В Tesco оприлюднили шокуючі факти: скільки їжі тут викидають у смітник

12 Жовтня 2017
Tesco

Ні для кого не секрет – приріст світового населення набирає масштабних обертів. Як наслідок -кількість споживачів  невпинно росте, що стимулює виробників вирощувати та виготовляти все більше і більше продукції. Але чи є це виробництво доцільним? Щодня на смітник потрапляють тонни невикористаних та зіпсутих продуктів.

На днях мережа супермаркетів Tesco  у Польщі оприлюднила шокуючи факти. Компанія підрахувала, якою є кількість продуктових відходів та скільки загалом продуктів пішло у смітник у цій мережі – повідомляє onet.pl

Як заявляють у Tesco, рішення про публікацію цих  даних демонструє повну прозорість фірми у боротьбі з продовольчими відходами. Знання цього явища, на їх думку, допоможе краще визначити його причини та ще більше зменшити його масштаб.

У Tesco зазначили, що в них є чітка мета: аби жодні продукти, придатні для споживання, не потрапили у смітник.

У 2016/17 фінансовому році у Польщі Tesco продала 1 153 504 тонн продуктів харчування. З них:

  • 16 851 тонни - надлишкова їжа - продукція, не продана клієнтам
  • 1 622 тонни було передано благодійним організаціям або як корм для тварин
  • 4 663 тонни викинули

 

Чому Tesco викидає їжу?

Як красномовно свідчать подані цифри, більшість непроданих продуктів іде не на благодійність, а у смітник. Міхал Сікора, прес-секретар мережі Tesco, пояснив польському виданню onet.pl, чому так відбувається.

- По-перше, зараз ми розподіляємо надлишок продуктів харчування з понад 400 магазинів у країні. Ми заявили, що до 2020 року всі магазини мережі Tesco в Центральній Європі будуть пропонувати надлишки їжі місцевим благодійним організаціям. Сьогодні у багатьох містах ми шукаємо партнерів, які бажають отримувати продукти, - пояснює Сікора.

- У багатьох містах таких організацій просто не існує, а якщо вони і є, то часто навіть не знають, які можливості ми пропонуємо.  Ми намагаємося подолати ці перешкоди, зокрема, шляхом публічного обговорення про серйозність проблеми харчових відходів та нашої програми з її подолання, - додає він.

Іншим бар'єром у передачі їжі благодійним організаціям є транспорт. Більшість продуктів потребують спеціальних умов та належної температури під час транспортування. Це потребує спеціального транспорту, що може бути складною проблемою для організацій, що прийматимуть їжу.

- Ми працюємо в напрямку пошуку нових рішень, які допоможуть нам зменшити масштаб невикористаної їжі, і будемо оновлювати і публікувати дані про харчові відходи - заявляє представник Tesco.

Які продукти найчастіше викидають в Tesco?

Найбільшу частину харчових відходів становлять продукти,термін придатності яких є вкрай коротким і які швидко псуються – це овочі та фрукти (42%) і хлібні вироби (18 відсотків) .У той же час ці продукти є основною часткою від пожертвуваних харчів для благодійних організацій.

Tesco

У 2016/17 Tesco передав у місцеві благодійні організації 1,618 тонн придатної до вживання їжі безпосередньо зі своїх магазинів. З моменту початку такої співпраці між Tesco та іншими організаціями в 2013 році, загальна кількість переданої  їжі становить 3 684 тонни, що еквівалентно 8 771 428 страв (дані за квітень 2017 року).

Як прокоментував Марек Боровський, президент Федерації польських продовольчих банків: “Опублікування даних про масштаби харчових відходів - сміливий, але дуже необхідний крок. Для ефективної боротьби з цим явищем, важливо знати точні його причини. Федерація польських  продовольчих банків вже протягом багатьох років наголошує на цій проблемі та рекомендує приділяти їй більше уваги, тому радо вітає той факт, що Tesco підійшов до боротьби з харчовими відходами в такий всеосяжний і корисний спосіб”.

Як Tesco бореться з харчовими відходами?

Мережа супермаркетів Tesco разом із 24 найбільшими світовими постачальниками продуктів уклала декларацію про скорочення масштабів харчових відходів в їхніх організаціях вдвічі до 2030 року, а також угоду про щорічну публікацію даних щодо цих відходів.

11 вересня 2017 Tesco оголосив про прийняття ще двох важливих кроків для запобігання харчових відходів:

  • Запровадження пропозиції «досконало недосконалих» (Perfectly Imperfect ) овочів та фруктів у всіх гіпермаркетах Центральної Європи, метою якої є допомога постачальникам у зниженні кількості фруктів та овочів
  • Створення акцій на зразок «купити один, другий отримай безкоштовний» для фруктів і овочів у всіх магазинах в Центральній Європі

- Ми зробили великий крок вперед. Я вважаю, що багато компаній мають слідувати нашому прикладу та разом боротися проти накопичення харчових відходів, - сказав Дейв Льюїс, генеральний директор компанії Tesco.

Топ-5 цікавих фактів про Tesco

1) Tesco PLC — британська транснаціональна корпорація. Штаб-квартира компанії знаходиться в Чесханті, Велика Британія.

2) Першим продуктом під брендом Tesco був чай.

3) Назва «Tesco» вперше з'явився в 1924 році, після того, як Джек Коен придбав партію чаю у компаніїї T.E. Stockwell і об'єднав ініціали з першими двома букви свого прізвища (Cohen).

4) Річний виторг мережі супермаркетів Tesco складає 64,539 млрд фунтів стерлінгів.

5) На польський ринок Tesco вступив у 1995 році, перший магазин був відкритий 1998 року у Вроцлаві. В даний час польська мережа налічує понад 400 магазинів.

Отже, купуйте та споживайте розумно. А якщо ви зібралися на закупи в Польщу, в тому числі і в Tesco, радимо вам заздалегідь ознайомитися з акційними газетками супермаркетів, де ви знайдете багато привабливих акцій та знижок. Перед цим обов’язково перегляньте графік виходу акційних газеток (каталогів) польських супермаркетів, а перш ніж їхати, дізнайтеся про ситуацію з чергами на кордоні, аби зекономити час та сили під час подорожі.

Читайте також:

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

Цікаві факти про Польщу, які вас здивують. Інфографіка

Багаті та успішні. У Польщі назвали 50 найбагатших жінок країни

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах