В Польщі не буде обов'язкового переходу на зимові шини

30 Листопада 2016
автошини польща, зимова резина в польщі

У Польщі, на відміну від багатьох інших країн Європи, водії досі не зобов'язані використовувати зимові шини. Відповідний закон намагались затвердити впродовж останніх років, але всі спроби виявились малоефективними, повідомляє tvn24bis.pl.

Закон про обов'язковий перехід на зимові шини в Польщі

Востаннє питання про обов'язковий перехід на зимові шини в Польщі розглядали під кінець минулої каденції Сейму. Тоді відповідальна за безпечний рух на дорогах Польщі Беата Бублевич представила парламентаристам пакет відповідних змін. З цілого пакету представники Сейму та Сенату Польщі охоче підтримали лише пропозицію про надання більших прав пішоходам на переходах, але навіть її остаточно так і не затвердили.

Після оприлюднення пакету змін Беати Бублевич, депутатку гостро розкритикували, звинувативши у лобіюванні інтересів фабрики, яка виготовляє шини і належить до її виборчого округу.  

Екс-депутат Бублевич вважає, що більшість виступає проти запровадження змін через те, що водії не усвідомлюють небезпеки, яка загрожує тим, хто використовує невідповідні до погодніх умов шини. Часто противники обов'язкового переходу на зимові шини наводять аргументи, що не мають жодного наукового підтвердження. Так, польські водії вважають, що на почищених від снігу дорогах можна впевнено використовувати універсальні шини.

Інші екс-парламентарі пояснюють такий спротив тим, що механізм запровадження змін є незрозумілим. Колишній депутат Єжи Джєвульський стверджує, що термін, впродовж якого кожен буде зобов'язаний використовувати зимові шини, встановити проблематично, оскільки погоду в Польщі важко передбачити. Окрім того, екс-депутат запевняє, що більшість польських водіїв і так змінюють шини, а нав'язування будь-яких обов'язків може спричинити ще більший спротив.

Під час перетину кордону з Польщею в осінньо-зимовий період польські прикордонні служби не можуть зобов'язати іноземних громадян до переходу на зимові шини. Водночас під час проходження контролю на польській митниці, службовці можуть перевіряти стан шин і виміряти висоту спеціального протектора. Подорожувати польськими дорогами в холодну пору року все ж варто на зимових шинах, оскільки невеликі та менш популярні дороги можуть не так ретельно чистити, як основні автостради Польщі. І навіть відсутність обов'язку переходу на зимові шини не звільняє нікого від відповідальності за безпеку на дорогах Польщі.

Обов'язок переходу на зимові шини в Європі

В багатьох країнах Європейського Союзу водії лише частково зобов'язані використовувати зимові шини. В Австрії, наприклад, обов'язково потрібно мати зимові шини на всіх чотирьох колесах, якщо в період з 1 листопада до 15 квітня панує ожеледиця, сніг або відлига. Італійських водіїв, натомість, зобов'язують використовувати зимові шини лише в альпійських регіонах, причому кожен регіон сам встановлює термін. В Швейцарії водіїв зовсім не зобов'язують до переходу на зимові шини, хоча якщо автівка потрапила в ДТП на літніх шинах в зимовий період, саме це можуть визнати причиною аварії. 

зимові шини в польщі і європі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах