020

Від моменту перетину кордону Польщі і до прибуття на ферму не може пройти більше 24 годин. Після прибуття роботодавець повинен передати санітарній інспекції список працевлаштованих на господарстві іноземців, які зобов’язані пройти на його території 14-денний карантин. Варто зауважити, що працівникам дозволено відбувати карантин безпосередньо на полях, що належать до господарства, однак в жодному випадку не покидати його територію впродовж цих двох тижнів. Під час виконання роботи працівникам також радять одягати захисну маску, а також одноразові рукавички. 

Крім цього, після прибуття до місця праці всім робітникам мають виконани ПЛР-тестування на коронавірус коштом роботодавця. Якщо у когось із новоприбулих працівників тест покаже позитивний результат, цю особу повинні негайно госпіталізувати. 

правила карантину в польщі

Якщо на території господарства працює велика кількість людей, кожна окрема група (до 10 осіб) повинна мати окремий вхід до житлових приміщень. Групи також не повинні контактувати між собою під час роботи чи відпочинку. 

Штраф за порушення вимог карантину в Польщі може складати навіть 30 тисяч злотих. 

Нагадаємо, за згодою польської сторони на кордоні Україна-Польща невдовзі відновлять роботу всі дійсні КПП. Тим не менше, за словами очільника МВС України Арсена Авакова, найближчим часом закордон відпускатимуть лише тих українців, які мають право на проживання в інших країнах. На думку чиновника, цей режим зміниться «десь у середині липня і ми зможемо відновитися в повному обсязі». 

⇒ Читайте також:

Польща планує відкрити кордони після 15 червня. Як перетнути кордон зараз?

Як Україна планує відновлювати міжнародне залізничне та авіасполучення

Які заклади відкриються в Польщі з 18 травня і коли повноцінно запрацює кордон

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах