В Польщі пропонують запровадити банкноту номіналом 800 злотих

10 Липня 2019
польські злоті

Українці, які живуть, працюють чи навчаються в Польщі, знають, як виглядає польский злотий. Хоч Польща і є в складі ЄС, проте відмовляється переходити на євро і залишає в обігу національну валюту. На сьогодні в обігу перебувають банкноти номіналом 10, 20, 50, 100, 200 і 500 злотих.

Всі купюри містять зображення польських правителів, причому в хронологічному порядку в порядку зростання номіналу. 

Чи буде в Польщі банкнота 800 злотих?

Тепер в Польщі обговорюють можливість введення в обіг ще однієї банкноти номіналом 800 злотих. Таку пропозицію вніс член Ради монетарної політики Ерік Льон. 

“На моє переконання, така пропозиція знайде підтримку і стане предметом публічних дебатів", - підкреслив економіст. У своїй заяві чиновник наголосив, що введення нового номіналу зможе підтримувати прихильність поляків до злотих.

Ерік Льон пропонує, аби на нових 800 злотих було зображення Марії Конопницької -  відомої польської письменниці та поетеси XIX ст. 

польські злоті номінали

Пам'ятник Марії Конопницькій в Польщі

Наразі не відомо, чи з’явиться нова банкнота в Польщі. Відповідно до Закону про Національний банк Польщі формули та номінальна вартість банкнот, а також формули та номінальна вартість монет, розмір випуску готівки, а також дати їх введення в обіг визначаються Президентом НБП.

Нагадаємо, на початку лютого 2017 року в Польщі було випущено нову банкноту номіналом 500 злотих, що є наступною банкнотою з серії "Польські правителі", де зображено Яна III Собеського.

Хто зображений на польських злотих?

Зазвичай в більшості країн на національних банкнотах прийнято зображати видатних діячів культури, правителів та історичних постатей. Не виключення є і Польща. На всіх банкнотах польських злотих зображені польські правителі, причому, в хронологічному порядку. 

Серія польських банкнот так і називається: “Польські правителі”. Вона (за винятком банкноти 500 злотих) була введена в обіг в 1995 році. Автором зображень на всіх грошових купюрах є відомий художник-графік Анджей Хайдріх.

Дійсні польські злоті

   • 10 злотих: Мешко І

На купюрі в 10 польських злотих зображений князь полян Мешко І, який походив із династії П’ястів і правив приблизно в 960 році. Він відомий перш за все як засновник давньопольської держави і перший правитель Польщі, який об’єднав під своєю владою західнослов’янські племена і прийняв християнство в 966 році як державну релігію - цей рік вважається символічною датою утворення польської держави. 

   • 20 злотих: Болеслав І Хоробрий

На 20 злотих зображено першого короля Польщі Болеслава І Хороброго, сина Мешка І. Болеслав продовжив справу свого батька - сприяв поширенню християнства в країні, а його релігійна політика значно підвищила престиж Польщі на міжнародній арені.

   • 50 злотих: Казимир ІІІ Великий

На банкноті номіналом 50 злотих зображений останній король з польської династії П’ястів - Казимир ІІІ Великий, який правив країною близько сорока років. Казимира Великого вважають одним із найвидатніших монархів в історії Польщі. Він сприяв упорядкуванню звичаєвого права, розвивав економіку та втричі збільшив територію держави. У 1364 р. король заснував перший вищий навчальний заклад у країні – Краківську академію, відому сьогодні як Ягеллонський університет.

   • 100 злотих: Владислав ІІ Ягайло

На 100 злотих ми бачимо великого князя литовського Владислава ІІ Ягайла, чий шлюб із королевою Ядвігою започаткував нову могутню династію Ягеллонів, яка правила в Центрально-Східній Європі цілих 186 років. За довгі роки свого правління (а правив він найдовше з-поміж інших королів) Ягайло добився економічного розквіту польської держави.

   • 200 злотих: Сигізмунд І Старий

Одним із найвидатніших представників династії Ягеллонів був Сигізмунд І Старий – якого і зображено на купюрі в 200 злотих. Довге правління Сигізмунда І часто називають «золотим віком» польської корони. Король усіляко сприяв розвитку економіки, привів у порядок державний бюджет, започаткував грошову реформу та дбав про розвиток королівських міст. 

   • 500 злотих: Ян ІІІ Собеський

Нова банкнота номіналом в 500 злотих ввійшла до обігу 10 лютого 2017 року. На ній зображений польський король Ян ІІІ Собеський, якого поляки вважають своїм національним героєм, захисником християнської віри. У 1673 році польська армія під його командуванням розгромила турків у Хотинській битві. А найбільшим воєнним тріумфом Яна Собеського, мабуть, стала переможна Віденська битва 1683 р, під час якої король особисто керував атакою кавалерії.

злоті в Польщі

   • 800 злотих: Марія Конопницька

На купюрі номіналом 800 злотих (якщо така з’явиться в Польщі) планують зобразити польську письменницю та поетесу Марію Конопницьку. Провідними темами її творчості були патріотизм та заклики до служіння народу, а її патріотичний вірш “Рота” називають неофіційним гімном Польщі. Між іншим, це буде перша і наразі єдина жінка, чиє зображення помістять на польській банкноті.

⇒ Читайте також:

Казус при перетині польського кордону: чоловік показав прикордоннику 1000 злотих, які вже давно вийшли з обігу

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах