Вітаміни для дітей з Польщі

24 Січня 2018
Вітаміни для дітей з Польщі

Діти як ніхто інший чутливі до різноманітних "атак" шкідливими бактеріями, вірусами, грибками та іншими мікроорганізмами. З моменту народження малюка батьки задумуються як захистити вразливий організм і сформувати стійку імунну систему дитини. І тут на допомогу приходять вітаміни. Однак, не варто поспішати в аптеку, як слід не розібравшись у тому, що ж таке власне вітаміни, які вони бувають і які вітаміни необхідні саме вашому малюку.

вітаміни

Вітаміни: класифікація та функції

Перш, ніж обрати вітаміни для себе та дітей, варто детальніше дізнатися про те, що являють собою ці речовини, як їх класифікують та які вадливі функції вони виконують.

Історія відкриття вітамінів

Засновником вчення про вітаміни вважають нідерландського лікаря Христіана Ейкмана. Саме він у 1897 році проводив перші лабораторні досліди, в ході яких виявив, що нестача певних речовин в організмі викликає таке захворювання як поліневрит – запальне ураження периферійних нервів.

ейкман

Христіан Ейкман

У 1911 році цю сполуку - а саме тіамін (вітамін B1) - виділив польський вчений Казимир Функ. Молекули тіаміну мають у своєму складі аміногрупу, тому Функ назвав його вітаміном (аміном життя; з лат. vitae - життя і амін - речовина, що містить аміногрупу), звідки й походить тепер назва цілого класу речовин. 1929 Ейкман разом зі Фредеріком Гопкінсом, який відкрив вітаміни A і D, був нагороджений Нобелівською премією з фізіології або медицини.

функ

Казимир Функ

Решта вітамінів була описана до закінчення першої половини XX століття, пізніше були виявлені також так звані вітаміноподібні речовини. На сьогодні науці відомо близько 30 вітамінів і вітаміноподібних речовин.

вітаміни

Класифікація вітамінів

Традиційно вітаміни поділяють на дві групи за фізико-хімічними властивостями: водорозчинні і жиророзчинні.

Водорозчинні вітаміни всмоктуються безпосередньо в кров та вільно циркулюють у заповнених водою частинах тіла. Невеликий надлишок водорозчинних вітамінів може легко виводитись нирками.  Для нормального функціонування організму людині необхідне регулярне вживання водорозчинних вітамінів (не рідше 1—3 діб). До групи водорозчинних вітамінів належать:

 • В1 (тіамін)
 • B2 (рибофлавін)
 • В3 (PP) (нікотинамід, нікотинова кислота)
 • B5 (пантотенова кислота)
 • B6 (піридоксин, піридоксаль, піридоксамін)
 • H (B7) (біотин)
 • B9 (Bс) (фолієва кислота)
 • B12 (кобаламін)
 • С (аскорбінова кислота)

Жиророзчинні вітаміни потрапляють спершу в лімфу, потім у кров. Вони  накопичуються у жировій тканині, а тому надлишок таких вітамінів виводиться важче. Вживати їх можна рідше, ніж водорозчинні вітаміни (раз на тиждень, або навіть місяць). До групи жиророзчинних вітамінів належать:

 • А (ретинол)
 • D (кальциферол, холекальциферол)
 • Е (токоферол)
 • К (філохінон)

вітаміни

Характеристика вітамінів

Основні властивості та симптоми нестачі в організмі певних вітамінів:

Вітамін Властивості Симптоми нестачі  Симптоми надлишку
B1 Виконує провідну роль в нормалізації вуглеводного обміну і в забезпеченні центральної нервової системи енергією порушення зору, втрата пам'яті, виснаження, втрата апетиту, анемія Невідомі

B2

(Рибофлавін)

бере участь в процесах росту, пластичному обміні; регуляторно впливає на стан центральної нервової системи, процеси в рогівці, кришталику ока, забезпечує світловий і кольоровий зір.; входить до складу ферментів, які регулюють важливі етапи обміну речовин, позитивно впливає на стан шкіри та слизових оболонок, функцію печінки та кровотворення Дерматити, тріскання губ у куточках, проблеми з зором Невідомі
B6  Бере участь в нормалізації численних обмінних процесів, необхідний для роботи центральної нервової системи, метаболізму шкіри, кровотворення Дратівливість, конвульсії, анемія, блювання, слабкість, біль у животі Заніміння кінцівок, труднощі при ходьбі, ушкодження нервів
B12 бере участь у кровотворенні, регулює вуглеводний і жировий обмін в організмі, відіграє надзвичайно важливу роль у правильному функціонуванні нервової системи Перніціозна анемія, що проявляється блідістю, анорексією, втратою ваги, задишкою; неврологічні розлади Невідомі
 C Необхідний для утворення сполучної та кісткової тканин, зубів, для загоєння ран та численних процесів метаболізму, наприклад, абсорбції заліза Цинга, болі в суглобах, хвороби зубів, порушення росту кісток, загоєння ран, кровоточивість ясен, анемія, схильність до інфекційних захворювань, втрата ваги Діарея, посилене зсідання крові, формування ниркових каменів
  необхідний для зору і кісток, а також здоров'я шкіри, волосся і роботи імунної системи, бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції синтезу білків, сприяє нормальному обміну речовин Куряча сліпота, сухість шкіри і волосся, порушення цілісності шкіри і слизових оболонок, збільшення ймовірності інфекційних захворювань дихальної, травної і видільної систем Нудота, блювання, анорексія, головний біль, втрата волосся, біль у суглобах, ламкість кісток, збільшення печінки і селезінки
D забезпечення нормального росту і розвитку кісток, попередження рахіту й остеопорозу, регулює мінеральний обмін і сприяє відкладенню кальцію в кістковій тканині Рахіт, порушення мінералізації кісток і зубів, знижений тонус м'язів, слабкість у ногах, неспокій, дратівливість блювання, діарея, втома, втрата ваги
E необхідний для нормального функціонування імунної системи, покращує живлення клітин, сприятливо впливає на периферичний кровообіг, запобігає утворенню тромбів і зміцнює стінки судин, необхідний для регенерації тканин можливе зменшення тривалості життя еритроцитів і гемоліз, ламкість капілярів, дегенерація спинного мозку сповільнене загоєння ран
 H (біотин) відіграє важливу роль у вуглеводному обміні, взаємодіючи з гормоном підшлункової залози інсуліном. Крім того, біотин бере участь у виробництві так званої глюкокінази – речовини, яка "запускає" обмін глюкози Сухість шкіри, болі в м'язах, блідість, анорексія, нудота, стомливість, збільшений вміст холестеролу в крові Невідомі

ліки з польщі

Які вітаміни потрібні дитині?

Як стверджують усі педіатри, найкращими вітамінами для новонароджених та малюків до 2-х років є грудне молоко, яке вже містить у собі всі необхідні для дитячого оргагізму речовини. Для старших діток, як і для дорослих людей, незамінним джерелом вітамінів є продукти харчування – свіжі овочі та фрукти, риба, м'ясо, злаки тощо.

вітаміни

Однак часто батьки стикаються із тим, що нагодувати дитину морквою чи броколі стає практично нереально. Особливо складно підтримувати здоровий раціон малюка взимку, коли доступ до свіжих овочів та фруктів є обмеженим. Тому вітаміни для дітей  в такій ситуації стають незамінними – зазвичай виробники стараються робити їх солодкими та смачними, з яскравою упаковкою з улюбленими мультиками, у вигляді цукерок, желейок і солодких сиропів, тому діти їдять їх із задоволенням.

вітаміни

Як все-таки визначити, які саме вітаміни необхідно давати дитині? Ось декілька рекомендацій:

Від народження до 1 року. В цей період усі необхідні вітаміни малюк отримує з грудного молока, тому більшість лікарів не рекомендують без нагальної потреби додатково давати дитині інші вітаміни.

Від 1 до 2 років. В даний період рекомендується обмежитися прийомом вітаміну D, який запобігає розвитку рахіту. Крім цього, для посилення опірності дитячого організму до простудних захворювань можна давати малюку аскорбінову кислоту і бета-каротин.

Від 2 років до 5 років. Протягом цього періоду відбувається інтенсивний ріст дитини, активно формується кісткова система. У цьому віці організм потребує регулярного надходження заліза, цинку, фолієвої кислоти, вітамінів А, Е, С, кальцію, магнію та фосфору.

Від 5 до 7 років. Це період підготовки до школи, протягом якого дитина піддається підвищеному фізичному і розумовому навантаженню. Крім того, відбувається посилений ріст організму, формується постава. На даній стадії розвитку дитині потрібні цинк, йод та вітаміни групи В. Вони покращують концентрацію уваги, моторику і пам’ять дитини. Коли дитина йде в школу, часто вона стикається з патогенними мікроорганізмами і хворіє інфекційними захворюваннями, тому важливо також давати дитині вітаміни, які сприяють захисту організму від вірусних та бактеріальних інфекцій.

Від 8 до 11 років. Цей період життя дитини пов’язаний з активним ростом організму, який потребує підвищеної кількості міді, цинку, фосфору, аскорбінової кислоти, вітамінів А, В, Е, РР, D3.

Від 12 до 18 років. Це дуже важливий період в розвитку організму людини. Це час інтенсивного росту і статевого дозрівання. Для підтримки здоров’я на цьому етапі життя підліткам рекомендується приймати вітаміни А, С, Е, РР і групи В.

вітаміни для дітей

Таблиця добової норми вітамінів для організму людини

добова норма вітамінів

Нестача вітамінів у дітей

Вітамінна недостатність – це стан, при якому в організмі з’являється нестача певного вітаміну. Медики розрізняють гіповітамінози, що виникають внаслідок відносної (щодо норми) нестачі та авітамінози – коли в організмі спостерігається абсолютна нестача певного вітаміну. Чим загрожує дефіцит вітаміну в організмі дитини?

ліки з польщі

Першими можливими симптомами нестачі вітамінів можуть бути:

 • часті хвороби
 • слабкий імунітет
 • втрата апетиту
 • відсутність інтересу до інтелектуальних і розвиваючим ігор
 • запальність, агресія або, навпаки, млявість
 • погана увага і пам’ять
 • порушення сну

авітаміноз

Тривала нестача вітамінів може призвести до ряду складних захворювань та серйозних розладів у фізичному та розумовому розвитку.

Вітаміни для дітей з Польщі

Замовляючи вітаміни для дітей з Польщі ви "виграєте" одразу у двох напрямках:

 1. ви купуєте якісний товар, що відповідає усім вимогам ЄС
 2. вигідне співвідношення "якість-ціна" не дозволяє переплачувати шалені гроші

Вибір вітамінів для дітей досить широкий – кожен зможе знайти для себе саме те, що потрібно. До того ж, майже усі виробники стараються робити дитячі вітаміни якомога привабливішими для самих дітей. Прийом вітамінів більше не супроводжуватиметься істериками та великою затратою сил, часу та нервів.

вітаміни з Польщі

Тепер "страшні" для дітей таблетки продають у вигляді цукерок, чупа-чупсів, желейних тваринок або літер та солодких сиропів. Яскраві упаковки з героями улюблених мультфільмів заохотять дитину приймати вітаміни. До того ж, ви зможете обрати улюблений смак свого малюка – вітаміни зі смаком малини, полуниці, лісових ягід чи апельсину – кожен зможе обрати те, що найбільше до вподоби.

вітаміни з польщі для дітей

Наведемо приклади деяких найпоширеніших вітамінів для дітей, які можна придбати на замовлення в Польщі. Ви можете замовити ЦІ ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ ВІТАМІНИ  З ПОЛЬЩІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ.

Plusssz Zizzz

Plusssz ZizzzPlusssz ZizzzPlusssz Zizzz

Містять вітамін С, вітамін Е, пантотенову кислоту, вітамін В6, фолієву кислоту, біотин, вітамін В12, цинк.

Випускаються у вигляді таблеток з різними смаками (малина, полуниця, вишня, апельсин); 50 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

Plusssz Junior

Plusssz Junior

Містять вітаміни С, Е, А, пантотенову кислоту, вітаміни групи В, фолієву кислоту, біотин, цинк, залізо, магній, селен.

Випускаються у вигляді льодяників з різними смаками; 30 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

ліки з польщі

Musujące Witaminki

Musujące Witaminki

Містять вітаміни С, D, E, пантотенову кислоту, вітаміни групи В, фолієву кислоту, біотин, кальцій.

Випускаються у вигляді льодяників з апельсиновим смаком; 60 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

Zdrowy Lizak MniamMniam

вітаміни для дітей з польщі

Містить вітаміни С і D. Випускається у вигляді чупа-чупсів з різними фруктовими смаками; упаковки по 40 шт. та 100 шт. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

Vibovit Max Odporność

вітаміни для дітей з польщі

Містять вітаміни С, Е, А, D, фолієву кислоту, вітамін В12, В6, селен, цинк, біотин.

Випускаються у вигляді желейних таблеток з екстрактом бузини; 50 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей віком 4-12 років.

ліки з польщі

Vibovit Literki

вітаміни для дітей з польщі

Містять вітаміни С, Е, А, D, фолієву кислоту, вітамін В12, В6, селен, цинк, біотин, пантотенову кислоту.

Випускаються у вигляді желейних літер з фруктовим смаком; 50 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 4 до 12 років.

Marsjanki Pro

вітаміни для дітей з польщі

Містять вітаміни С, D3, цинк.

Випускаються у вигляді желейних таблеток з фруктовим смаком; 50 шт. в упаковці + іграшка у подарунок. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

Moller's Omega-3 Rybki

вітаміни для дітей з польщі

Містить Омега-3 (риб’ячий жир) та вітамін D3.

Випускаються у вигляді желейних рибок; 36 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

ліки з польщі

Cerutin Junior Dinożelki

вітаміни для дітей з польщі

Містять вітаміни С, A, E, пантотенову кислоту, вітаміни групи В, біотин, цинк.

Випускаються у вигляді желейок з фруктовим смаком; бл. 50 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 3 років.

Multivitamol 1+

вітаміни для дітей з польщі

Містить вітаміни C, E, B6, B12, рибофлавін, залізо, тіамін, пантотенову кислоту.

Випускається у вигляді сиропу з апельсиновим смаком, 250 ml. Для дітей віком від 1 до 3 років.

ApoD3 żujki

вітаміни для дітей з польщі

Містять вітамін D. Випускаються у вигляді м’яких жувальних капсул з фруктовим смаком, 30 шт. в упаковці. Для дітей від 3 років.

SpokoLOKO

вітаміни для дітей з Польщі

Таблетки, вкриті оболонкою, 10 шт. в упаковці. Від закачування та нудоти під час поїздок у транспорті. Містять екстракт кореня імбиру та вітамін B6. Для дітей від 6 років.

ліки з польщі

Sanostol

вітаміни для дітей з Польщі

Містять вітаміни С, D, E, A, пантотенову кислоту, вітаміни групи В, фолієву кислоту, біотин, кальцій, ніоцин.

Випускаються у вигляді льодяників; 30 шт. в упаковці. Не містять штучних барвників. Призначені для дітей від 4 років.

Solgar Kanguwity Witamina C

вітаміни для дітей з Польщі

Містить вітамін C та екстракт ацеролу. Випускається у вигляді льодяників; 90 шт. в упаковці. Не містить штучних барвників. Призначений для дітей від 4 років.

Meltiki żelazo

купити вітаміни для дітей з Польщі

Містить залізо та вітамін C. Випускається у вигляді льодяників; 60 шт. в упаковці. Не містить штучних барвників. Призначений для дітей від 3 років.

Ibuvit C

замовити вітаміни для дітей з Польщі

Містить вітамін С. Випускається у вигляді капель, 30 ml. Для дітей та немовлят з перших днів життя.

Tran z rekina grenlandzkiego

Tran z rekina grenlandzkiego

Містить жир з печінки гренландської акули, вітаміни C, E, A, D. Випускається у вигляді сиропу, 330 ml зі смаком малини. Для дорослих та дітей від 1 року.

ліки з польщі

Arutin Immuno Complex

вітаміни польща

Містить ретельно відібраний склад інгредієнтів, які позитивно впливають на імунну систему: екстракт плодів ацероли, вітамін С, екстракт плодів листя бузини, цинк, вітамін D.

Випускається у вигляді сиропу, 120 ml зі смаком малини. Для дітей від 3 років.

Замовити вітаміни для дітей з Польщі

Замовити ці та інші вітаміни для дітей з Польщі досить вигідно і зручно - ви будете впевнені у якості товару і до того ж вам не доведеться переплачувати зайві кошти.

Зробити замовлення дуже просто - не потрібно навіть виходити з дому! Ви можете замовити будь-які вітаміни з Польщі зателефонувавши за телефоном 063 946 07 49 або ж написавши на електронну пошту med.cos.pol@gmail.com

Слідкуйте за новинами на сторінці у Facebook Косметика та ліки з Польщі та в Instagram

вітаміни з Польщі

Читайте також:

Засоби з Польщі для гігієни немовлят

Судокрем - універсальний засіб при дерматологічних проблемах

Імпортні ліки з Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах