Як вплине коронавірусна криза на вартість продуктів в Польщі в 2020 році

24 Квітня 2020
ціни на продукти в польщі в 2020 році

Впродовж року продукти харчування подорожчали в середньому на 8,6%, подає Головне статистичне управління Польщі. Значно дорожче, ніж минулоріч, клієнти польських супермаркетів та продуктових ринків платять за м’ясо, а також овочі і фрукти. 

До прикладу, за останній рік болгарський перець в Польщі подорожчав аж на 85%. Трішки менше, проте також істотно зросла вартість свинини - на 27% у порівнянні з початком 2019 року. Щодо фруктів, то їхні ціни в середньому зросли на 19%. 

закупи в польщі продукти харчування 2020

В рейтингу продуктів, ціни яких помітно підвищились впродовж останнього року в Польщі, також опинилось копчене м'ясо (15%), хлібобулочні вироби та свійська птиця (8,5%), овочі (8%), молоко і цукор (7%).

Аналітики ринку пов’язують підвищення цін на продукти харчування в Польщі з багатьма факторами. Зрозуміло, що певною мірою на це вже вплинула викликана коронавірусом економічна криза у Європі та світі. Прогнозується, що у зв’язку із ситуацією, що склалась, ціни на продукти в Польщі й надалі продовжуватимуть рости. І не останній вплив на це матиме різкий відтік робочих рук з польського ринку сезонної роботи.

Ціни на продукти в Польщі у 2020 році

Як пише впливове польське видання businessinsider.com.pl, посилаючись на дослідження Польського економічного інституту (Polski Instytut Ekonomiczny), цьогоріч для виконання сезонних робіт у сільському господарстві серйозно не вистачатиме працівників. Великий відсоток українських заробітчан, які часто їздили до Польщі саме задля виконання таких робіт, у зв’язку з коронавірусом повернулись на батьківщину і не планують найближчим часом виїжджати закордон. 

І хоч польський уряд намагався затримати іноземних працівників в Польщі, автоматично продовживши їм дозволи на перебування та працевлаштування в межах країни, все ж, за різними даними, після початку епідемії та введення суворих карантинних обмежень з Польщі виїхало 200-250 тисяч українців. В основному це були люди, які мали короткотермінове працевлаштування в сусідній країні. Нових працівників їм на зміну практично не прибуває - люди переживають за власне здоров’я, та й не хочуть проходити обов’язковий 14-денний карантин після прибуття на територію Польщі.

сезонна робота в польщі в 2020 році

За оцінками Інституту, цього сезону фермерам та підприємцям в Європі не вистачатиме навіть до 40-50% сезонних працівників. Такий стан речей призведе до того, що багато овочів та фруктів залишаться на полях і в садах, а отже ціни на них значно зростуть. І хоча Польща вважається одним з провідних виробників харчової продукції в Європі, завдяки чому зараз перебуває в кращій ситуації, ніж багато інших країн ЄС, навіть місцеві ринки будуть змушені підвищити ціни на продукти харчування, якщо не буде кому збирати урожай. 

Самі фермери, а також аналітики сільськогосподарського ринку вважають, що на зростання вартості харчових продуктів в Польщі має вплив не лише криза, спричинена коронавірусом, але й перед усім засуха. Якщо ситуація не зміниться раптово, існує ризик, що і овочі, і фрукти, і м’ясо найближчими місяцями ще значно подорожчають, стверджують експерти.

⇒ Читайте також:

Покупки в Biedronka з доставкою додому. Мережа почала співпрацю з Glovo

Як Польща послабить карантин: уряд представив план найближчих дій

Росте кількість незадоволених забороною недільної торгівлі в Польщі. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах