Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПодорож дорогами Польщі на власному автомобілі - один з найбільш комфортних способів дістатись з одного міста в інше. Якість швидкісних доріг та автострад Польщі дозволяє водієві тримати стабільно високу швидкість та не переживати через можливі ями чи інші перешкоди, які негативно вплинуть на стан автівки чи навіть спровокують ДТП.
Щороку у Польщі активно ремонтують старі дороги, а також будують нові. Ще у 2019 році польський уряд прийняв розпорядження, згідно з яким запланована мережа автодоріг має становити 8177 км - близько 2100 км автострад і 6077 км швидкісних трас.
Оскільки підтримання дійсних та будівництво нових доріг у Польщі - це дороговартісний проект, за проїзд певними ділянками автострад потрібно заплатити. Вартість проїзду залежить і від типу транспортного засобу, і від загально кілометражу.
Вікіпедія
Автострада у Польщі - це дорога із розділеними напрямками руху, кожен з яких має дві і більше смуги для проїзду транспорту. Такі дороги маркуються відповідними дорожніми знаками, а також позначаються буквою A.
Вікіпедія
У Польщі є кілька автострад, однак лише три з них мають платні відрізки - це автостради А1, А2 і А4. Натомість, повністю безкоштовним є проїзд автострадами А6, А8, А18, а також швидкісними дорогами (позначаються буквою S) і дорогами загального користування (позначаються цифрами).
Платні ділянки польських доріг також маркують відповідними дорожніми знаками. Цікаво, що деякі платні відрізки автострад належать не державним інституціям, а приватним компаніям. Нижче ми детально їх розглянемо.
Як ми вже зазначали, вартість проїзду платними ділянками автострад залежить, перш за все, від транспортного засобу. Їх, своєю чергою, поділяються на 5 категорій:
a1.com.pl
Зараз в Польщі діє кілька систем оплати за проїзд платними ділянками автострад:
Зверніть увагу, якщо ви загубили квитанцію, то вам доведеться оплатити вартістю проїзду усією платною ділянкою автостради. Також на під’їзді до місця оплати уважно вибирайте смугу руху, де можна оплатити за проїзд необхідним вам способом.
На деяких автострадах Польщі оплата проводиться і на в'їзді, і на виїзді з платної ділянки. Крім цього, декілька років у Польщі діє система електронного збору viaTOLL. Проте, після 30 вересня 2021 року її має повністю замінити нова система дорожніх зборів під назвою e-TOLL. Детальніше про це читайте за посиланням.
Оновлення від 17 листопада 2021 року
⇒ На платних автострадах А2 і А4 у Польщі зміниться метод оплати для легкових авто
У Польщі є три автостради, деякі ділянки яких є платними для проїзду як легкових, так і вантажних автомобілів - це А1, А2 та А4. Вартість проїзду цими ділянками дещо відрізняється між собою та залежать від загального кілометражу, який подолає транспортний засіб. Розглянемо кожну автостраду окремо.
Вікіпедія
Автострада A1 (AmberOne) бере свій початок з Русоціна, що поблизу Гданська, і веде через усю Польщу аж до містечка Гожичкі, що біля кордону з Чехією. Фактично, ця дорога з’єднує північну та південну частини Польщі. Її загальна протяжність - 585 км. Станом на 2021 рік, на деяких відрізках цієї дороги тривають ремонтні роботи.
Автострада А1 поки що має лише одну платну ділянку: Торунь-Гданськ. Її загальна довжина - 152 км. Відрізок розпочинається з Русоціна і закінчується у містечку Нова Вєсь поблизу Торуня. Ця ділянка поділена на 12 пунктів пропуску, де можна оплатити проїзд: Русоцін, Станіслав’є, Сварожин, Пелплін, Копитково, Варлуб’є, Нове Мажи, Грудзьондз, Лісево, Тужно, Любіч і Нова Вєсь.
Ставка за проїзд 1 км цієї платної автостради для легкових автомобілів становить 0,20 зл. Таким чином, за проїзд усією платною ділянкою А1 заплатимо 30 злотих. Оплату приймають в кінці подорожі.
Проїзд іншими ділянками автостради А1 є безкоштовним. Однак, це може змінитися після введення в експлуатацію усієї дороги.
Тарифи у злотих на проїзд легкових авто платними ділянками автобану A1 станом на 2021 рік:
a1.com.pl
Автострада А2 перетинає Польщу із заходу на схід і веде через такі великі міста, як Познань, Стрикув/Лодзь та Варшава. Дорога розпочинається із міста Свєцко на кордоні з Німеччиною і тягнеться на схід аж до кордону Польщі з Білоруссю. Загальна протяжність дороги - 657 км.
Подорожуючи цією автострадою, водієві доведеться заплатити за відрізок Стрикув-Конін-Нови Томишль-Свєцко. Його загальна довжина - близько 268 км.
Основним оператором цього автошляху є компанія Autostrada Wielkopolska. Приватне підприємство встановило доволі високі тарифи у порівнянні з іншими платними дорогами Польщі. Так, нещодавно проїзд відрізком Нови Томишль-Конін підвищили до 0,54 зл за кожен кілометр. Тим часом, на відрізку Свєцко-Томишль все ще діє тариф 0,21 зл за кілометр. За всю ділянку Конін-Нови Томишль-Свєцко, протяжністю 255 км, заплатимо 87 злотих.
Варто наголосити, що платною ділянкою А2 Конін-Стрикув керує Національна служба автодоріг Польщі GDDKiA, тож оплата за проїзд там є нижчою і становить 9,90. Загальна вартість проїзду усією платною ділянкою для транспортних засобів категорії 1 становить 96,90 зл. Від Стрикува до Варшави, а звідти до кордону з Білоруссю проїзд автодорогою А2 станом на 2021 рік безкоштовний.
► Розрахувати детальну вартість проїзду по конкретному відрізку дороги автобану А2, враховуючи тип вашого транспортного засобу та кількість осіб, можна у спеціальному калькуляторі цін на офіційному сайті автобану А2.
autostrada-a2.pl
Автострада А4, як і А2, з’єднує східну та західну частини Польщі. Дорога бере початок із села Єндриховіце, що на кордоні з Німеччиною, та веде до пункту пропуску на кордоні з Україною Корчова-Краковець. Автобан також проходить через такі міста Польщі, як Вроцлав, Катовіце, Краків, Тарнув та Жешув.
А4 - поки що найдовший автобан Польщі, його загальна протяжність становить майже 679 км. Платна ділянка дороги розпочинається у Кракові (вузол Баліце), веде до Катовіц (розв'язка Мисловіце – Бжечковіце) і становить 61 км. За проїзд цим відрізком водій легкового авто заплатить 24 злотих.
autostrada-a4.com.pl
Друга платна ділянка А4 з’єднує Глівіце і Вроцлав. Її оператором є GDDKiA, тож тут діють системи viaTOLL та e-TOLL. За проїзд усією ділянкою дороги протяжністю 165,5 км заплатимо 16,20 зл.
На інших ділянках дороги подорож безкоштовна.
Оновлення від 16 вересня 2021 року
⇒ З жовтня подорожчає проїзд автострадою А4 у Польщі
Вікіпедія
Умовні позначення:
Дійсні автобани
Aвтобани в процесі будівництва
Будівництво на етапі тендеру
Планується будівництво автобанів
⇒ Читайте також: З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху
Автобан А4 починається у Польщі відразу після виїзду з пункту пропуску Краківець-Корчова. Зрозуміти, чи є великі черги на кордоні, можна, переглянувши камери онлайн на нашому сайті. На пункті пропуску Краківець -Корчова встановлено 3 веб-камери, що транслюють ситуацію на кордоні в режимі реального часу. Одна камера встановлена на території української митниці, і вона дає можливість зрозуміти чи є черга, і наскільки вона велика перед в'їздом на територію митниці зі сторони України.
Ще дві веб-камери онлайн встановлено на україно-польському кордоні на території польської митниці.
Одна з них показує чергу на нейтральній території між Україною та Польщею. Якщо трохи довше дивитись трансляцію відео з кордону, то можна зробити деякі висновки про швидкість відправлення автомобілів на даний час. Також на цій камері можна бачити, чи є черга з Польщі до України на території пропускного пункту вже на українській стороні митниці.
Ще одна камера транслює зображення в реальному часі з ділянки автостради А4 безпосередньо перед в'їздом на митницю з сторони Польщі. На даний час на цій камері можна бачити чергу перед воротами пропускного пункту, на дорозі зліва знаходиться черга для вантажних автомобілів, а на автобані А4 черга для легкових автомобілів та автобусів. Чергу на автобані поділено на 3 різні паси - черга для тих, хто буде оформляти Такс Фрі, черга для тих, хто їде зеленим коридором і пас для автобусів.
⇒ Читайте також:
Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі
Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили
З червня 2021 року змінюються правила перевезення готівки через кордон Євросоюзу
Головне фото: Omar Ram/Unsplash
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі