За рік українські заробітчани переказали додому 11 млрд доларів

08 Лютого 2019
Скільки заробляють українці в Польщі

Кількість українських заробітчан з кожним роком зростає, - а відповідно, збільшується й загальна сума заробітків наших співвітчизників за кордоном. І поки влада і населення бідкаються через відтік найкращих, молодих та кваліфікованих кадрів зарубіж, в Нацбанку зазначають, що завдяки зростанню обсягів грошових переказів заробітчан в Україну минулого 2018 року зміцнився курс гривні. Звісно, виїзд працездатного населення з країни - сумна статистика, однак у всьо є як свої мінуси, так і вагомі плюси. 

Скільки грошей переказали українці з-за кордону минулого року

Підбиваючи фінансові підсумки 2018 року, НБУ оголосив вражаючі цифри: українські трудові мігранти за рік переказали в Україну близько 11 мільярдів доларів. І при цьому лише за перше півріччя - з січня по липень 2018 - було переведено 6 млрд доларів!

Таким чином наші співвітчизники, які працюють за кордоном, перевершили свій позаторішній рекорд, коли у 2017 році сума річних переказів склала 9,3 млрд доларів. У Нацбанку також повідомили, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43% у 2018 році.

Скільки грошей переказали українці з-за кордону минулого року

За даними НБУ, найбільше українці виїжджають на заробітки до Польщі, Росії, Італії та Чехії. При цьому на постійній основі за кордоном працює 3,2 мільйони громадян України, тимчасово - від 7 до 9 млн осіб. А за повідомленням міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян, більшість з яких їдуть саме на заробітки.

Українські заробітчани в Польщі - попереду

Польща й надалі залишається лідером серед країн, куди українці виїжджають з метою трудової міграції. Ця країна приваблює наших співвітчизників вищою, ніж в Україні, зарплатнею, близькістю до України і великою кількістю вакансій для охочих тут влаштуватись працювати. До прикладу, лише за один 2017 рік Польща видала українцям понад 1,16 млн віз

     ⇒ Читайте також: Лише 11% українців, які працюють в Польщі, хочуть залишитись тут жити назавжди

За словами міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича, на даний момент в Польщі працює понад 2 мільйони українців:

"За різними оцінками, в Польщі знаходяться вже майже 2 млн українців, які працюють у нас в ключових сферах економіки: будівництві, сільському господарстві, послугах. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави" - заявив міністр під час засідання українсько-польського форуму партнерства у Києві у грудні минулого року.

Враховуючи, що трудових мігрантів з України на польському ринку пра­ці тільки більшає, не важко здогадатися, що найбільше переказів в Україну відбувається саме з Польщі. Так, за даними НБУ, лише за перші три місяці 2018-го українці, які працюють у Польщі, переказали рідним 865 міль­йонів доларів. При цьому, грошові надходження наших заробітчан в Польщі відчутно зросли, порівняно з показниками 2017-го. Тоді українські за­робітчани протягом року переказали додому 3,1 млрд доларів. І, до слова, ця сума була еквівалентною 4% ВВП України.

Скільки грошей переказали українці з-за кордону минулого року

     ⇒ Читайте також: Українці переказали додому з Польщі понад 3 мільярди злотих

При цьому, як показує статистика, заробітки українців складають близько 90% всіх переказаних іноземцями коштів з Польщі. Наші співвітчизники випереджають німців, чехів, білорусів, росіян та інших заробітчан, котрі працюють в сусідній державі.

Другі за кількістю переказаних коштів - українські заробітчани в Чехії

Прямий конкурент Польщі у боротьбі за українських емігрантів - Чехія - таки наступає на п’яти своїй сусідці. Минулого року Чехія вдвічі збільшила ліміт дозволів на роботу для іноземців - аж до 20 тисяч дозволів, що зумовило активний притік трудових мігрантів в цю країну. 

     ⇒ Читайте також: Боротьба з чехами за українців: як поляки намагаються привабити працівників з України

За даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, станом на 31 травня 2018 року в країні легально проживали 542,7 тисячі іноземців, українців серед них було 122 тисячі людей - тобто 22,5% від загальної кількості. Як і в Польщі, в Чехії українці є головною групою трудових мігрантів.

За підрахунками чеського статистичного управління, у 2018 році наші заробітчани, котрі працевла­штувалися у Чехії, здійснили грошових переказів в Україну на суму 600 міль­йонів євро

Скільки грошей переказали українці з-за кордону минулого року

За цим показником україн­ці обійшли усіх іноземців. У першій трій­ці за нами - словаки: вони переказали з Чехії 405 мільйонів євро. Загальна ж сума заробітчанських переказів із Чехії за рік сягнула 1,8 мільярда євро.

Читайте також: 

Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

Як знайти роботу в Польщі

Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах