Дороги Польщі

05 Вересня 2018
Дороги Польщі

Якість польських автобанів і швидкісних доріг відчутно відрізняється від наших вітчизняних, оскільки старі полські дороги при наявності будь-яких ушкоджень одразу ж ремонтуються і крім того, постійно будуються нові автобани. Наразі протяжність мережі автомобільних доріг загального користування Польщі становить 423,997 км. З них дороги з твердим покриттям - 292,134 км. Протяжність автомагістралей (Autostrady, які позначаються літерою А) становить 1,566 км.

У серпні 2015 уряд Польщі оголосив про Програму Будівництва Національних доріг 2023 року. З цього часу оголошено 54 тендери на будівництво швидкісних доріг, загальна довжина яких 650 км. Також підписано 65 договорів на майже 950 км нових доріг. Вартість цих договорів складає більше 26 млрд злотих.

Позначення автомобільних доріг Польщі

A1 - Автобани позначаються літерою А і номером (наприклад А1)

S3 - Швидкісні дороги позначаються літерою S і номером (наприклад S3)

Платні дороги (автобани) Польщі: як і де платити за проїзд

Так як підтримання існуючих та будівництва нових швидкісних доріг, що коштує недешево, на деяких відрізках автобанів в Польщі за проїзд потрібно платити. Вартість проїзду на цих ділянках залежить як від типу автотранспортного засобу, так і від загального кілометражу.

Платні дороги (автобани) Польщі

Існує дві можливості оплатити за проїзд автобанами в Польщі:

1. Оплата здійснюється в пропускних пунктах, які розташовані безпосередньо на в'їзді або виїзді з платного відрізка автобану. У більшості таких пропускних пунктів є оператори, які після оплати за проїзд піднімають шлагбаум. Для комфорту водіїв, провести оплату можна готівкою в трьох валютах (PLN, USD та EUR) або банківською картою але тільки в тих пропускних пунктах, де є напис - «Karty kredytowe»

2. У другому випадку, на пропускних пунктах платних доріг Польщі касира немає, а розташовані тільки автомати, які при в'їзді на платну ділянку видають квиток і після його отримання піднімається шлагбаум. Квиток обов'язково потрібно зберегти у себе до кінця проїзду, оскільки оплата проводитися по ньому на виїзді з платної ділянки дороги.

Розраховується тариф за проїзд по автобану Польщі виходячи з 0,10 PLN / км для транспорту загальною масою менше 3,5 т. На сьогоднішній день, для мотициклів та легкових авто платними є автобани Польщі А1, А2 і А4.

Для автомобілів і автобусів загальною масою більше 3,5 т, платних ділянок більше і для них передбачена оплата в електронній системі viaTOLL, інформацію про яку ви знайдете на нашому сайті.

На деяких автобанах Польщі вас попросять заплатити на в'їзді і в кінці платної ділянки

Карта та ціни платних доріг (автобанів) Польщі

На сьогоднішній день для мотициклів та легкових авто платними є три автобани Польщі:

 1. автобан А1
 2. автобан А2
 3. автобан А4

​Ціни на цих автобанах дещо відрізняються та залежать від загального кілометражу відрізку дороги.

платні дороги Польщі, ціна автобани Польщі

Автобан А1 в Польщі: ціни та маршрут

Автобан А1 перетинає Польщу з півночі на південь починаючи з північного м. Гданськ і на південь аж до кордону з Чехією. Загальна довжина автобану - 568 км.

Оплатити проїзд на даній автомагістралі можна готівковою валютою, а також кредитною карткою. Готівка приймається в наступній валюті - PLN, EUR та USD. Оплата готівкою в іноземній валюті (EUR і USD) приймається тільки у вигляді банкнот номіналом не більше 100. Здача видається тільки в злотих.

Автобан А1 - ділянка Торунь - Гданськ (вузли : Нове місто - Русоцін) : 29,90 zł

Тарифи на ділянках:

1) Торунь (вузол Нова Вєсь) - Грудзендз (Нові Маже): 12,30 zł
2) Грудзендз (Нові Маже) - Гданськ (Русоцін) : 17,60 zł

viaTOLL і viaAUTO: електронна платіжна система не працює на автобані А1 (Торунь – Гданськ).

Інші ділянки А1 в Польщі (Верхня Селезія і Торунь - Влоцлавек - Лодзь) безкоштовно.

Станом на 2018 рік тарифи на ділянках автобану A1 виглядають наступним чином:

Ділянки дороги:

 • Ru - Rusocin
 • St - Stanisławie
 • Sw - Swarożyn
 • Pe - Pelplin
 • Ko - Kopytkowo
 • Wa - Warlubie
 • NW - Nowe Marzy
 • Gr - Grudziądz
 • Li - Lisewo
 • Tu - Turzno
 • Lu - Lubisz
 • NW - Nowa Wieś

Тарифи (PLN) для легкових авто на ділянках автобану A1 станом на 2018 рік:

тарифи 2018

Автобан А2 в Польщі: ціни та маршрут

Автобан А2 перетинає Польщу із заходу на схід через такі міста як Свецко - Познань - Конін - Стрикув / Лодзь - Варшава. Починається автомагістраль із м. Свєцко на кордоні з Німеччиною і тягнеться на схід аж до кордону Польщі з Білорусією. Загальна протяжніть дороги - 657 км.

Ціна прїзду через весь автобан: 78,90 zł, у тому числі Свєцко - Конін - 69  і Конін - Стрикув до Лодзь 9,90 zł

Тарифи для наступних ділянок:

 1. Свецко (кордон з Німеччиною) - Жепін: безкоштовно
 2. Жепін - Новий Томисль: 18 zł
 3. Новий Томисль - Познань Захід: 17 zł
 4. Познань Захід - Познань Схід: безкоштовно
 5. Познань Схід - Вжешня: 17 zł
 6. Вжешня - Конін: 17 zł
 7. Конін - Стрикув (Лодзь): 9,90 zł (10 gr / km)
 8. Стрикув (Лодзь) - Варшава: безкоштовно

Ділянка Мінськ Мазовецький: безкоштовно

► Розрахувати детальну вартість проїзду по конкретному відрізку дороги автобану А2, враховуючи тип вашого транспортного засобу та кількість осіб можна у спеціальному калькуляторі цін на офіційному сайті автобану А2.

Платні дороги (автобани) Польщі

Автобан А4 в Польщі: ціни та маршрут

Автобан А4, як і А2, перетинає країну із заходу на схід. Траса починається на заході Польщі у м. Єндриховіце на кордоні з Німеччиною і тягнеться на схід аж до с. Корчова та прикордонного пункту Краківець-Корчова на кордоні Польщі з Україною.

Автобан А4 проходить через такі міста як Краків - Тарнув - Жешув - Корчова.

Відкриті ділянки на схід від Кракова (напрям Бохня, Бжеско, Тарнов, Жешув, на кордоні з Україною) : безкоштовно.

Ціна прїзду через весь автобан: 36,20 zł, у тому числі Вроцлав - Глівіце 16,20 zł і Краків - Катовіце 20 zł.

Тарифи на наступних ділянках:

 1. Згожелець (Єндриховіце) - Вроцлав (Біляни Вроцлавські) : безкоштовно
 2. Вроцлав (Біляни Вроцлавські) - Глівіце (Сосниця) : 16,20 zł (10 gr / km)
 3. Глівіце (Сосниця) - Катовіце (Мисловіце - Бжечковіце) : безкоштовно
 4. Катовіце (Мисловіце - Бжечковіце) - Краків (Баліце) : 20 zł

viaTOLL і viaAUTO: електронна платіжна система працює тільки на ділянці А4 Вроцлав - Глівіце та не працює на ділянці Катовіце - Краків.

Автобани Польщі (карта станом на 2018 рік)

карта автобанів Польщі

Фото: wikipedia

1 Існуючі автобани

2 Aвтобани в процесі будівництва

3 Планується будівництво автобанів

Читайте також: Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі з 2018 року

Будівництво автобану А4 до Кракова в Польщі

Дорога між Жешувом і Ярославом це останній, незакінчений елемент автобану А4, який з'єднує Західний і Східний кордон Польщі.

Добудований автобан А4 буде з'єднувати два краї Польщі. Ця ділянка проходить через округи міст Жешув, Ланцут і Переворск, і є останнім недобудованим на автобані А4. Починається автобан на кордоні з Німеччиною в Евдріховіцах і проходить біля Згожельця через Легниці, Вроцлав, Ополе, Глівіце, Котовіце, Краків, Тарнов, Жешув до митного переходу з Україною в Корчові.

Цей автобан відіграє ключову роль у транспортуванні на національному та міжнародному рівні з'єднуючись з автобаном, який тягнеться з Німецького Дрездена. Головна мета - це допомога в розвитку економіки країни та поліпшення якості життя громадян шляхом створення ефективної, безпечної і стійкою транспортної системи в міжнародному сполученні.

Коли відкриють автобан А4 з Львова до Кракова

Автобан, по закінченню будівництва цієї ділянки, з'єднає майже всі найважливіші для Польщі промислові центри в південній частині країни. Загальна довжина автобану А4 на території Польщі буде становити 670 км. Планована дата закінчення будівництва - серпень 2016 року. Після відкриття останньої ділянки автобану А4, відстань від україно-польського кордону до Кракова буде приблизно 250 км і проїзд цього відрізку шляху по швидкісній дорозі буде платним з 2018 року. Враховуючи середні розцінки оплати за автобани в Польщі, можна порахувати що дорога А4 до Кракова буде коштувати приблизно 50 злотих. Але завжди є вибір - платити за автобан чи їхати безкоштовними дорогами Польщі.

Оновлення від 20.07.2016

Відкриття автобану А4 до Кракова

   Автобан А4, що стартує від українського-польського кордону (митний перехід Корчова-Краківець) і веде до Кракова, а далі на захід Польщі через Катовіце, Ополе, Вроцлав аж до з’єднання з німецькою одноіменною автомагістраллю, нарешті закінчили будувати, а 20 липня 2016 року о 10 годині ранку його останній незавершений відрізок Ярослав-Жешув офіційно відкрили для автомобілів. Відкриття відрізку  і повноцінне функціонування автобану стало приємною несподіванкою для користувачів: даних про це ніде не було, а за попередньою інформацією, повний доступ до автобану А4 повинні були надати у серпні 2016. Наразі на щойно відкритому відрізку автобану А4 Жешув-Ярослав прогнозується значна інтенсивність руху, адже на вже збудованих ділянках вона б’є всі рекорди та очікування. Відрізок автобану А4 від кордону до Кракова буде безкоштовним, це пояснюється тим, що відрізок цей щойно завершений та потрібен час, щоб він став повноцінною автомагістраллю. Зокрема для цього потрібно розвинути інфраструктуру, тут поки недостатньо MOP-ів (Miejsc Obsługi Podróżnych), готелів, гастрономічних пунктів та автозаправних станцій. Вдосконалити дорогу та зробити її повноцінною автомагістраллю, а, отже, отримувати гроші за користування нею, планують вже з 2018 року, а поки українці зможуть безкоштовно долати 250 кілометрів до Кракова швидко та з комфортом. Інформацію про ціни за користування автобаном на інших його відрізках шукайте у розділах нижче.

Останній відрізок автостради А4 Ярослав - Жешув відкрито

Відрізок автобану А4 Ярослав-Жешув, протяжністю 41,2 кілометри, що будувався від 2010 року, вчора, 20 липня 2016 року, був зданий в експлуатацію і відкритий для безкоштовного проїзду транспорту. А4 – це перший добудований до кінця автобан Польщі найвищого стандарту, що поєднує її з двома сусідніми країнами: Україною на сході та Німеччиною на заході. Будівництво останнього відрізку автобану А4 Ярослав-Жешув тривало 6 років, спочатку автобан мали повністю завершити в 2012 році, але частково через недостатнє фінансування, а частково через особливості грунту, виконавець відтерміновував завершення будівництва автостради на цьому відрізку. У 2014 році фірму-виконавця таки змінили, а вже через 2 роки маємо комфортний польський автобан, що поєднує український кордон з найважливішими містами Польщі, користування яким до Кракова – безкоштовне.

Щоправда,  до жовтня 2016 ще продовжуватиметься будівництво службових доріг (їх планована загальна довжина вздовж автобану А4 – 78 кілометри) і резервуарів, проте, не зважаючи на це, єдиною перешкодою для водіїв буде звуження головної дороги на ділянці близько 2 км до вузла "Ярослав-Захід", яке буде ліквідоване в серпні-вересні. Кошти, інвестовані в будівництво автостради – це 985 мільйонів злотих. 


Будівництво ділянки автобану А4 Ярослав-Жешув – титанічний проект з точки зору логістики та технологій. Бували дні, коли над прокладанням дорожнього полотна тут працювало більше 1000 осіб і більше 250 керівників та контролюючих. Масштабність будівництва цих неповних 42 кілометрів дороги найкраще показана в цифрах. Отже, відрізок автобану А4 Ярослав-Жешув це:

 • 647 га проїжджої частини, що відповідає розміру 774 професійних футбольних полів.
 • 986 000 м² щебеню під асфальт, така площа більш ніж в два рази перевищує розмір Ватикану. 
 • 8 000 000 кубічних метрів землі під головну трасу. Це еквівалентно 14 000 000 тонн матеріалу. Для того, щоб це перевезти, потрібно заповнити до країв 560 000 самоскидів, черга з яких простяглася б приблизно на 7 600 км.
 • 624 000 тон асфальту, що відповідає вазі 13,5 кораблів Титанік. 
 • 141 500 м. сталевих загороджень та відбійників, що більше, ніж окружність Мальти, найменшої з країн ЄС.

Оновлення від 22.06.2017

З жовтня 2016 збільшилась протяжність платних доріг у Польщі 

З 1 жовтня 2016 року мережа польських платних доріг системи viaTOLL збільшилась на 150 кілометрів. Нові відрізки доріг в семи польських воєводствах, а саме в Нижньосілезькому (dolnośląskie), Лодзинському (łódzkie), Мазовецькому (mazowieckie), Підкарпатському (podkarpackie), Сілезькому (śląskie), Свентокшиському (swiętokrzyskie) та Західнопоморському (zachodniopomorskie) стали платними для водіїв вантажівок, вага яких перевищує 3,5 тони, а також для водіїв автобусів будь-якої ваги.
Нововведення стосувались здебільшого ділянок доріг на автомагістралях А1 (околиці Лодзі) та А4 (перед Ряшевом), а також на дорогах швидкісного руху S1 (на південь від Бєльско-Бяла) і S8 (неподалік Варшави і Вроцлава).

Після запровадження змін загальна протяжність польської мережі доріг, охопленої електронною системою оплати, збільшилась до 3 300 кілометрів. 

З 9 липня 2017 року платними за системою viaTOLL стануть ще 360 кілометрів польських доріг у шести воєводствах. Детальніше ТУТ.

Нагадаємо, електронна система viaTOLL з'явилась у Польщі в липні 2011 року. Вона є обов'язковою для всіх транспортних засобів, загальна маса яких перевищує 3,5 тони. Водії таких автівок оплачують від 16 до 53 срібних грошів за кілометр. На ціну впливає перш за все те, наскільки конкретний автомобіль забруднює середовище вихлопними газами. Всі кошти, зібрані за допомогою системи viaTOLL використовують для подальшої розбудови і модернізації дорожньої інфраструктури в Польщі. 
Більше про систему viaTOLL можна прочитати у нашому матеріалі Система електронного збору ViaTOLL.

Камери онлайн, що показують чергу на кордоні на трасі А4 у пункті пропуску Корчова-Краківець.

черги на кордоні онлайн

Автобан А4 починається у Польщі відразу після виїзду з пункту пропуску Краківець-Корчова. Зрозуміти, чи є великі черги на кордоні, можна, переглянувши камери онлайн на нашому сайті. На пункті пропуску Краківець -Корчова встановлено 3 веб-камери, що транслюють ситуацію на кордоні в режимі реального часу. Одна камера встановлена на території української митниці, і вона дає можливість зрозуміти чи є черга, і наскільки вона велика перед в'їздом на територію митниці зі сторони України. 

Ще дві веб-камери онлайн встановлено на україно-польському кордоні на території польської митниці.

Одна з них показує чергу на нейтральній території між Україною та Польщею. Якщо трохи довше дивитись трансляцію відео з кордону, то можна зробити деякі висновки про швидкість відправлення автомобілів на даний час. Також на цій камері можна бачити, чи є черга з Польщі до України на території пропускного пункту вже на українській стороні митниці.

Ще одна камера транслює зображення в реальному часі з ділянки автостради А4 безпосередньо перед в'їздом на митницю з сторони Польщі. На даний час на цій камері можна бачити чергу перед воротами пропускного пункту, на дорозі зліва знаходиться черга для вантажних автомобілів, а на автобані А4 черга для легкових автомобілів та автобусів. Чергу на автобані поділено на 3 різні паси - черга для тих, хто буде оформляти Такс Фрі, черга для тих, хто їде зеленим коридором  і пас для автобусів. 

Читайте також: 

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах